Додавання і віднімання двоцифрових чисел з переходом через розряд

Про матеріал
Конспект уроку математики в 2 класі за навчальним зошитом "Математика"/ С.О.Скворцової, О.В.Онопрієнко
Перегляд файлу

                                                 Математика

Дата 08.02.2019

Клас  2-А                               

Тема. Додавання і віднімання двоцифрових чисел з переходом через розряд

Мета: узагальнити й систематизувати знання нумерації чисел першої сотні.

Дидактична задача:  актуалізувати вміння подавати число у вигляді суми зручних доданків, зменшувати або доповнювати число до круглого; актуалізувати спосіб додавання чисел частинами у межах 20, додавання або віднімання одноцифрового числа в межах 100, перенести цей спосіб міркування на випадки додавання й віднімання двоцифрових чисел; закріпити прийом додавання й віднімання двоцифрових чисел із переходом через розряд різними способами

Розвивальна задача: формувати прийоми розумових дій аналізу, порівняння, перенесення під час виконання завдань (№3,5).

Хід уроку

І. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

1. Привітання

- В народі кажуть, добрий гість – дому радість. Сподіваюсь, що ви, як і я, дуже раді нашим гостям. Давайте з ними привітаємось.

2. Емоційне налаштування на урок

-  До якого уроку ми приготувалися?

- Так, ми зараз працюємо в математичній лабораторії. А чи відоме вам це слово?

Лабораторія – це місце, де досліджують, експериментують, спів ставляють, випробують, порівнюють та вивчають.

  • Тож, ми саме цим і будемо з вами займатися. Але спочатку пригадаємо, а що таке математика?

Математика – це наука, зокрема про числа та геометричні фігури.

Трехмерный символ скрипичный, изолированные на белом фоне — стоковое фото     «Пісенька про математику»

ІІ. Актуалізація опорних знань і способів дій

  1. Бліц – опитування
  • Які арифметичні дії ви знаєте?
  • В результаті якої арифметичної дії можна одержати більше число? менше число?
  • Як називаються числа при додаванні? при відніманні?
  • Як знайти невідомий доданок? Невідоме зменшуване? Невідомий від’ємник?
  • Сформулюйте переставний закон додавання; сполучний закон додавання.
  • Як додати суму до числа?
  • Як відняти суму від числа?
  • Як додати число до суми?
  • Як відняти число від суми?
  1. Усна лічба

«Кругові приклади»

 73 – 6   60 + 32

80 – 9  86 + 9

95 – 50 67 - 7

 33 + 40  71 + 15

 92 – 12  45 – 12

 

  1. Хвилинка з логічним завданням
  • Урок продовжимо без зупинки

З логічної хвилинки

  • Відкрийте журнали досліджень, знайдіть сьогоднішню дату. Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи  пропущені
  1. 2  3  5  8  13  21  34  55  89 

               (кожне наступне число дорівнює сумі двох попередніх)

  1. Актуалізація прийому подання числа у вигляді суми зручних доданків
  • Завдання №1 с.68 з коментованим письмом

27= 4+             66= 3+           35 = 3 +

59 = 54+          45 = 43 +       47 = 46 +

  1. Актуалізація прийому доповнення  числа до круглого
  •  Завдання №2 с.68 з коментованим письмом

       62 + .. = ..     86 + .. = ..           25 + .. = ..

  1. Актуалізація способу додавання до круглого числа двоцифрового числа
  • Усна фронтальна робота над завданням
  • Обчисліть значення виразів із коментарем

 60 + 12 =     50 + 34 =       20 + 56 =  70 + 18 =

  1. Актуалізація зменшення числа до круглого.
  • Завдання №4 с.69 виконується з коментованим письмом

62 42 =         866. =      251. =

* Робота біля дошки

            (2 учні)

- Обчислити значення виразів трьома способами

 1) 38 + 6

 

 

2)  84 – 6

  1. Перевірка роботи учнів

ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку

  • Сьогодні на уроці ми спробуємо перенести ці способи міркування на випадки додавання й віднімання двоцифрових чисел

Технологія «Дерево рішень»

Проблема

Рішення

(щоб знати)

Перенести вивчені способи міркування на випадки додавання і віднімання двоцифрових чисел з переходом через розряд

  • Як виконувати додавання    виду 73 + 18
  • Як виконувати віднімання виду 84 – 29

 

ІV. Формування нових знань і способів дії

  1. Перенесення способу додавання й віднімання чисел з переходом через десяток на випадки двоцифрових чисел

 

Кейс- технологія (робота в групах)

      Алгоритм роботи

  1. Опрацюйте матеріал кейсу
  2. Розв’яжіть приклад
  3. Порівняйте результат

   Зміст кейса

 

І група

Інформаційний матеріал

Прийом додавання частинами

1.Подаю другий доданок у вигляді суми зручних доданків.

2.Доповнюю перший доданок до круглого числа.

3. Додаю до круглого числа іншу частину другого доданка.

4.Називаю результат

Розв’яжіть приклад

73 + 18  = ..+ . + .. =

 

ІІ група

Інформаційний матеріал

Прийом віднімання частинами

1.Подаю від’ємник у вигляді суми зручних доданків.

2.Зменшую двоцифрове зменшуване до круглого числа.

3. Віднімаю від круглого числа решту від’ємника.

4.Називаю результат

Розв’яжіть приклад

84 – 29  = ..  -  . -   .. =

 

ІІІ група

Інформаційний матеріал

Прийом віднімання частинами

1.Замінюю від’ємник сумою розрядних доданків.

2.Віднімаю десятки

3. Віднімаю від отриманого результату одиниці.

4.Називаю результат

Розв’яжіть приклад

84 – 29  = .. -  .  -  .. =

 

ІV група

Інформаційний матеріал

Прийом додавання частинами

1.Замінюю другий доданок сумою розрядних доданків.

2.Додаю десятки.

3. Додаю до отриманого результату одиниці.

4.Називаю результат

Розв’яжіть приклад

73+ 18  = ..+ . =

 

  V група

Інформаційний матеріал

Прийом додавання й віднімання частинами

1.Замінюю один із доданків (від’ємник) найближчим круглим числом.

2.Додаю (віднімаю) кругле число. Визначаю, на скільки більше було додано(віднято).

3. Віднімаю (додаю) стільки ж  одиниць.

4.Називаю результат

Розв’яжіть приклад

73 + 18  =

84 – 29 =

 

  1. Презентація роботи груп

 

  1. Висновок: додавати й віднімати числа можна різними способами. Від цього результат не змінюється.

 

  1. Первинне закріплення

57 + 38  86 – 57 =

29 + 42  53 – 25 =

 

V . Формування вмінь і навичок. Закріплення вивченого

  1. Формування вміння розв’язувати задачі
  • В нашій лабораторії кипить робота. Ми маємо розв’язати задачу.

     В Африці на березі озера мешкають три стада бегемотів. У першому стаді – 8 бегемотів, у другому – на 4 більше, а в третьому – стільки, скільки в першому та другому разом. Скільки бегемотів у третьому стаді?

  1. Розвиток логічного мислення учнів
  • З’ясуйте, істинними чи хибними є судження.

Промінь має початок, але не має кінця. (Істинно)

Радіус – це відрізок, який з’єднує дві точки кола. (Хибно)

Квадрат – це чотирикутник, в якого всі сторони рівні.(Хибно)

Коло – це замкнена крива лінія. (Істинно)

Якщо в чотирикутника протилежні сторони рівні, то він є прямокутником. (Хибно)

VІ. Пояснення завдання домашньої роботи

 VІІ. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів

  • Працюючи в математичній лабораторії

         я зрозумів …

         я дослідив…

         я навчився…

         я випробував…

         У мене виникли труднощі..

         Мені з легкістю вдалося…

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
6 лютого 2020
Переглядів
2951
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку