Доброму всюди буде добре. Леся Мовчун «Горіхові принцеси» (сцена 1-4)

Про матеріал
Тема. Доброму всюди буде добре. Леся Мовчун «Горіхові принцеси» (сцена 1-4) Мета. Ознайомити учнів з новим літературним жанром — п'єсою. Вчити характеризувати дійових осіб, відображати події п'є¬си, користуючись ремарками; розвивати акторські дані учнів, їхні мову та мовлення. Виховувати дружелюбність, кміт¬ливість.
Перегляд файлу

Урок – п’єса

 

Тема. Доброму всюди буде добре. Леся Мовчун «Горіхові принцеси»

 (сцена 1-4)

Мета.   Ознайомити учнів з новим літературним жанром — п'єсою. Вчити характеризувати дійових осіб, відображати події п'є­си, користуючись ремарками; розвивати акторські дані учнів, їхні мову та мовлення. Виховувати дружелюбність, кміт­ливість.

Обладнання. Портрет авторки, ребуси, картки із завданнями.

Хід уроку

  1. Організація класу.

Всі почули ви дзвінок.

Він покликав на урок,

Кожен з вас приготувався,

На перерві постарався.

Зараз сядуть лиш дівчатка,

А за ними – і хлоп’ятка.

ІІ. Психологічне налаштування на урок.

Одягнемо наше дерево. У вас на партах є три кольори листочків. Виберіть один, який вам найбільш довподоби і прикрипіть до дерева.

Зелені – будуть у нас успішними.

Жовті – активними.

Оранжеві – старанними.

Якщо ви дотримуватиметеся своїх кольорів то й урок у нас буде цікавий, пізнавальний на якому ми повторимо вивчене, дізнаємось нове творчо працюватимемо і звичайно відпочиватимемо.

Перевірка домашнього завдання

Цеглинки

ІІІ. Мовна розминка.

1.     Чистомовка.

Ки-ки-ки — всі ми любимо казки.

Лі-лі-лі — і дорослі і малі.

 Ай-ай-ай — нумо, казочки читай!

Жи-жи-жи — про добро всім розкажи.

2.     Вправа на вдосконалення техніки читання.

1)     Гра «Доповни слова».

Учитель показує на дошці склад, учні читають і доповнюють його іншими складами.

пта...                            

каз...                       

горі...                           

промі...                        

принце…

3. Мотивація навчальної діяльності.

Робота над ребусами.

(Горіх і принцеса)

Саме ці відгадані слова й зустрінуться на нашому уроці.

IV. Повідомлення теми і мети уроку.

— Сьогодні на уроці ми познайомимося з новим літературним жанром — п'єсою та прочитаємо цікаву авторську казку Лесі Мовчун «Горіхові принцеси». (1-4 сцени)

  1. Робота з підручником ст. 60 самостійно опрацюйте біографію авторки.-
  • Де народилася Леся Мовчун? (У Києві)
  • Де вона навчалася?  (у Київському державному педагогічному інституті)
  • Що вона писала для дітей?(Вона писала п'єси, казки, оповідання для дітей)
  • Яку авторську передачу веде Леся Мовчун на українському радіо? («Цікаве мовознавство»
  • Які книжки вона укладала для учнівства7 (Словники)

 

П'єса — це твір, призначений для постановки на сцені. Зміст п'єси передається за допомогою розмов персонажів — дійових осіб. Примітки автора щодо їхньої поведінки і зовнішності, а також щодо обставин дії подаються в дужках або окремими рядками. Такі при­мітки називаються ремарками.

П'єса, у якій багато казкового, називається п'єсою-казкою.

Ось таким і є твір Лесі Мовчун «Горіхові принцеси».

 

  1. Робота над п'єсою-казкою «Горіхові принцеси».

1.Вправа «Передбачення»

Учні передбачають зміст твору за заголовком

2.     Словникова робота.

Лорнет — окуляри в оправі з ручкою.

Млосно – важко дихати.

Натще – не поївши, на голодний шлунок.

 

 

https://1.bp.blogspot.com/-FtVZWyH6XYU/WKI1QCXnp5I/AAAAAAAAAXQ/DvTy4IK5nQIwv1P1OTkoWtPCyZQ78CyUwCLcB/s320/%25D1%2584%25D0%25BE%25D1%2582%25D0%25BE%2B%25D0%25BB%25D0%25BE%25D1%2580%25D0%25BD%25D0%25B5%25D1%2582.jpg

Комбіноване читання

 

3.    Аналіз змісту.

Хто захотів послухати казку?

Хто розказав онукові казку?

Що сталося в сім'ї Короля?

Чи полюбила мачуха Джоан?

Що зробила з дівчинкою зла чарівниця на прохання мачухи?

4.     Фізкультхвилинка.

Пригадайте персонажів п'єси-казки. Запишіть хто є негативним персонажем, а хто позитивним.

Про кого це сказано запиши.

Врода її непідвладна словам. _________________

Донькою визнав її сам король.________________

Кинула погляд – і  тісно бровам стало на хмурім обличчі її___________

5.     Читання п'єси-казки в особах.

Дійові особи  учні — звертають увагу на ремарки та інтонацією, жестами і мімікою намагаються передати характер, дії та обставини, описані в п 'єсі.

Тестування

1. Хто написав п'єсу-казку «Горіхові принцеси»?

А) Брати Якоб і Вільгельм Грімм

Б) Отфрід Пройслер

В) Леся Мовчун

2. Яке лихо сталося у короля?

А) Загубив ключ

Б) померла дружина

В) король захворів

3. Які відносини були між Ніколь і Джоан

А) Ділять турботу і сум – до кінця

Б) сперечаються і миряться

В) ворогують між собою

4. Хто бажав зла Джоан?

А) Ніколь

Б) король

В) мачуха

5. Хто зробив обличчя Джоан потворним?

А) Чаклунка

Б) Фея

В) Баба Яга

 

  1. 1. В, 2. Б, 3.А, 4.В , 5.А.

Знайдіть у тексті порівняння.

Тільки Джоан і Ніколь, дві сестри, раді життю, ….(мов привабливій грі).

Вправа назви героя

Ясноока , гарнолиця… (Джоан)

Зла… (Мачуха)

Підступна …(Чаклунка)

IV. Підсумок уроку.

 

 

 

 

docx
Додано
23 лютого 2022
Переглядів
539
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку