Дидактична настільна гра.Історичний "ДАБЛ-ТРАБЛ" 8клас

Про матеріал
Дидактична настільна гра.Історичний "ДАБЛ-ТРАБЛ" 8клас Для вивчення історичних постатей та підготовки до ЗНО
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Кількість гравців - від 2 до 6 Час гри - від 5 до 15 хвилин. Настільна гра Історичний «Дабл-трабл» (Dobble) являє собою серію міні-ігор на швидкість реакції, в яких всі учасники грають одночасно. Ви можете грати в міні-ігри в певному порядку, довільно, або можете грати в одну і ту ж саму міні-гру знову і знову. важливо тільки одне - отримувати задоволення від процесу гри!(Окремо по класах 7,8,9,10 або як пыдготовка до ЗНО)У будь якій міні-грі вам належить бути самим швидким, щоб постаратися раніше решти знайти зображення, яке збігається на двох картках(історичного діяча), голосно оголосити його, потім взяти картку собі, передати іншому або скинути (залежно від правил кожної міні-ігри). Можна ускладнювати гру називаючи роки правління чи цікаві факти.

Номер слайду 2

Видатні постаті України козацької доби. Василь-Костянтин Острозький. Український православний князь, культурно-освітній діяч, засновник слов’яно-греко-латинської школи і друкарні в Острозі, противник Берестейської церковної унії. Настя Лісовська (Роксолана)Вона єдина жінка в султанському гаремі, що має офіційний титул. Вона - султанша Хасекі, і султан Сулейман поділяв з нею свою власть. Вона жінка, яка змусила султана назавжди забути про гаремі. Але в Європі вона відома більше під ім'ям Роксолана. Дмитро Байда-Вишневецький. Український православний князь, перший козацький гетьман, засновник першої Запорозької Січі на о. Мала Хортиця, потрапив у полон під час походу в Молдавію і був страчений турками. Северин Наливайко. Український військовий діяч, козацький ватажок. Один з керівників повстання 1594–1596 років в Речі Посполитій. Самійло Кішка. Козацький отаман, старший війська Запорозького (1574 — 1575, 1599 — 1602). Керував козацьким військом в Інфляндській кампанії, низкою морських походів: на Ґезлев, Ізмаїл, Очаків, Білгород-Дністровський. Петро Конашевич-Сагайдачний. Політичний діяч, гетьман реєстрового козацтва, який очолив морські походи козаків на турецькі фортеці Ізмаїл, Трапезунд, Синоп, Кафу, допоміг польському війську розгромити турецьку армію у битві під Хотином.

Номер слайду 3

Петро Могила. Митрополит Української православної церкви у 1632—1647 рр., який домігся офіційного визнання польським урядом православної церкви, упорядкування церковного життя, розвитку освіти (заснування Києво-Могилянської колегії). Феофан Прокопович. Митрополит Української православної церкви у 1632—1647 рр., який домігся офіційного визнання польським урядом православної церкви, упорядкування церковного життя, розвитку освіти (заснування Києво-Могилянської колегії). Максим Кривоніс. Козацький ватажок, черкаський полковник, військовий і політичний діяч, сподвижник Богдана Хмельницького. Данило Нечай. Український військовий діяч, полковник брацлавський (1648 - 51). Герой багатьох народних пісень. Семен Височан. Український військовий діяч, керівник селянського повстання, що розпочалося в Східній Галичині восени 1648 року при підході військ Богдана Хмельницького до Львова. Іван Виговський. Гетьман Війська Запорозького у 1657—1659 рр., відстоював державну незалежність Гетьманщини, уклав Гадяцький договір 1658 р. з Річчю Посполитою, завдав поразки московському війську у Конотопській битві.

Номер слайду 4

Богдан Хмельницький. Український військовий та державний діяч, полководець, дипломат, учасник козацько-селянських повстань 1630-х рр., керівник Національно-визвольної війни, засновник Української козацької держави, гетьман України у 1648—1657 рр., установив відносини з Кримським ханством, Молдовою, Московією, Швецією, Трансільванією та ін. Юрій Хмельницький. Гетьман України у 1659—1663рр., уклав Переяславські статті 1659 р. з Московською державою, Слободищенський трактат 1660 р. з Річчю Посполитою, гетьман Правобережної України у 1676—1681 рр., учасник Чигиринських походів турецько-татарської армії.Іван. Богун. Український військовий та державний діяч, учасник козацько-селянського повстання 1637—1638 рр., брав участь в усіх битвах Національно-визвольної війни, особливо відзначившись у Берестецькій битві, відмовився присягнути на вірність московському цареві, виступаючі за збереження української державності. Гетьман Правобережної України у 1665—1676 рр., обраний 1668 р. гетьманом «обох берегів Дніпра», визнав протекторат Османської імперії над Правобережною Україною. Петро ДорошенкоІван Сірко. Кошовий отаман Запорозької Січі (з 1663 р. обирався кошовим отаманом вісім разів), керівник численних походів проти Османської імперії та Кримського ханства, прихильник автономії Запорозької Січі. Гетьман Лівобережної України у 1687—1708 рр., уклав Коломацькі статті 1687 р. з Московською державою, брав участь у Другому кримському поході 1689 р., уклав таємний договір 1708 р. зі шведським королем Карлом XII з метою відродження незалежності України. Іван Мазепа

Номер слайду 5

Пилип. Орлик. Гетьман в еміграції у 1710—1742 рр., уклав угоду з козацькою старшиною під назвою «Пакти й конституції законів і вольностей Війська Запорізького», шукав підтримки європейських країн для відновлення незалежності України. Данило Апостол. Гетьман Лівобережної України у 1727—1734 рр., провів реформи у сферах судочинства, фінансів, торгівлі й таким чином тимчасово пригальмував наступ царизму на автономію України. Павло Полуботок. Наказний (тимчасовий) гетьман Лівобережної України у 1722—1724 рр., намагався відстояти права Гетьманщини й обмежити повноваження Малоросійської колегії. Кирило Розумовський. Останній гетьман Лівобережної України, який прагнув відновлення автономії України, розпочав проведення судової, військової і фінансової реформ, розширив права козацької старшини. Максим Залізняк. Ватажок українського гайдамацького руху, один з проводирів Коліївщини — визвольного повстання 1768 р.Іван Гонта. Ватажок українського гайдамацького руху, один з проводирів Коліївщини — визвольного повстання 1768 р. Олекса Довбуш. Народний месник, один з ватажків опришків в Карпатах.

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Номер слайду 10

Номер слайду 11

Номер слайду 12

Номер слайду 13

Номер слайду 14

Номер слайду 15

Номер слайду 16

pptx
Додано
16 січня 2023
Переглядів
418
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку