Додавання і віднімання двоцифрових чисел порозрядно

Про матеріал
Урок з математики із диференціацією. Урок із формування способу дій у 2 класі.
Перегляд файлу

Тема уроку:  Додавання і віднімання двоцифрових чисел порозрядно (закріплення)

Мета:  закріпити знання учнів із загальним випадком додавання і віднімання двоцифрових чисел з переходом через розряд; закріпити вміння застосовувати прийом порозрядного додавання і віднімання; розвивати математичне мовлення і мислення; активізувати пам'ять; виховувати наполегливість, працьовитість.

Предметні компетентності:

-Математичну компетентність шляхом розвитку цікавості учнів до математики, логічного мислення, зорової  пам’яті, свідомого сприйняття матеріалу; розв’язування математичних завдань, зокрема практичного змісту; вивчення та застосування лічби;

-Компетентність спілкування державною мовою для розуміння, пояснювання і перетворення математичних текстів; використання математичних термінів на початковому рівні;

Очікувані результати:

Читає та записує натуральні числа в межах 100 словами і цифрами

розуміє сутність прийомів усного  та письмового додавання й віднімання чисел: частинами, порозрядно; застосовує в обчисленнях правила додавання та віднімання, у межах 100 з переходом через розряд;  коментує свої дії під час виконання обчислень; володіє обчислювальними навичками додавання  з переходом через розряд у межах 100;

перевіряє правильність виконання додавання  та віднімання.

 

Хід уроку:

І. Етап орієнтації. Мотивації діяльності

Вправа «Настрій м’яча»

Перевірка д/з

Усний рахунок (презентація)

ІІ. Етап цілепокладання

- Сьогодні ми з вами закріплюємо додавання і віднімання двоцифрових чисел порозрядно.

ІІІ. Етап цілереалізації

  1. Робота у зошиті

Каліграфічна хвилинка   22

  • Що ви можете розказати про число 22? ( двоциф, сусіди, має дес. і од. як утворилось?)

Математичний диктант

1.Запиши число, у якому 5 дес. і 8 од.

2. Найбільше двоцифрове число збільшити на 1.

3. Найбільше одноцифрове число збільшити на 10

4. Запишіть суму чисел 53 і 20

5. Запиши різницю чисел 87 і 40.

Повторення : під час додавання і відніманні  чисел десятки додаємо до десятків. До одиниць додають одиниці. Потім результати додають. При відніманні від десятків віднімаємо десятки, від одиниць віднімаємо одиниці. Результати додаємо.

 

  1. Диференційована робота
  • Спробуйте  розв’язати самостійно вирази.   36+27     44 - 28
  • Перевірка : у кого все правильно до мене зелений колір

                         у кого є помилки  до мене червоний колір 

 

І етап. Розв’язують самостійно                        Розв’язують вирази з підказками.

            56+25              82-46 36+27                        46-18

 

Перевірка. Без помилок – зелений

                    1 помилка – жовтий

                    Багато помилок - червоний

 

ІІ етап. Знайдіть помилки у виразах        Розв’язати сам ост.          Розв’яз. з вчителем

 78+13     92-64                                24+68      91-53                    18+24       64-48

 

Перевірка  Без помилок – зелений

                    1 помилка – жовтий

                    Багато помилок - червоний

 

ІІІ етап  Встав невідомий компонент        Знайди помилку       Розв’яжи самостійно

 64-…= 28 23+…= 51               36+28= 54 44+28     52-29

            81-43= 48

 

Перевірка .

Спільне завдання

6…+ … 4= 98 68 - 29=97(що треба змінити у виразі щоб результат не змінився)

8… - … 3 = 24 42+39=91 (що треба змінити у виразі щоб результат не змінився)

 

Фізкультхвилинка

Геометричне завдання.

Поділи квадрат на 4 рівні частини двома лініями по-різному.

 

 

 

 

Інтерактивне завдання

https://learning.ua/matematyka/pershyi-klas/porozriadne-dodavannia-dvotsyfrovykh-chysel

 

 

ІV. Етап рефлексійно-оцінюючий

-  Що ви на уроці навчились?

 - За що себе можете похвалити?

- Що було важко?

 - Покажіть який у вас настрій зараз на кінець уроку.

 

1

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
23 лютого 2022
Переглядів
1441
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку