Ділення з остачею. Площа прямокутника. Прямокутний паралелепіпед і його об'єм.

Про матеріал
Тема. Ділення з остачею. Площа прямокутника. Прямокутний паралелепіпед і його об'єм. Мета: перевірити засвоєння практичних знань та вмінь учнів з вивчених тем.
Перегляд файлу

 

 

Тема. Ділення з остачею. Площа прямокутника. Прямокутний паралелепіпед і його об'єм.

Мета: перевірити засвоєння практичних знань та вмінь учнів з вивчених тем.

Тип уроку: перевірка й корекція знань, навичок і вмінь.

Обладнання: таблиці «Ділення з остачею», «Площа прямокутника», «Об'єм прямокутного паралелепіпеда».

Хід уроку

І. Тематична контрольна робота 5

Варіант 1

  1. Виконайте ділення з остачею: 357 : 14.
  2. Знайдіть площу прямокутника, одна сторона якого дорівнює 16 см, а друга — в 3 рази довша за неї.
  3. Обчисліть об'єм і площу поверхні куба із ребром 5 дм.
  4. Довжина прямокутного паралелепіпеда 20 см, ширина — у 4 рази мен­ша від довжини, а висота — на 11 см більша за ширину. Обчисліть об'єм паралелепіпеда.
  5. Чому дорівнює ділене, якщо дільник дорівнює 8, неповна частка 7, а остача 3?
  6. Поле прямокутної форми має площу 36 а, його довжина 90 м. Об­числіть периметр поля.
  7. Сума довжин усіх ребер прямокутного паралелепіпеда 156 см, два його виміри 11 см і 13 см. Обчисліть об'єм паралелепіпеда та площу його поверхні.

Варіант 2

  1. Виконайте ділення з остачею: 537 : 29.
  2. Знайдіть площу прямокутника, одна сторона якого дорівнює 72 см, а друга — в 4 рази коротша від неї.
  3. Обчисліть об'єм і площу поверхні куба з ребром 6 см.
  4. Ширина прямокутного паралелепіпеда дорівнює 13 см, довжина — на 17см більша за ширину, а висота — в 3 рази менша від довжини. Об­числіть об'єм паралелепіпеда.
  5. Чому дорівнює ділене, якщо дільник дорівнює 8, неповна частка 9, а остача — 6?
  6. Поле прямокутної форми має площу 54 а, його довжина 90 м. Об­числіть периметр поля.
  7. Сума довжин усіх ребер прямокутного паралелепіпеда дорівнює 108 дм, два його виміри 7 і 11 дм. Знайдіть об'єм паралелепіпеда та площу його поверхні.

 

II. Домашнє завдання

№649; 609.

 

 

 

 

 

III. Розв'язання задач тематичної контрольної роботи № 5 і відповіді до них

Варіант 1

1.

357 = 14 · 25 + 7.

2. V = 16 · (16 · 3) = 768 (см2).

Відповідь. 768 см2.

3. V = 53 = 125 (см2); Sп = 6  · 52 = 150 (дм2).

Відповідь. 125 дм3; 150дм2.

4. V = 20 · (20 : 4) · (20 : 4 + 11) = 20 · 516 = 1600(см3). Відповідь. 1600 см3.

5. а = 8 · 7 + 3 = 59.

6. 1) 36 а = 3600 м2;

2) 3600 : 90 = 40 (м) – ширина;

3) 2 · (90 + 40) = 260 (м) – периметр.

Відповідь. 260 м.

7.  4(а + b + с) = 156 см; а = 11см; b = 13 см; 4(11 + 13 + с) = 156;

4 (24 + с) = 156; 24 + с = 156 : 4; 24 + с = 39; с = 39 24; с = 15 (см).

V = abс; V = 11 · 13 · 15 = 2145 (см3); Sпов = 2(аb + bс + ас);

Sпов. = 2 · (11 · 13 + 13 · 15 + 11 · 15) = 1006 см2.

Відповідь. 2145 см3; 1006 см2.

 

Варіант 2

1.

537 = 29 · 18 + 15.

2. S = 72 · (72 : 4) = 72 · 18 = 1296 (см2).

Відповідь. 1296 см2.

3. V = 63 = 216 см3; S = 6 · 62 = 216 см2. Відповідь. 216 см3; 216 см2.

4. V = 13 · (13 + 17) · ((13 + 17) : 3) = 13 · 30 · 10 = 3900(см3).

Відповідь. 3900 см3.

5. а = 8 · 9 + 6 = 72 + 6 = 78. Відповідь. 78.

6.  1) 54 а = 5400 см2;

2) 5400 : 90 = 60 (м) – ширина поля;

3) Р= 2 · (90 + 60) = 300 (м) – периметр.

Відповідь. 300 м.

7.  4 · (а + b + с) = 108 (дм), де а = 7дм; b = 11 дм, тоді 4 · (7 + 11 + с) = 108;
4 · (18 + с) = 108; 18 + с = 108 : 4; 18 + с = 27; с = 27 18 = 9(дм).

V = аbс; V = 7 · 11 · 9 = 693(дм3);

Sпов. = 2(ab + bс + bс); Sпов. = 2 · (17 · 11 + 11 · 9 + 7 · 9) = 478 (дм2).

Відповідь. 693 дм3; 478 дм2.

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Самікова Ірина Олександрівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
doc
Додано
2 березня 2020
Переглядів
2889
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку