Додаємо і віднімаємо числа в межах 100.

Про матеріал
В цьому уроці ми більш детальніше навчимося додавати і віднімати числа в межах 100.Будемо розвивати логічне мислення і любов до даного предмета.
Перегляд файлу

Тема: Додаємо і віднімаємо числа в межах 100.

Мета: відпрацьовувати вміння додавати і віднімати числа в межах 100; узагальнити знання учнів про прийоми додавання й віднімання чисел в межах 100; розвивати логічне мислення, монологічне мовлення; виховувати любов до предмета і навчання в школі.

Формування ключових компетентностей:
уміння вчитися: виконувати розумові операції й практичні дії; розвивати пізнавальний інтерес;
комунікативної: розвивати математичне мовлення, уміння говорити чітко, висловлювати власну думку;
соціальної: докладати зусиль до досягнення результату;
громадянської: бережно ставитися до шкільного приладдя;
інформаційної: розширити знання про одиниці вимірювання.

Обладнання: цеглинки Лего, роздатковий матеріал.

Хід уроку:

Організаційна частина
Привітання
Доброго всім ранку,
доброї години!
Математика важлива
для кожної людини.

Мотивація навчальної діяльності
Вправа «Дерево успіху»
Одягнемо наше дерево. Ті, хто обрав зелені листки, буде успішним на уроці.
Ті, хто обрав жовті листки-активним; оранжеві листки - буде гарно спілкуватися на уроці. Яке буде дерево успіху - залежить від вас.

Актуалізація опорних знань
Ось ми з вами налаштувалися на плідну роботу, тож перед початком роботи давайте разом усно дамо відповіді на запитання.

Усне опитування
Які є арифметичні дії?
Якщо «більше» який знак маємо ставити? Якщо «менше» ?
Що таке «додати»? а що «відняти»?
Назвемо компоненти дії при додаванні? А при відніманні?
Згадаємо правило, щоб знайти  невідомий доданок? А щоб знайти невідоме зменшуване? А невідомий  від'ємник?
А як знайти на скільки одне число більше за інше?
Які ви молодці! Я впевнилась, що теорію ви знаєте відмінно, тому сміливо можемо переходити до практичного втілення.

Усний рахунок з Лего + повторення правил поведінки
У кожного з вас на парті є вежа з цеглинок. Нагадайте, які кольори є?
Так, їх шість і кольори самі основні. А зараз розкладіть їх на своїй парті.
Діти ,подумайте, а чи чудово коли ніхто не викрикує, не встає, не кричить на уроці?
Тож пам’ятаємо, що хто обчислив приклад просто тихенько піднімає цеглинку відповідного кольору, щоб я побачила і перевірила.

Повідомлення теми уроку
Сьогодні  на уроці ми  будемо вправлятися в додаванні і відніманні чисел, а саме в межах 100.

Робота за темою уроку
На дошці ми бачимо таблицю з цифрами.
Скажіть будь-ласка, чого тут не вистачає?
Так, звісно знаків. Тож зараз ми з вами їх розставимо і запишемо у зошит.

Про що розповідається в задачі?
Що відомо?
Як математичні дії можна виконати?
Скільки дій буде в задачі?
Як ви пропонуєте роз’язувати задачу?
Фронтальна робота над задачею біля дошки.

Фіз.хвилинка



Зараз ви отримаєте картки, ваше завдання розв’язати приклади, яка група швидше розв’яже ті і перемогли.

Обчислення виразів
«Ланцюжком» фронтально біля дошки.  Бажаючі працюють самостійно на картках.

Узагальнення вивченого матеріалу
Діти, ви дуже гарно працюєте. Пропоную попрацювати творчо та скласти задачу за сюжетним малюнком.

Попрацюйте самостійно та перевірте свої знання.


Підсумок уроку
Рефлексія.

Домашнє завдання.
 

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 3 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
24 жовтня 2023
Переглядів
157
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку