Додавання і віднімання круглих десятків. Розв’язування задач на додавання і віднімання. Творча робота над задачею.

Про матеріал

Мета. Закріплювати вивчені прийоми додавання і віднімання круглих десятків в межах 100; вчити застосовувати набуті знання на практиці;

вчити творчо працювати над задачею на дві дії; удосконалювати вміння працювати з геометричним матеріалом; формувати навички швидких та точних обчислювальних навичок; розвивати увагу, пам'ять, логічне мислення,спостережливість;кругозір учнів; виховувати самостійність,почуття товариськості, взаємодопомоги, сприяти згуртуванню колективу.

Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

 

Нестандартний урок з математики

в 1 – А класі

 

 

 

 

Додавання і віднімання круглих десятків. Розвязування задач на додавання і віднімання. Творча робота над задачею.

 

 

 

 

 

                                                                            Підготувала і провела

                                                                            вчитель початкових класів

                                                                            вищої кваліфікаційної категорії,

                                                                            вчитель-методист

                                                                            Іванова Н.М.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тема. Додавання і віднімання круглих десятків. Розвязування задач на додавання і віднімання. Творча робота над задачею.

Мета. Закріплювати вивчені прийоми додавання і віднімання круглих десятків в межах 100; вчити застосовувати набуті знання на практиці;

вчити творчо працювати над задачею на дві дії; удосконалювати вміння працювати з геометричним матеріалом; формувати навички швидких та точних обчислювальних навичок; розвивати увагу, пам'ять, логічне мислення,спостережливість;кругозір учнів; виховувати самостійність,почуття товариськості, взаємодопомоги, сприяти згуртуванню колективу.

Обладнання. набори цифр, таблиці з виразами, схеми задач, математичні віяли, сигнальні картки, геометричний матеріал, силуетні малюнки казкових героїв – Білосніжка та семеро гномів, «будиночок з ламаними лініями»,серія сюжетних ілюстрацій до етапів уроку, повітряні кульки, казкове дзеркальце, диференційовані індивідуальні завдання.

Тип уроку. Урок закріплення вивченого матеріалу.

Хід уроку:

І. Організація класу до роботи.

   Вчитель.    Продзвенів і стих дзвінок,

                       починається урок.

                       Він незвичний і цікавий

                       ще і гості завітали.

                       Станьте, діти, всі рівненько,

                       усміхнімося гарненько,

                       повернімось до гостей,

                       і промовим: «Добрий день!».

1. Хвилина привітання.

   Діти.          Треба всім нам привітатись :

                      - Добрий день!

                      Дружно весело сказати:

                     - Добрий день!

                     Всіх гостей ми привітаєм,

                     І здоровя побажаєм:

                    - Добрий, добрий, добрий день!  (Діти співають на мотив пісні

«А ми, стрільці- січовії ...»).

2. Налаштування учнів до роботи.

Вчитель.   Сідайте, діти, всі зручніше,

                   почнемо урок скоріше.

                   Приготуйте без мороки ,

                   Все, що треба до уроку.

                   Працюйте всі старанно,

                   Щоб жодну хвилину,

                   не втратити марно!

                   На уроці не куняти,

                  Математику вивчати!

                  Клас готовий працювати? (Так)

                  Додавати й віднімати? (Так)

                  Вчасно руку піднімати (Так)

Тому, діти, протягом всього уроку в нас діє правило піднятої руки.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Вчитель. – Назвіть сьогоднішню дату (24 квітня).

 - А як, діти, можна назвати цю дату, не вживаючи назву місяця?

Зашифруйте її. (Двадцять четвертій день четвертого місяця року; двадцять четвертій день другого місяця весни).

 - Який сьогодні день тижня? (Четвер). Спробуйте зашифрувати і його. (Четвертій день тижня; день, що йде після середи; день, що передує пятниці).

 - Який у нас урок? Зашифруйте і його назву.

  1. Вправа «Мікрофон». ( Урок гарного настрою, урок логічного мислення, найцікавіший урок,  урок кмітливості, урок швидкого і правильного рахунку, урок  розв’язування прикладів і задач, порівняння чисел і виразів, урок геометричних фігур).

2. Створення емоційного фону уроку.

     Сьогодні у нас незвичайний урок

     Казка у гості спішить,

     Хто до нас прийде?

     З добром чи зі злом?

     Ми відгадаємо вмить!

 - Діти, чи любите ви казки?

  - Пригадайте казки, у назвах яких зустрічаються числа. ( « Три ведмеді»,

« Вовк та семеро козенят», « Троє поросят», «Білосніжка та семеро гномів», « Шість лебедів»).

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

  - Сьогодні ми з вами здійснимо подорож у казку, тому будьте всі уважні, з ким ми поринемо в урок – казку ви скажете, коли відгадаєте загадку.

               Нас братів є рівно сім,

               Дружимо ми вміло,

               Білосніжку захищати,

               Наше святе діло.

  - Чи упізнали ви їх? (Так, це сім гномів) з казки «Білосніжка і семеро гномів»). Тому сьогодні, мандруючи Країною круглих чисел, де і мешкають наші казкові гноми, ми будемо швидко і точно додавати  та уважно віднімати,  казкових героїв імена називати. ( Доповнюю у віршованій формі).

               Будемо,  діти, над задачею творчо працювати,

               Приклади рахувати,

               Різні числові  вирази складати,

               Додавати й віднімати,

              Тобто, разом з гномами, дружно працювати,

              Бо Білосніжка прийшла сьогодні в клас,

              Щоб перевірити всіх вас, чи умієте рахувати,

              Цифри в зошиті охайно писати.

ІV. Узагальнення і систематизація знань.

- Щоб потрапити в гості до Білосніжки та її друзів-гномів, треба назвати магічне число і написати цифру, що позначає це число.

    Вчитель.        В неї є одна нога,

                            А сама-як кочерга.

                            Цифра ця відома всім

                            А зоветься вона...(сім).

       От тому треба повторить усім,

       Як нам писати цифру сім.

- Хто з вас пригадає, де в природі зустрічається це магічне число?

    (Учень розказує вірш).

    У тижні кожному – сім днів,

    У райдузі -  сім кольорів,

   Що є сім нот-відомо всім,

   Цікава дуже цифра сім.

1. Інформаційна хвилинка про цифру 7.

2. Складання «Асоціативного куща».

3. Каліграфічна хвилинка

- Урок почнемо без зупинки,

З каліграфічної хвилинки.

 а) написання цифри 7.

б) повторення правил правильної осанки, положення зошита під час письма

( Діти промовляють слова в віршованій формі)

Зошит свій я відкриваю,

Навскоси його кладу.

Ручку я ось так тримаю,

Сяду рівно, не зігнусь,

Буду я писати гарно,

До роботи я берусь.

4. Характеристика числа 7.    Бліц – опитування

 - Дайте характеристику числу 7.

 - Число 7 на письмі позначається цифрою сім.

-  Воно парне чи непарне?

- На якому місці стоїть в натуральному ряді чисел? (На сьомому)

 - Одноцифрове чи двоцифрове?

 - За яким числом іде при лічбі число 7

 - Як отримати з 6 число 7 (До шести додати один)

 - Яких сусідів має?

 - Яке попереднє число?

 - Яке наступне число?

5. Робота з рядом чисел і числовим відрізком.

           - Зараз  з вами ми помислим -

             Попрацюємо  з рядом чисел.    

 - А давайте пригадаємо, як звали  Гномиків?

   – Хто памятає? ( Мудрунчик,  Стидунчик,  Чхунчик,  Буркотунчик, Задумчик, Сонько, Веселун). Розташуємо братів-гномів по-порядку кольорів різнобарвної веселки так, як вони зодягнуті в семи  різних капелюшках.

 Просять гномики назвати всі числа першої сотні, у яких в записах чисел є

7 одиниць. Запишемо під коментування каліграфічно числа

17,  27,  37,  47,  57,  67,  77,  87,  97

 - Що показує перша цифра праворуч?

 - Як називається другий праворуч розряд у двоцифровому числі?

Гномики дякують всім за активну роботу і просять вашої  допомоги Білосніжці. В казковому Царстві Гноми живуть за девізом «Один за всіх, і всі за одного». Так им девізом і  вони закликають всіх вас бути на уроці зосередженими, організованими, згуртованими.

Діти, ми пам’ятаємо зміст казки, що вродлива мачуха була дуже жорстокою і примушувала пасербицю робити всю хатню чорну роботу. Ми не будемо лінуватися і поспішимо допомогти помити сходи, які ведуть до кімнати мачухи ( для слабших дітей) і помиємо сходи в будинку, що прямують до кімнати її батька (завдання для сильніших дітей)

                Наші сходи – незвичайні,

                А корисні і навчальні.

                Щоб по сходинках стрибати,

               Треба вміти рахувати.

      - Підніміться якомога швидше по сходах.

 

                           + 40                                            2

                                                                                      + 10                       

              -30                           +30                                 

                                                                                               + 30                                                                                          

57-7                                                    -20                                       

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          - 10

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     - 2                                                                                                                                                                                                                           

                                                                                                                   

Поставте на своїх індивідуальних листочках «плюс» ті, які розв’язали ці числові вирази правильно.

 - Поставте знак « мінус» ті учні, що допустили помилки в розв’язуванні.

(Відповіді зачитую сама).

6. Фізкультхвилинка

Засиділись в царстві казки,

Встали дружно, лапки в боки,

Вгору вушка - скачуть білочки-подружки,

1, 2, 3, 4, 5-  люблять діти всі стрибать. (Промовляють учні з різними рухами).

7. Гімнастика для очей.

Очі праворуч, очі ліворуч,

Очі вгору, очі вниз. (Вчитель)- і на мене подивись. Сіли всі рівненько.

8. Гра «Істина-брехня».

Гном Стидунчик в червоній шапочці просить вас переконати його правильними відповідями на істинні та хибні твердження, тому й ви будете на істинне твердження промовляти «тік-так, це істинно так», (хлопок руками) а на хибні- «тік-так, це не так». (розводять руки в сторони).

 -Сьогодні середа? (Так)

 -На вулиці весна? (Так)

- Після зими йде осінь? (Ні)

- Чи правильне твердження, що всі звірі дихають?(Так)

- Тиждень складається із 5 днів? (Ні)

- Якщо струмок вужчий від річки, то річка ширша від струмка? (Так)

 -Вовк боїться зайчика? (Ні)

 -Після ранку настає ніч? (Ні)

Наш Стидунчик  надалі буде більш розкутіший, а вам потрібно бути на уроці більш зосередженішими, уважнішими в своїх міркуваннях.

9. Гра «Добрий ранок» - «На добраніч».  Ми з вами завжди граємо в аналогічну гру «День-Ніч», а наш гномик - Сонько в оранжевій шапочці хоче попросити вас працювати колективно, і уважно, і активно, просить не дрімати, вміло відповідати.

  Коли я скажу «На добраніч», ви заплющуєте очі і уважно міркуєте над обчислювальним ланцюжком, а коли я говорю «Добрий ранок» ви розплющуєте очі і називаєте відповідь.

 - До ніг у павука додайте кількість коліс на автомобілі (8+4=12);

- До кількості місяців у році додати число голів у Змія Горинича (12+3=15);

 - Від кількості пальців на двох руках відніміть порядковий номер суботи

        (10 - 6=4);

 - До улюбленого балу (оцінки) учня в школі додайте кількість барв веселки

        (12+7=19)

  - До найбільшого числа 4 десятка  + 1 десяток  (40 + 10 = 50)

  - Від найменшого трицифрового числа відніміть  1 десяток  (100 – 10 = 90)

 - До найбільшого круглого числа 9 десятка додайте 10 одиниць (90+10=100).

  - Просигналізуйте зеленим кольором ті, кому легко давалось усне додавання   круглих десятків.

- Просигналізуйте червоним кольором ті, хто припустився помилки в усних обчисленнях. (Учні піднімають кружечки відповідних кольорів)

  V. Робота з геометричним матеріалом.

Щоб далі продовжити подорож, нам потрібно продертися крізь густі-прегусті хащі та чагарники до хатинки гномів, адже всі вони живуть в лісі і нашій Білосніжці потрібно обрати найкоротший шлях. Шлях до лісу нагадує лінії. Назвіть їх ( пряма, крива і ламана лінія – малюнок на дошці).

  - Яка на вашу думку найкоротша лінія ?(пряма)

 – То який шлях оберемо? (по прямій дорозі).

- Що ви знаєте про пряму? Давайте згадаємо. ( Учень розказує вірш)

Учень. Не проста фігура ця –

             Ні початку, ні кінця.

             Ти лінійку приклади,

             Лінію веди й веди.

             Де ж кінець їй? Та нема.

             Нескінченна ж бо пряма.

1. Цифровий диктант.

 Робота в зошитах.

- Поки Білосніжка пробиралася крізь гущавину лісу, вона, діти, настільки стомилася, що коли нарешті зайшла в хатинку, прилягла на ліжечку відпочити, та не зчулася , як заснула.

            Ну, а ви, часу, не гайте,

            Білосніжку виручайте,

            Відповіді запишіть,

            дівчинці допоможіть.

Гномик –Чхунчик  в жовтій шапочці працюючи в копальні розмірковув, і коли це було правильне твердження він голосно один раз  чхав. Допоможіть і ви, поміркуйте разом з Чхунчиком.

- Послухайте вислови. Якщо цей вислів – істинне твердження - правильний, - пишіть 1, а якщо неправильний, хибне твердження, - пишіть 0.

(Один учень працює біля дошки, всі інші в зошитах)

  • Додаючи двоцифрові числа, десятки додають до десятків, одиниці до одиниць (1)
  • Щоб знайти невідомий доданок, треба від суми відняти відомий доданок (1)
  • 1 дм = 5 см (0)
  • Віднімаючи двоцифрові числа, десятки від десятків, одиниці від одиниць (1)
  • Сума – це результат дії додавання (1)
  • Різниця – це результат дії віднімання (1)
  • Квадрат – це прямокутник , у якого дві сторони рівні (0).

 Учениця зачитує результати запису, діти перевіряють за ланцюгом на дошці.

Відповіді записали, гномикам допомагали, тому всі чемні і веселі.

2. Хвилинка відпочинку «Гойдалка»

Першокласники втомились,

навіть трохи розшумілись,

Відпочити їм пора.

     Встаньте дружно, дітвора.( Учні промовляють слова)

           Ми всі чемні і веселі –

Дуже любим каруселі.

Мішечки на голови поклали –

Десять разів головою погойдали.

(Діти кладуть мішечки із сіллю на голову. Стають прямо, руки на поясі. Гойдаються підводячись на носочки й опускаються на п’ятки)

2. Диференційована робота.

   В хатинці гномиків панував безлад, тому й Білосніжка, коли проснулася, взялася  наводити порядок – господарювати, попідмітала сміття, прибрала залишки їжі зі столу зібрала і перемила весь брудний посуд. Допоможіть і ви Білосніжці. Поскладайте тарілочки на свої місця.

   (На індивідуальних карточках намальовані « тарілки» з прикладами і

«поличка» з відповідями. Учням потрібно обчислити приклади і стрілкою вказати місце «тарілки» на «поличці».

                           

            61 – 1       30 + 40         87 – 80        42 – 2       56 – 26       0 + 50  

 

 

 

 

 

          70                 60                40                 7                50                30         

 

І варіант– записують учні  в  зошитах  числа від найбільшого до найменшого

 ( у порядку спадання).

ІІ варіант– навпаки, у порядку зростання - від найменшого до найбільшого.

- Зачитайте, свої міркування .

– Дізнайтесь, на скільки найбільше кругле число більше за найменше кругле число?

- Як ми можемо дати відповідь? 70 – 30 = 40

VI. Закріплення вивченого матеріалу.

1. Розпізнання найпростіших геометричних фігур).

   Коли гномики весело йшли дорогою до своєї хижини вони зустріли на стежині лісових звіряток (показую геометричних звірят- лисицю, зайчика, білочку).

 Ви самі здогадайтесь, кого зустріли Гноми?

Урок у школі лісовій –

Обчислили оці звірята

І результат вписали свій.

Де правильний, скажіть, малята?

2. Робота з підручником.

- Відкриваємо підручник на с. 123.

- То ж як знайдемо невідомий доданок? (Учень каже правило).

- В кого була правильна відповідь?

3. Математичний диктант

     - Довго йшла Білосніжка, втомились її ніжки,

       Давайте разом порахуєм,

      Та в зошитах уміло попрацюєм.

Учитель. І не повинні,діти, ви забувати,

                  Що треба нам гарно писати,

                  Напишемо красиво ми,

                  Диктант незвичний,

                  А диктант математичний (за завданням  92, с. 123)

(записуємо тільки відповіді, приклади не пишемо).

    Слідкуємо за  підручником, вираховуємо з Мудрунчиком (фіолетова шапочка). Відповіді записуємо в рядок, пропускаючи одну клітинку.

0 збільшити на 20;   (20)

Від ста відняти 30 ;  (70)

Зменшуване - 50, від’ємник - 20. Знайти різницю;  (30)

І доданок - 30,  ІІ доданок - 10. Знайти суму;  (40)

Знайти  різницю чисел 90 і 50;  (40)

На скільки 70 більше від 60;  (10)

Знайти суму чисел 20 і 80 ;   (100)

Знайти різницю чисел 80 і 20;  (60)

- Зачитаємо відповіді прикладів.

-  Як називаємо ці десятки? (круглі десятки)

- Чи є однакові результати? (два приклади)

   А в нас , діти, гномики в жовтому і синьому капелюшках засперечались, що діти нашого класу  не знають змішаних кольорів та не справляться з наступним завданням...

   Гномик в синій шапочці -Буркотунчик все собі під ніс буркотів і рішуче запевнив їх, що першокласники справляться із наступним завданням.

  Прошу вас, відповідь першого прикладу

 - збільшити на 30 (50)

- від результату другого відніміть 2 десятки?

- до результату четвертого додайте 10;  (50)

- від результату відповіді 7 прикладу відніміть 50? (50)

- Від результату  8-го прикладу відніміть 10 одиниць (50)

- Що ви помітили? (Відповідь  у всіх прикладах однакова)

4. Бліц - опитування

   Учні відповідають на запитання вчителя за допомогою сигнальних карток : зелені – «так» , а червоні – «ні».

- Це число менше 100?  (Так)

- Більше 65?  (Ні)

- Я гадаю, що воно кругле?  (Так)

- В ньому 5 десятків? (Так)

- Я вважаю, що це число на 50 одиниць більше нуля? (Так)

- Отже, це число менше від 100 на 50?  (Так)

- Це число 50? (Так).  

6..Фізкультхвилинка:

       А Гномик – Веселун (в зеленій шапочці) щось собі під ніс наспівує.

                              Ми з вами гарно потрудились,

                    І, мабуть, трохи притомились

Тепер настав час відпочинку

Ми проведем фізкультхвилинку

- Який місяць надворі хазяйнує? (квітень). В квітні дуже корисно загартовуватися, особливо, вранці пробігтись по ранковій росі. Тож і ми, піднімемося  і пробіжимось по травичці. (Проводжу фізкультхвилинку у вигляді гри-пісеньки «По травичці зелененькій я біжу-біжу»).

           По травичці зелененькій я біжу-біжу,

           І промінчик сонечка у руках несу,

           Подарую квіточкам, хай ростуть завжди,

           Подарую пташечкам, хай цвітуть сади.

- Досить нам відпочивати

Нам потрібно працювати.

  7. Робота в парах

 Коли королева випила чарівне зілля і обернулась на стару жебрачку, вона мерщій вирушила до Білосніжки в ліс. Довірлива дівчинка пожаліла стару й запросила її відпочити. За це, стара подарувала їй блакитну стрічку...

- Ми зараз будемо працювати старанно в парі, для того, щоб з Білосніжкою нічого поганого не трапилось.

Старший гном, коли побачив у Білосніжки на шиї незнайому стрічку, зірвав її і кинув у вогонь.

           - Діти працюйте сумлінно,

            І вирази ці розв’яжіть самостійно.

- А перші троє учнів, які виконають завдання, підійдіть до люстерка і пошепки промовити  чарівні слова, щоб Білосніжка підвелася.

     - Добре знаєш ти й сама;

     Кращої ніж ти, нема (підходять тільки дівчатка)

  а). Гра «Знайди помилку».  На індивідуальних листочках – завдання:

 10 – 5 + 40 = 50                                10 + 5 + 4=20                            

 30+ 5 – 30 = 5                                   50-1+1=50

 15 – 5 + 30 = 45                                10+30-1=41

 11 – 1 + 60 = 70                                13 – 3 +10=20        

   Учні працюють в парах і перевіряють відповіді прикладів.

Якщо правильно розв’язаний числовий вираз – ви зафарбовуєте кружечок біля прикладу в зелений колір, якщо неправильно – зафарбовуєте у червоний - Перевірка на дошці (Я виставляю вирізані кольорові паперові кружечки в стовпчик).

VІІ.Творча робота над задачею.

- Діти! Зла чаклунка вирішила умертвити Білосніжку. Невдовзі, після зливи, до будиночка гномів постукала стара селянка. Білосніжка відповіла їй що братики-гномики заборонили їй відкривати двері незнайомим людям.

- Чи правильно вчинила Білосніжка, так слід робити, чи ні? (Ні).

Від незнайомих людей не дозволяється брати ,будь-що, хоч як би вам цього хотілося. Але, на жаль, не послухалася гномів, до того ж вона була дуже жалісливою і впустила стару в дім. В подяку за це, стара простягла Білосніжці рум’яне яблучко. Але це було не звичайне яблуко.

 - А яке, діти? (отруйне).

Білосніжка яблучко отруйне з’їла,

І в міцнім сні голову схилила.

Чарівне зілля потрібно зварить,

Щоб Білосніжку розбудить.

- А допоможуть нам у цьому братики-гномики, якщо ми творчо і уміло попрацюємо над задачею.

Умову задачі швидко прочитайте,

Питання добре пам’ятайте,

Дії правильно підбирайте.

- Тому й завдання вам,

задачу розв’яжи,

свій розв’язок докажи.

- Діти, хто повторить умову задачі і запитання? (Учень називає)

- З гномиком у голубій шапочці, Задумчиком працюють такі учні...

Ви розв’язуєте задачу з використанням техніки «Обери позицію» (подаю два вирази до задачі).

 В синьому капелюшку походжає Буркотунчик, і просить деяких дітей (називаю) поміркувати, як змінити запитання до задачі. Використовуйте слова «на скільки більше...», «на скільки менше...».

А у фіолетовій шапочці Мудрунчик просить вас, діти, обґрунтувати відповідь за допомогою методу «ПРЕС» за планом:

  1. «Я вважаю, що ...»
  2. « ... тому що ...»
  3. « ... наприклад ...»
  4. « Отже, я вважаю ...»

Всі інші діти активно з гномом Стидунчиком, будуть відповідати на поставлені запитання і діями розв’язувати задачу.

- Про що розповідається в задачі?

- Чи можемо відразу дати відповідь на 2 запитання?

- Що означає число 2? (це маса ящика)

- Що означає число 10? (маса яблук у ньому більша на 10 кг)

- Що потрібно спочатку віднайти? (масу яблук у ящику)

- Про що запитується в задачі?

Розв’язування задачі по діях під коментування одного учня біля дошки.

     1) 2 + 10 = 12 (кг) – маса яблук

     2) 2 + 12 = 14 (кг) – маса ящика з яблуками

      2 + (2 + 10 ) = 14 (кг)

Просигнальте мені свої вміння розв’язувати задачу так: - якщо вам легко було розв’язувати задачу, намалюйте           , якщо вам було складно, намалюйте            .

Молодці, діти! Гномики задоволені вашою роботою.

- А чи змогли гноми оживити Білосніжку? (ні). Чари були настільки сильними, що  чарівного зілля було недостатньо зняття прокляття. Гноми плакали і ридали над Білосніжкою. Недалеко від хатини гномів, відважний принц полював у лісі. Почувши, плач гномів. він вирішив розрадити і допомогти  гномам в їхньому горі. Але з розповіді гномів про стару відьму про її чаклунство принц зрозумів, що нічим не в силі їм зарадити. Але, прощаючись із сплячою Білосніжкою, принц  доторкнувся губами до  щоки її прекрасного, ніжного личка.

І сталося чудо! Білосніжка ожила. Вона відкрила свої голубі очі і ніжно посміхнулася своєму рятівникові. Срібні ланцюги, на яких трималася кришталева труна, в якій лежала дівчина  обірвалися і труна розбилася. А Білосніжку своїми міцними руками підхопив принц і запропонував їй руку і серце.

Принц і Білосніжка одружились й стали жити разом щасливим життям.

VІІІ. Підсумок уроку

От вона йде під вінець

Нашому уроку-казці – кінець,

Працювали ви чудово,

Навіть трішечки казково.

Ось перед вами  своєрідний пєдестал, у вигляді драбинки.

 Я хочу дізнатися чи цікавим був для вас цей урок-казка?

 Чи хочете ви ще більше дізнаватися нового на уроках математики?

Приклейте кожний свою «квітку - семицвітку» на відповідний щабель в знак свого доброго відношення до героїв казкової країни.

Оцінюйте себе об’єктивно і справедливо такими виразами : «Хочу знати більше» - Сонце, «Добре, але можу краще» - Небо, «Поки що зазнаю труднощів» -Земля до повітряних кульок жовтого, голубого, зеленого кольору у вигляді гри «Сонце,Небо і Земля».

Вміло, діти, працювали

І тому ви, молодці,

А тепер всім подарую

«Сувеніри» - непрості.

Часто кінцевими словами казочки є приказка: «Вам казочка, а мені бубликів в’язочка». Але зважаючи на вашу сумлінну працю на цьому уроці-казці, скажу інакше: «Мені казочка, а вам – цукерків вазочка»

                                        (Учениця декламує вірш)

Спасибі, що навідались у гості,

Ми справді дуже раді бачить вас.

Пройшов урок, ця зустріч нам вдалася,

Спасибі! Щиро вдячний 1 клас.

 

 

 

 

 

 

                                   

 

 

docx
Додано
29 листопада 2018
Переглядів
1538
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку