ДОДАВАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ БЕЗ ПЕРЕХОДУ ЧЕРЕЗ РОЗРЯД. РОЗВЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ. РОБОТА З ТАБЛИЦЕЮ.
Мета: актуалізація знання учнів про числа першої сотні, суму розрядних доданків; формувати вміння виконувати додавання двоцифрових чисел без переходу через розряд; удосконалювати вміння розв’язувати задачі, працювати та складати інформаційні таблиці; розвивати логічне мислення учнів шляхом формування прийомів розумових дій: аналізу, синтезу, порівняння; виховувати старанність, товариськість.
Обладнання: набір математичних матеріалів, картки для парної та групової роботи, ілюстративний та роздавальний матеріал.
Тип уроку: комбінований урок.
Освітні галузі: математична.
Хід уроку
І. ВСТУПНА ЧАСТИНА
1.Організація класу
Подивилися на мене,
Усміхнулися усі:
Всі готові до роботи?
Всі бадьорі? Молодці!
2.Перевірка домашнього завдання ( с.53,№ 307,308)
- Прочитайте приклади, що мали однакову відповідь.
- У якому прикладі відповідь найменша?
-Поясніть розв’язування задачі № 308.
Чи є у вас удома кімнатні рослини? Які? ЯК ви за ними доглядаєте?
3.Усне опитування. Актуалізація знань про числа першої сотні
- На які дві групи можна розподілити числа до 100?(Одноцифрові, двоцифрові числа)
- Назвіть одноцифрові. Яке найменше? Яке найбільше?
- Назвіть найменше (найбільше) двоцифрове число.
- На які дві групи можна розподілити двоцифрові числа?(Круглі, некруглі числа)
-Назвіть круглі числа. Чим вони відрізняються від некруглих?
4.Каліграфічна хвилинка. Написання круглих чисел(10-90)
10 20 30 40 50 60 70 80 90
5. Математичний диктант
ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА
1.Актуалізація опорних знань
1) Повторення про суму розрядних доданків (с.53, № 309).
2) Узагальнення про різні види додавання: круглі числа, одноцифрові з переходом та без переходу через десяток (с.53, №310)
2.Практична робота з математичними матеріалами.
- Викладіть 2 десятки та 3 одиниці. Яке число виклали?(23.) Викладіть 4 десятки та 6 одиниць. Яке число виклали?(46.) Усі числа необхідно об’єднати. Спробуйте визначити зручний спосіб.(Десятки об’єднуємо з десятками, одиниці з одиницями.) Складіть арифметичний приклад та схему, що демонструє виконання дії. (23 + 46 = 69.)
3.Ознайомлення зі способом додавання двоцифрових чисел без переходу через розряд (с.54, № 311)
4.Первинне закріплення
1) Складання пам’ятки.
Пам’ятка
1 |
Розклади кожен доданок на десятки та одиниці |
2 |
Виконай дію додавання з десятками |
3 |
Виконай дію додавання з одиницями |
4 |
Об’єднай десятки та одиниці |
5 |
Назви число-відповідь |
2) Коментування розв’язання прикладів (с.54, № 312).
5.Удосконалення обчислювальних навичок. Гра «М’яч по колу». Робота в групах.
Учні отримують картку-м’яч із записаними на ньому прикладами. Розв’язують їх по черзі, передаючи м’яч-картку по колу. Визначають групу- переможця за швидкістю виконання роботи та правильністю обчислень.
Фізкультхвилинка
Щоб ніколи не хворіти,
Треба вправи нам робити.
Із-за парт швиденько встали,
Спинки гарно розрівняли.
На носочки піднялись.
І до сонця потяглись.
Руки разом опустили
І швидесенько присіли.
Потім встали, руки в боки.
Всі красиво робим кроки.
Назад – вперед прогнулись добре.
Не будем мати ми хвороби.
6. Формування навичок розв’язування задач. Робота на задачею № 313 (с. 54)
1) Аналіз задачі.
|
Було |
Використали |
Залишилось |
Огірки |
12 шт. |
- |
12 на ? ? |
Помідори |
15 шт. |
8 шт. |
2) Самостійне розв’язування задачі.
1) 15 – 8 = 7(п.) – залишилося помідорів;
2) 12 – 7 = 5(ог.) – на скільки більше огірків ніж помідорів.
Відповідь: на 5 більше залишилося огірків, ніж помідорів.
7.Формування вміння працювати з інформаційними таблицями (с.54 – 55, № 314)
- Розгляньте таблицю, у якій подано інформацію про різний посуд. Дайте відповідь на запитання.
Робота в парах
Робота в групах
Товар |
Кількість |
Матеріал |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Виконана робота
Товар |
Кількість |
Матеріал |
Зошит |
56 |
папір |
Альбом |
23 |
папір |
Лінійка |
11 |
пластмаса |
Олівець |
42 |
деревина |
ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА
Вправа «Мікрофон»
- На уроці я дізнався(лась)…
- Ці знання я використаю…
- Я легко виконав(ла) завдання…
- Мені було складно виконати…