Це матеріали проведення урочистої лінійки до Дня Визволення міста від фашистських загарбників.
Лінійка – реквієм до Дня визволення міста
від нацистських загарбників.
Всім, всім доброго дня!
Мелітопольці, юні і дорослі! Добра людська пам'ять зібрала нас всіх разом в дні пам’яті героїв - визволителів міста Мелітополя в традиційний тиждень «Мелітополь бойовий». 76 років тому,23 жовтня 1943року, - Москва салютувала військам 4-го Українського фронту 20 –ю артилерійськими залпами з 224-х гармат в честь визволення нашого міста від нацистських загарбників.
Студія «Слово»
На цьому місті, де ми з Вами зібралися перегортаються сторінки історії нашого любимого міста.
Майже два довгі роки наше місто було окуповано нацистами. Нарешті, восени почалася визвольна Мелітопольська операція.
З 26 вересня по 23 жовтня 1943 року йшли запеклі бої за визволення нашого міста. Нелегка, тяжка битва була за Мелітополь у наших солдат в далекому 43-му . Боєм бралися кожен будинок, квартал, вулиця.
В ході мелітопольської операції було знищено 10 девізій противника, вбито близько 80-ти тисяч нацистів, взято в полон 15 тисяч нацистських солдатів та офіцерів. Було виведено зі строю 695 танків, 101 самохідних гармат, 619 літаків і багато іншої воєнної техніки.
За визволення Мелітополя 2125 солдат і офіцерів були нагороджені орденами і медалями, 87 – удостоєнні високого звання «Герой Радянського Союзу»,18 частинам та військовим з’єднанням присвоєно почесне звання «Мелітопольські».
Сьогодні, в нашому місті названі 12 вулиць на честь Героїв визволителів -: Сопіна,Байбулатова, Фролова, Сухова, Нестеренко… багато меморіальних дощок та пам’ятників визволителям Мелітополя та воїнам – мелітопольцям.
На Братському кладовищі говорять про нас , живих, загиблі солдати. Зупинись! Послухай! Подумай!
Ми у вічному боргу перед ними, полеглими за наше щасливе майбуття! Тож вшануймо хвилиною мовчання всіх загиблих.
Покладання квітів
Студія «Слово»
Бажаємо всім нам чистого, мирного неба, здоров’я, радості та довгих щасливих літ.