ТЕМА. ВИРАЗИ З ДУЖКАМИ НА Дії РІЗНИХ СТУПЕНІВ. ВПРАВИ НА ЗАКРІПЛЕННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ ЧИСЕЛ 3 і 4

Про матеріал
Мета: удосконалити вміння учнів знаходити значення виразів з дужками на дії різних ступенів; закріпити знання таблиці множення чисел 3 і 4; формувати вміння розв'язувати і пояснювати розв'язання задач; розвивати увагу, пам'ять; прищеплювати інтерес до математики.
Перегляд файлу

ТЕМА. ВИРАЗИ З ДУЖКАМИ НА Дії РІЗНИХ СТУПЕНІВ. ВПРАВИ НА ЗАКРІПЛЕННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ ЧИСЕЛ 3 і 4
 

Мета: удосконалити вміння  учнів знаходити значення виразів з дужками на дії різних ступенів; закріпити знання таблиці множення чисел 3 і 4; формувати вміння розв'язувати і пояснювати розв'язання задач; розвивати увагу, пам'ять; прищеплювати інтерес до математики.

Обладнання: підручник, м’яч,

Тип уроку:урок закріплення та застосування знань, умінь, навичок

Хід уроку

І.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

- Дзвоник дзвенить, не стихає,

Школярів усіх скликає:

Гей, до классу поспішайте,

На місця свої сідайте

- Сьогодні ми всі веселі, бадьорі  і я сподіваюся будемо працювати старанно, гарно, на радість усім.

-  Поверніться, будь-ласка, один до одного і подаруйте сусідові щиру посмішку.  

- Під час уроку ви зустрінетесь із завданнями, які потребують уваги, кмітливості, мислення. І тому урок ми проведемо під девізом, який узятий з мудрої поради швейцарського письменника, вченого Лафатера:

  «Якщо хочеш бути розумним,

навчись розумно запитувати,

 уважно слухати, чітко відповідати.»

-А чого ви очікуєте від уроку:

  • щоб на уроці було цікаво;
  • успішно виконати завдання;
  • правильно все обчислити;
  • отримати гарну оцінку.

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1.Математична розминка (метод «Блискавка»)

- Яку дію виконуємо при знаходженні добутку?(множення)

-Як називаються числа при множенні?(множник, множник, добуток)

 -Яку дію виконуємо при знаходженні частки?(ділення)

 -Який знак треба поставити між числами при збільшенні числа в кілька разів?( знак множення )

-Як знайти частину від числа?(треба поділити на це число)

2. Усна рахунок

1.Якщо дві однакові цукерки коштують 18 грн, то скільки коштує одна цукерка?(9)

2.Бабуся на зиму заготовила 4 трилітрові банки яблучного соку.Скільки літрів соку заготовила бабуся?(12)

3.Маса трьох динь 12 кг.Яка маса однієї дині?(4 кг)

4.Маса 4 цеглин 16 кг.Яка маса однієї цеглини?(4кг)

5.За день хлопчик прочитав 4 сторінки.Скільки сторінок він прочитає за тиждень?(28)

3.Гра «Математичний футбол»

- Відповідай швидко

3 * 5 =15     4* 9= 36

4* 7=28       3*4=12

3*6=18        4*5=20

4*2=8          3*8=24
3*9=27         4*8=32

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми закріпимо вміння розв’язувати  вирази з дужками на дії різного ступеня та закріпимо знання таблиці множення чисел 3 і 4.

—А в кінці уроку з’ясуємо, чи все ми встигли виконати, що намітили.

IV .ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Хвилинка каліграфії

  • Починаємо роботу в зошиті
  • Записуємо  

Число

Класна робота

  • Каліграфічно, в перший  рядок, запишіть результати табличного множення числа 3 в порядку зростання.

( 6, 9, 12, 15, 18,21, 24,27.)

— Запишіть відповіді таблиці множення числа 4 в порядку спадання.

(36,32,28,24,20,16,12,8)

2. Фізкультхвилинка

https://www.youtube.com/watch?v=YcdTXsIJC9A

3.Бесіда

- Давайте пригадаємо порядок дій у виразах.

-Якщо у виразі є дужки, то спочатку виконуємо дію в дужках.

-Якщо у виразі без дужок є дія множення або ділення , то спочатку виконують їх, а потім дії додавання або віднімання

-Якщо у виразі без дужок є дії додавання або віднімання , то їх виконують по порядку , зліва на право

4. Знаходження значень виразів з дужками і без дужок .Самостійна робота

-Обчисліть вирази , застосовуючи попередні правила

3 *(26-17)=         (27-13): 2=

2 *(54-48)=          16:4-4=

(27-20)* 4=          3*6-17=

Презентація до тренінгу НУШ "Нові форми оцінювання" | Презентація. НУШПеревірка виконаного завдання

27,12,28,7,0,1
-У кого немає жодної помилки намалюйте зелене яблучко, у кого 1-2 помилки- зелене, а у кого 3 і більше- червоне

5. Розв'язування задач

1) Було — 20 м

 Пошили — 6 сук. по 2 м

Залишилося — ?

2) Два соми і чотири карасі важать 14 кг. Карась важить 3 кг. Скільки важить кожен сом, якщо вони важать порівну? (1 кг)

6. Офтальмологічна пауза

https://www.youtube.com/watch?v=8G87kg9s1HM

7.Розв'язування  задач

1) 12 літрів молока розлили у глечики, по 3 л кожний.Скільки глечиків наповнили?

3л – 1 гл.

12 л- ? гл.

                  Розв’язання

12:3=4(гл.)

Відповідь:наповнили 4 глечики

2) Двом учням роздали по 3 м’ячі і ще 5 м’ячів залищилося у кошику.Скільки всього було м’ячів?

Роздали - ? м., 2 учн.по 3 м.

Залишилося – 5 м. ? м.

 

                                           Розв’язання

  1. 2*3=6(м.)-роздали
  2. 6+5=11(м)
  3. Відповідь:всього було 11 м’ячів

8.Гра «Хто швидше»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Перевірка виконаного завдання

V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ.ОЦІНЮВАННЯ

– Чи справдились ваші очікування від уроку?

 – З якими завданнями ви справилися з легкістю?

 – В чому у вас виникли труднощі?

 – Над чим ще варто попрацювати?

docx
Пов’язані теми
Математика, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
23 лютого 2022
Переглядів
589
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку