Урок української мови на тему: "Світ слів. Повторення".

Про матеріал
Розробка містить завдання на повторення частин мови: іменник, прикметник, дієслово з роботою в групах та творчими вправами.
Перегляд файлу

Урок української мови на тему: « Світ слів. Повторення».

Мета уроку:

  • Освітня:
    • Повторити та закріпити знання учнів про частини мови (іменник, прикметник, дієслово);
    • Розвивати вміння утворювати слова за допомогою суфіксів та префіксів;
    • Формувати навички складання простих речень.
  • Розвиваюча:
    • Розвивати логічне мислення, уяву, творчі здібності;
    • Формувати навички роботи в парі та групі;
    • Розвивати вміння висловлювати свої думки.
  • Виховна:
    • Виховувати інтерес до української мови;
    • Сприяти формуванню комунікативних навичок.

Очікувані результати:

Після уроку учні зможуть:

  • Визначати частини мови у реченні;
  • Утворювати нові слова за допомогою суфіксів та префіксів;
  • Складати прості речення з використанням вивчених слів;
  • Працювати в парі та групі, виконуючи спільні завдання;
  • Висловлювати свої думки чітко та логічно.

Хід уроку:

I. Організаційний момент.

  • Привітання, перевірка готовності до уроку.
  • Мотивація:

Бесіда про значення слів у нашому житті.

Загадка про слово.

Загадки про частини мови:

  1.     Я розповім про все на світі,

    Про сонце, зорі, про квіти.

   Хто я такий, відгадай,

  І в реченні мене знай. (Дієслово)

  1.     Я предмет описую весь,

Який він, колір і ріст.

Який на смак, який на вигляд,

 Про це я можу розповісти. (Прикметник)

  1.     Я все назву: і стіл, і книжку,

І маму, татка, й навіть мишку.

Про все, що бачиш навколо себе,

Розповім я тобі добре. (Іменник)

II. Актуалізація опорних знань.

  • Гра "Хто більше?"

Діти по черзі називають слова на задану тему (наприклад, "Іграшки", "Одяг").

  • Вправа "Знайди зайве".

На дошці записані ряди слів, серед яких є одне зайве за частиною мови. Діти повинні знайти його і пояснити свій вибір.

З радістю допоможу тобі скласти ряди слів з одним зайвим словом за частиною мови. Ось кілька прикладів, які ти можеш використовувати на уроці:

               1. Іменники:

                  Яблуко, бігати, груша, слива

Книга, читати, зошит, олівець

Сонце, сяяти, місяць, зірка

2. Дієслова:

                  Співати, пісня, танцювати, грати

Читати, книга, писати, малювати

Бігти, швидкий, стрибати, ходити

3. Прикметники:

                  Червоний, білий, бігати, синій

Великий, маленький, високий, читати

Гарний, поганий, смачний, писати

III. Вивчення нового матеріалу.

  • Робота в парах:

 Діти об’єднуються в пари і отримують завдання: утворити нові слова від заданого за допомогою суфіксів та префіксів.

 Приклад 1: слово "бігти" - бігун, перебігти, бігцем.

Слова для роботи:

Іменники: гравець, іграшка, розіграш, графіка

Дієслова: пограти, зіграти, програти, загравати

Прикметники: ігровий, грайливий, розіграшовий

Приклад 2: слово "хід"

Іменники: ходок, похід, відхід, підхід

Дієслова: ходити, проходити, відходити, підходити

Прикметники: ходовий,хідкий, відхідний

Приклад 3: слово "читати"

Іменники: читач, читання, перечитання

Дієслова: дочитати, перечитати, прочитати

Прикметники: читабельний, читацький

  • Робота в групах:

Клас ділиться на групи. Кожна група отримує набір слів і завдання скласти з них речення.

 

 

 

Ліс – наше багатство! - Київське обласне та по м. Києву ...Склади речення, яке виражає почуття.

Набір 1: Природа: ліс, сонце, птахи, річка, зелений, співають, теплий.

 

Premium Vector | Teacher in classroom with kids. Female teacher in class,  children preschool studyingСклади речення, яке описує якусь дію.

Набір 2: Школа: учень, книжка, зошит, учитель, урок, читати, писати.

 

Набір 3: Спорт: м'яч, команда, грати, гол, стадіон, перемога, бігти.

Склади речення за зразком:

Зразок: Діти грають у футбол на стадіоні.

 

6-10 шт. Їжа Фрукти Виделка Виборки для дітей Милі тварини Коробка Бенто  Торт Маленькі виделки Десертні Виделки Зубочистка для торта Десерт ...Набір 4: Їжа: яблуко, торт, молоко, смачно, їсти, стіл, виделка.

Склади речення, де слова будуть пов’язані між собою за змістом.

 

Приклад виконання завдання (набір 1):

  • Птахи весело співають у зеленому лісі.
  • Тепле сонце світить над широкою річкою.
  • Діти збирають ягоди в лісі.

Перевірка виконання завдання.

IV. Закріплення матеріалу.

  • Творче завдання:

Скласти невелику розповідь, використовуючи слова, які  вивчили на уроці.

V. Домашнє завдання (на вибір).

  • Намалювати малюнок до свого улюбленого слова і скласти про нього віршик.
  • Скласти казку, в якій головними героями будуть слова.
  • Вигадай  власну гру зі словами.

 

VI. Підсумок уроку.

  • Бесіда про те, що діти дізналися на уроці.
  • Оцінювання роботи учнів.
docx
Пов’язані теми
Українська мова, Розробки уроків
НУШ
Додано
8 січня
Переглядів
24
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку