Я досліджую світ
1 клас
Тема: Дикі та свійські тварини
Мета: ознайомити учнів з істотними ознаками диких і свійських тварин. Учити визначати, яку користь приносять свійські тварини людині. Розвивати допитливість, спостережливість, увагу. Виховувати дбайливе ставлення до тварин.
Обладнання: Мультимедійний супровід, підручник, таблиці, малюнки тварин, роздатковий матеріал, конструктор « ЛЕГО».
Хід уроку
I.Організаційний момент.
Ранкова зустріч
ТЕМА ДНЯ: Тварини
Ми протягом уроку за кожне виконане завдання будемо уявно отримувати ранкову зірку, чим більше ми їх матимемо
, то і небо буде яскраве.. ви згідні . Першу зірку ви засвітили в ранковому колі . Вітаю! II. Повідомлення теми і мети уроку .Свійські та дикі тварини.
- Давайте дізнаємось, що ви знаєте про тварин?
Вправа «Мозковий штурм»
- На які дві групи поділяються тварини?
- Як називають тварин, що живуть у лісі?
- Як називають тварин, які живуть поряд з людиною?
- Чим відрізняються дикі тварини від свійських?
- Яку користь приносять тварини людям?
- Чому тварин треба захищати і не ображати?
- Сьогодні на уроці ми будемо дізнаватися про життя диких і свійських тварин, дослідимо чим одна група тварин відрізняється від іншої та що спільне, уточнимо і перевіримо наші знання про свійських і диких тварин. ІІІ. Робота за сюжетними малюнками (таблиці). На дошці
Локація 1-ДИКІ ТВАРИНИ
Локація 2- СВІЙСЬКІ ТВАРИНИ (роздати по картинці)
III.Вивчення нового матеріалу
У ВАС Є КАРТИНКА ТВАРИНКИ ВИЗНАЧТЕ ДО ЯКОЇ ГРУПИ ВОНА НАЛЕЖИТЬ І
1. Групова робота. Завдання:
- Де живуть тварини?
3. Робота за підручником « Я досліджую світ» ( С.64-65)
- Хто годує тварин ?
- Хто піклується про потомство?
4. Гра « Імітація звуків».
5. Вправа «Вгадай дитинча».
РОБОТА В ГРУПІ
6. Загадки.
7. Робота в групі «Дослідники»
Дослідити свійську тваринку та дику:
-До якої групи відноситься?
- Де живе, яке житло ?
- Чим харчується?
- Чи допомагають їм люди ?
- Яку користь вони дають?
Фізкультхвилинка Рухлива гра « Хто як рухається»
IV. Узагальнення й систематизація знань учнів ( ПРЕЗ.ТАБЛ)
1. Гра «Незавершене речення».
а) Тварини, які самі добувають собі їжу, захищаються від ворогів, самі влаштовують житло, виводять потомство і турбуються про нього, називаються… (дикими).
б) Тварини, яких розводять люди, годують і захищають їх, будують для них житло, піклуються про їх потомство, називаються….(свійськими)
УЗАГАЛЬНЕННЯ ТАБЛИЧКА
Вправа на логічне мислення «Гість із далекої країни».
VI. Підсумок уроку «КОЛО»
- Що нового дізналися на уроці?
- Яких тварин називають свійськими?
- Яких тварин називають дикими?
- Назвіть диких тварин нашого краю.
- Назвіть свійських тварин нашого краю.
- Які ознаки свійських тварин?
- Які ознаки диких тварин?
ЯК СПОДОБАВСЯ УРОК ЖЕСТИ
Оцінювання своїх успіхів.
-Яку комаху можемо назвати трудівницею?
Розмістіть свою бджілку на той вулик в залежності як працювали і скільки медку зібрали.
Порахувати засвічені зорі і подарувати дітям.
Рефлексія Щоденник вражень
_ Якби я була (був би) тваринкою, то була б (був би)…
_ Якби я летіла (летів би) в космос, то взяла б (взяв би) із собою таку тваринку…
_ Яку тваринку я хотіла б мати (хотів би)…
Годівнички