Дистанційний урок з трудового навчання. Тема "Підставка під горнятко"

Про матеріал
Даний урок доречно використовувати під час локдауну. В уроці обрані всі необхідні матеріали для того щоб учень 5 класу мав змогу детально та поетапно обробити новий матеріал.
Перегляд файлу

Дистанційний урок з трудового навчання.

Підготував учитель трудового навчання Арабаджи І.М.

Тема: Проектування форми підставки методом фантазування. Створення графічного зображення підставки

Клас  

5

Об’єкт проектної діяльності

Підставка під горнятко

Основна технологія

Технологія виготовлення виробів з паперової лози

Наскрізні лінії

«Здоров’я і безпека» - дотримання правил безпечної праці та організації робочого місця.

«Підприємливість і фінансова грамотність» - визначення орієнтованої вартості витрачених матеріалів для виготовленого виробу, його ринкова привабливість.

Здоров’я та безпека – здатність вести здоровий образ життя, виконувати розвантажувальні вправи та дозувати навантаження під час дистанційного процесу

Компетентності

Навчально –пізнавальна

Інформаційна

Інформаційно -цифрова

Обладнання, інструменти та матеріали

Інструменти: простий олівець, кольорові олівці та маркери, циркуль, ластик

Матеріали:

Папір А4

Очікувані результати навчально-пізнавальної діяльності учнів

Знаннєвий компонент

Знає властивості та сфери застосування сучасних конструкційних матеріалів.

Розуміє біоніку як науку про створення механізмів, пристроїв, технічних об'єктів чи технологій, ідея яких запозичена із живої природи. 

Характеризує будову та принцип дії інструментів, пристосувань та обладнання для обробки конструкційних матеріалів.

Діяльнісний компонент

Характеризує результати проектування на кожному етапі та співставляє їх з запланованими. Застосовує елементи біоніки у процесі створення форми виробу.

Обґрунтовує доцільність вибору конструкційних матеріалів.

Оцінює об'єкт проектування з використанням аналогів.

Виконує технологічні операції відповідно до обраного виробу та технології його виготовлення.

Добирає матеріали, інструменти та обладнання для виготовлення виробу.

Дотримується прийомів роботи з інструментами, пристосуваннями та обладнанням.

Визначає необхідну кількість матеріалів для виготовлення виробу.

Дотримується правил безпечної праці при виконанні технологічних операцій.

Ціннісний компонент

Усвідомлює доцільність застосування методів проектування для вирішення завдань.

Прогнозує якість виготовлення, вартість та сферу застосування виробу  у залежності від вибору конструкційних матеріалів.

Обґрунтовує власні судження щодо галузей застосування конструкційних матеріалів.

Оцінює результати власної діяльності.

Усвідомлює важливість вторинної переробки сировини.

Усвідомлює значення стандартів у процесі створення графічної документації

Мета уроку

  • розширити знання про методи проектування, навчити використовувати метод фантазування на етапі художнього конструювання  виробу,
  • розвивати почуття краси стилю, творчі здібності.
  • виховувати почуття любові до предмету

Тип уроку: засвоєння нових знань

Хід уроку

Час виконання

Посилання на електронний ресурс

Мозковий штурм

(передивитися презентацію та усно відповісти на питання)

3 хв

https://drive.google.com/file/d/1jiV2kTW9W7C1eSjh8NQq9viiFIIS_uAh/view?usp=sharing

https://classroom.google.com/u/0/c/MTcyMjg5OTM0MjY1/a/MjM1NjUyNDE1MTYy/details

 Мандрівка в минуле. Історія виникнення підставки під горнятко

(передивитися відео)

1,51 хв

https://youtu.be/Uhg3Oak2DHU

 Вимоги до конструкції виробу

(заповнити таблицю помітити завдання як виконане )

5 хв

https://classroom.google.com/u/0/c/MTcyMjg5OTM0MjY1/a/MjM1NjQwNjM2MDAy/details

Фізкультхвилинка

1 хв

https://youtu.be/3sg5oJQmlBY

Практична робота
Проектування підставки методом фантазування. Створення ескізу

( передивитися матеріал за посиланням та виконати завдання в classroom )

15 хв

https://drive.google.com/file/d/17Enzy8K8JwDOkHwjRKI3kGbd6WtS-LPd/view?usp=sharing 

https://classroom.google.com/u/0/c/MTcyMjg5OTM0MjY1/a/MjM1NjQwNjM1ODAy/details  

Закріплення нового матеріалу

( зробити скрін та переслати на електронну пошту )

3,5 хв

https://drive.google.com/file/d/1huPRsmRxnSVHcv1YydLn57Oom5T6hIev/view?usp=sharing

ivanarabadzhi1982@gmail.com  

Домашнє завдання

(зайти на платформу classroom та виконати тест)

1 хв

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSffRNp1zhzBNPQdObVysjHWWV53GKapXEiSYJMFgYOX8iLM8Q/viewform?usp=sf_link

 

https://classroom.google.com/u/0/c/MTcyMjg5OTM0MjY1/a/MjM1NjMwMzE3MTIx/details

 

 

docx
Пов’язані теми
Технології, Розробки уроків
Додано
28 грудня 2020
Переглядів
4628
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку