Додавання багатоцифрових чисел розрядами в десятковій системі числення без переходу до наступного розряду.

Про матеріал

МЕТА. Організувати учнів на пошук нових знань; з'ясувати спосіб додавання багатоцифрових чисел у десятковій системі числення без переходу до наступного розряду з опорою на схему; розвивати спостережливість, уміння аналізувати, співставляти, порівнювати, робити висновки; формувати дію контролю та оцінки результатів виконаної роботи; розвивати творчу особистість, логічне мислення; організовувати навчальну дискусію з приводу розв'язання проблемної ситуації.

Перегляд файлу

Урок математики в 2 класі.

Розвивальне навчання

За системою Д.Б.Ельконіна – В.В.Давидова

ТЕМА. Додавання багатоцифрових чисел розрядами в десятковій системі числення без переходу до наступного розряду.

МЕТА. Організувати учнів на пошук нових знань; з'ясувати спосіб додавання багатоцифрових чисел у десятковій системі числення без переходу до наступного розряду з опорою на схему; розвивати спостережливість, уміння аналізувати, співставляти, порівнювати, робити висновки; формувати дію контролю та оцінки результатів виконаної роботи; розвивати творчу особистість, логічне мислення; організовувати навчальну дискусію з приводу розв'язання проблемної ситуації.

ОБЛАДНАННЯ. Таблиці зі схемами, картки, малюнки казкових героїв.

Хід уроку

Діяльність вчителя

Діяльність учнів

 

І. Організація класу.

Ось і дзвоник пролунав,

Для навчання час настав.

Щоб країні прислужитись.

Ви повинні добре вчитись.

Для могутності і слави.

Української держави.

Працюємо під девізом

Математику ми любим,

З математикою дружим!

 

II. Каліграфічна хвилинка.

  • За допомогою комбінації цифр 4, 8, 5 каліграфічно запишіть всі можливі трицифрові числа.
  • Підкресліть цифру, яка на ваш погляд записана каліграфічно правильно.

III. Створення ситуації успіху

 -  Діти, казкові герої Буратіно, Мальвіна, П'єро приготували для вас завдання.

 -  Мальвіна пропонує прочитати числа

4805, 749, 3052, 6450

 -  Яке число зайве у ряду? Чому?

 

 

 

-  В якому числі відсутній розряд десятків? Сотень? Одиниць?

 

 

 

 

 

-  Буратіно пропонує математичний диктант.

Завдання:

Записати під диктовку 2506,310. 5000, 3004

 

 - Проведемо взаємоперевірку. Але спочатку визначимося за якими критеріями можна оцінити цю роботу?

 

-  Оцініть, будь ласка, за цими критеріями свою роботу.

-  А ось  П'єро пропонує нам порівняти числа.                    5072     5052
4.30  <  4230

 

IV. Фізхвилинка.

Раз! Два! Три! Чотири! П'ять!
Час прийшов нам відпочивать
Тож піднімем руки вгору
Ніби глянемо на зорі
А тепер ви руки вбоки

Як зайчата скоки - скоки.

Десять, девять. вісім, сім.

 

 - З якими числами ми вже з вами познайомилися на уроках математики?

 

 

- Що ми вміємо робити з багатоцифровими числами?

 

 

V. Постановка задачі.

У театрі Буратіно під час антракту (так називається перерва у виставі) діти можуть пограти у великій кімнаті поряд із залою. Мальвіна збирається купити тканину, щоб зшити на дивани гарні накидки. Вона акуратно виміряла довжину кожного диван. Виявилося, що довжина одного дивана 354 см, а довжина іншого - 245 см.

Скільки тканини потрібно купити, щоб зшити накидки для дивана?

-  Давайте допоможемо Мальвіні
- З чого ми починаємо розв'язувати задачу?

 

-  Розв'яжіть самостійно задачу в зошиті.

 

 

 

 

 

 -  Хто зумів виконати цю дію? У кого виникли труднощі? А чому?

 

-  А Буратіно вже обчислив приклад. Подивіться як він це зробив.

354 + 245 = 599

 

- За допомогою чого можна перевірити?

 

 

 

-  Розглянемо схему.

 

 

 

VI. Відпрацювання нового матеріалу.

1. Групова робота.

- Діти покажіть на схемі додавання чисел

234 + 152

Розподіліть обов'язки в групі.

1 учень будує систему мір

2 учень будує перше число

3 учень будує друге число

4 учень рахує розряди і записує відповідь.

 

 

- Діти, а чи завжди зручно користуватися схемою? Чому?

 

2. Парна робота.

- Виконати завдання не користуючись схемами.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VII. Фізкультхвилинка для очей.

 -  Діти, ми працювали в групах, парах. Я гадаю, що прийшов час спробувати свої сили і попрацювати самостійно.

 

 -  Наші казкові герої теж розв'язали приклади. Перевір відповіді. Чи все так?

 

 -  Чому П'єро помилився?

7026 + 2303 = 9059

 

 

-  Діти, так що треба пам'ятати, щоб не допустити таких помилок?

 

Самостійна робота на картках.

-  Наші казкові герої старанно обчислили приклади. Записали відповіді. Але хтось випадково стер доданки. Допоможіть виконати це завдання.

.... + .... = 5432

... + ... =236

- Що треба добре знати щоб виконати це завдання?
- Перевір роботу зі своїм товаришем.

-  Чи однакові вас відповіді?

 

VIII. Рефлексія

-  Діти, повернемося до нашої таблиці. Що ми вміємо робити з багатоцифровими числами.

 

-  Чи можемо ми тепер дописати, що ми ще вміємо робити з багатоцифровим числом?

-  А як же додавати бататоцифрові числа?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Діти каліграфічно записують всі можливі числа(485, 458, 845, 854, 584,548)

 

 

 

 

 

 

- Зайве число 749, тому що в ряду всі числа чотирицифрові, а число 749 трицифрове.

 

 -  В числі 4805 відсутній розряд десятків.

 -  В числі 6450 відсутній розряд одиниць.

-  В числі 3052 відсутній розряд сотень.

 

 

Один учень працює за дошкою.

 

 

- Цю роботу можна оцінити за правильність виконання та за охайністю.

 

 

Учень коментує біля дошки. Діти за допомогою позначок «+» , «- » сигналізують про згоду чи незгоду. Помилки розбирають фронтально.

 

 

 

 

 

 

 

- Ми працюємо з багатоцифровими числами.

 

Вчитель записує у таблицю відповіді дітей.

  1.      читати
  2.       записувати
  3.       порівнювати

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Спочатку треба скласти схему до задачі.

Один учень біля дошки складає і коментує.

Учні самостійно розв'язують задачу.

 

 

-  Ми ще не додавали трицифрові числа.

 

 

 

 

 

 

-  Ми можемо перевірити результат за допомогою схеми.

 

Один учень біля дошки пояснює додавання трицифрового числа за допомогою схеми

 

 

 

 

 

 

 

Робота виконується на кольорових аркушах.

Кожен член групи «відповідає» за своє завдання. Перевірку робіт груп можна здійснити так: на дошці вивішуються кольорові аркуші із побудованими схемами числа.

Помилки розбираються фронтально.

 

 Діти висувають свої міркування.

 

 

Кожна пара одержує картку із завданням.

781+ 117 =

1352 + 2214 =

Робота розподіляється так: перший учень «відповідає» за перший приклад (розв'язує з коментуванням), а другий учень «відповідає» за другий приклад теж з коментуванням. Одна пара працює за дошкою. Фронтальна перевірка.

 

 

 

 

 

Самостійна робота (підручник ст.21 86)

Взаємоперевірка.

 

Учні знаходять помилку в прикладі який розв'язував П'єро.

 

-  Він помилився тому що неправильно з'єднав в числі розряди.

 

 

-  Треба знати розряди чисел і з'єднувати розряд одиниць з розрядом одиниць, розряд десятків з розрядом десятків, сотні з сотнями, тисячі з тисячами .

 

 

Кожен учень одержує картку із завданням.

 

 

 

 

-  Треба знати склад числа.

 

 

Відповіді дітей

 

 

1) читати

2) записувати

3) порівнювати

4)

 

- Так можемо.

4) додавати

Відповіді дітей

 

 

doc
Додано
9 липня 2018
Переглядів
986
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку