ТЕМА. АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ. ТАБЛИЦЯ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 4. ЗАСТОСУВАННЯ ТАБЛИЦІ ДЛЯ РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ І ОБЧИСЛЕННЯ ВИРАЗІВ. КРУГОВІ ВИРАЗИ.
Мета: проаналізувати допущені в контрольній роботі помилки, провести роботу над ними; ознайомити учнів з таблицею множення числа 4; вдосконалювати вміння розв'язувати задачі; розвивати кмітливість, логічне мислення; виховувати почуття взаємодопомоги, працьовитість
Тип уроку: Урок - подорож
Хід уроку
І.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Доброго ранку! Доброго дня!
Хай плещуть долоньки .
Тупають ніжки,
Працюють голівки
І сяють усмішки,
Доброго ранку, доброго дня!
Бажаєте ви, бажаю вам я!
Перевірка готовності до уроку
Девіз уроку:
Не просто слухати, а чути.
Не просто дивитися, а бачити.
Не просто відповідати, а міркувати,
Дружно і плідно працювати.
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Загальна характеристика виконаної роботи
2. Аналіз помилок, виконання відповідних завдань
3. Повторення вивченого
- Як називаються числа при дії множення?
- Як називаються числа при дії ділення?
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
Сьогодні на уроці ми з вами пригадаємо вивчені таблиці множення і ознайомимося з таблицею множення числа 4. Вирушаймо в математичну подорож на нашому шкільному автобусі. Пристібнути ремені безпеки !Ну що ж рушаймо!
Перша станція «Каліграфічна»
ІV. Каліграфічна хвилинка
Які таблиці множення ми з вами вже вивчили? ( 2 і 3)
Отже, ці дві цифри ми сьогодні і пропишемо в каліграфічну хвилинку. А скажіть мені, будь ласка, які числа можна утворити, використовуючи ці дві цифри? ( 2, 3, 22, 23, 32, 33)
Які з них двоцифрові, а які – одноцифрові?
Друга станція «Таблична»
V. Підготовка до сприймання нового матеріалу.
(На дошці таблиця множення числа 4 без відповідей.)
1.Погляньте і скажіть, застосовуючи перествавний закон множення, які приклади ми вже можемо розв’язати?
4 * 1 = 4
4 * 2 = 8
4 * 3 = 12
Третя станція «Робоча»
.V. Вивчення нового матеріалу
5.1. Робота з підручником с.94. Знайомство з таблицею множення числа 4.
Четверта станція «Пісенна»
5.2. Пісенька «Таблиця множення числа 4»
5.3 Робота за підручником (с. 93-94)
Завдання 601. Усне виконання завдання
Учні читають рівність і пояснюють, що показує множник 5.
— Як перевірити, що 4 ∙ 5 = 20?
Завдання 602. Колективне опрацювання матеріалу
Учні пояснюють, як склали таблицю множення числа 4, читають її «ланцюжком» і вибірково. Вивчають напам’ять.
— Як можна одержати наступний добуток із попереднього?
Завдання 603
Один учень біля дошки розв’язує і пояснює, скільки потрібно однакових паличок, щоб побудувати 8 окремих квадратів.
Завдання 605
Під час повторення умови один учень записує коротку умову і пояснює розв’язання. Після цього учні самостійно записують розв’язання. Учитель перевіряє.
Завдання 606. Коментоване розв'язання кругових прикладів
Учитель звертає увагу на те, яким чином виконуються обчислення.
Завдання 607
Перший стовпчик — з коментуванням, решта прикладів — самостійно.
П’ята станція «Відпочинку»
Фізкультхвилинка
Буратіно потягнувся (піднятися на пальчики)
Раз - нагнувся
Два - нагнувся
Руки в сторони розвів
Мабуть ключик не знайшов (махи головою вправо-вліво)
На носочки він піднявся
І тихенько мовчки сів
Шоста станція «Задачна»
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. Робота над задачами
1) На костюм йде 4 м тканини. Скільки тканини потрібно для пошиття восьми костюмів?
— Як зміниться витрата тканини, якщо зшиють 7 костюмів? 10 костюмів?
2) Скільки стільців у шкільному буфеті, якщо біля кожного з восьми столів стоять 4 стільці?
— Виділіть, що відомо в задачі. Що потрібно знайти?
По 4 стільців біля 8 столів, ? стільців.
3) Школярі для своєї їдальні зібрали 35 кг журавлини, а брусниці — на 8 кг більше. Скільки всього кілограмів ягід зібрали школярі?
Станція «Геометрична»
Накреслити квадрат зі стороною 4 см. Обчислити його периметр.
(самостійно і перевірити відповідь)
3. Офтальмологічна пауза
Совенята
Сплять маленькі совенята
(Очі заплющені).
Раз — розкрили оченята,
Подивилися навколо
(Кругові рухи очима),
Потім вгору і додолу.
(Лише очима, головою не рухати.)
Оченята — блим, блим, блим!
Відпочити треба їм!
Вправо, вліво оченята
Повертали совенята.
Совенята будуть спати,
А ми з вами працювати .
Розв’язування прикладів, що запропоновані на листочку ( індивідуальні картки)
Сьома станція «Остання»
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
-Чому ви навчились на уроці?
-Що ви розвивали?
- Що нового дізнались на уроці?
А зараз вам слід з’ясувати чи продовжите ви зі мною подорож математичними стежками.
Але для цього варто написати своє ім’я на стікерах.
Дякую діти, за ваші старання,
І прийміть від мене найкращі побажання.
Хай знання будуть міцними, зрозумілими й ясними.
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Завдання 608; 609. С. 93-94