Вчитель історії Заречна Ганна Василівна. Дніпровський історичний музей ім. Д.І. Яворницького
Номер слайду 2
Історія заснування музею В лютому 1849 р. в Катеринославі був створений „Общественный музеум Екатеринославской губернии” , що розташовувався в Потьомкінському палаці. Під час Кримської війни, коли в Потьомкінському палаці розмістили шпиталь для поранених, музей знаходився в приміщенні Катеринославської класичної чоловічої гімназії (нині корпус Медакадемії на Соборній площі). У 1860-ті — 1900-ті роки без фінансової підтримки влади музей почав занепадати.
Номер слайду 3
Музей ім. Дмитра Яворницького
Номер слайду 4
Скіфські баби в музеї Гордістю музею є найбільша в Україні колекція кам’яних баб. 102 статуї, серед яких експонати, аналогів яким немає в жодному європейському музеї. Зокрема, Керносівський ідол (3 тисячоліття до н.е.), оригінальні скіфські статуї VI-IV ст. до н.е. та половецькі статуї «кам’яні баби» (ХІІ-ХІІІ ст.). Науковці до цього часу сперечаються, кому присвячені ці скульптури: людям чи богам.
Номер слайду 5
Скіфські баби
Номер слайду 6
Козацькі речі в музеїІнша екпозиція присвячена славній епосі історії України – добі Козаччини. У цій залі є безліч цікавих речей, які мають стосунок до запорожців: макет чайки (козацького човна), зброя, чумацький віз, надгробні козацькі хрести.
Номер слайду 7
Козацький інвентар
Номер слайду 8
Карета Катерини II в музеїУ третій залі – експозиція «Освоєння степу та заснування Катеринослава». Унікальний експонат – карета придворного Катерини Другої, на якій він супроводжував імператрицю під час поїздки до Криму.
Номер слайду 9
Карета Катерини II
Номер слайду 10
Зала присвячена Голодомору. Цей розділ експозиції присвячений суперечливим політичним, соціально-економічним, культурним перетворенням, які здійснювалися в країні і краї в перші 20 років радянської влади. Матеріали, представлені в даному розділі експозиції (численні документи, фото, листівки, плакати, прапори, знаки, нагороди, знаряддя праці, грошові знаки), дають можливість відвідувачам побачити як офіційну — парадну, так і приховану — фактичну, сторони життя «радянських» людей в 1920-1930-і роки.
Номер слайду 11
Обідній стіл селянина під час голодомору
Номер слайду 12
Зала присвячена II світовій війні Остання зала – присвячена тим, хто віддав своє життя в боротьбі з німецько-фашистськими загарбниками. В залі представлені фотографії, документи, зброя, особисті речі наших земляків, що героїчно захищали кордони країни в перші години і дні війни, що брали участь в обороні Одеси, Севастополя, Києва, воювали на різних фронтах в роки війни.
Номер слайду 13
Зала присвячена 2 світовій війні
Номер слайду 14
ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!Інформацію взято з:http://tourism.dp.gov.ua/objects/dnipropetrovskyy-nacionalnyy-istorychnyy-muzey-im-di-yavornyckogo/http://www.museum.dp.ua/hall06.htmlhttps://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B0_%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%96%D0%BD%D0%BA%D0%B0