Математика
Тема: Повторення вивченої теми «Додавання і віднімання в межах 10. Геометричний матеріал».
Мета: Вчити узагальнювати свої знання.
Розвивати математичне ставлення.
Виховувати бережливе ставлення до природи.
Хід уроку.
Ось і дзвоник пролунав,
Для навчання час настав.
От і ми негаймо
Працювати починаймо.
-сьогодні на уроці перевирімо,що ми дізналися в процесі навчання, як свої знання можемо застосовувати на практиці.
Зачитування завдань: «Шановні учні 1-Б класу» до нас звертаються звірі з «Лісової школи».
Був туман, і ми заблукали допоможіть нам добратися до
школи.
-діти, допоможемо звірям добратися до школи?
-але на своєму шляху ми зустрінемо різні перешкоди.
-отже, відправляємося у дорогу.
-нам потрібно йти навпростець.
Ми познайомились зі словами «зверху», «знизу».
Яка пряма лінія?
Чи ви бачите тут відрізок?
-перша зупинка «Весела лічба». Від 1 до 10, 10 до 1.
1. Усна лічба.
Гляньте, білочка одна
Визирає із дупла,
Ще три стрибнуло із гілки.
Діти, часу не марнуйте,
Скільки білок? Порахуйте.
(1+3=4)
Біля річки на галявці
Знайшли морку сірі зайці
П'ять морквин- це немало.
Одну з'їли. Скільки стало?
(5-1=4)
По дорозі їжак біг,
Ніс 5 яблук на пиріг.
Одне впало, покотилось,
Скільки яблук залишилось?
(5-1=4)
Під кущами вздовж ріки
Оселилися жуки:
Син і донька, батько й мати.
Спробуй всіх порахувати.
(1+1+1+1=4)
З яких чисел утворилось число 4?
2. Каліграфічна хвилинка.
2 4 6 8 10
10 8 6 4 2
3.Математичний диктант.
1. Яке число утворилося з 1+1?
2. Яке число стоїть перед 4?
3. Назвіть наступне число за числом 2?
4. Між якими числами стоїть число 3?
5. До задуманого числа додали 1 дістали 3.
4.Фізкультхвилинка.
-Йдемо лісам. А навкруги ростуть липи, клени, сосни. Одним словом, -це… (дерева). Яку користь приносять дерева?
(Збагачують повітря киснем, прикрашають)
-Що з дерев можна виготовити?
(меблі, книжки, зошити)
Наступна зупинка.
5.Робота з підручником.
«Перевір себе».
6.Фізкультхвилинка
7. Самостійна робота
2+2= 1+0= 3+1=
5-1= 2-1= 3-1=
>,<,=
4 * 3 5 * 5 2 * 3
3 * 4 5 * 1 3 * 2
8. Робота з геометричним матеріалом
-Ось і ми дійшли до «Лісової школи».
Але двері відкриваються тільки тоді, коли ми відгадаємо, які геометричні фігури, нагадують дах, вікно, сам дім
Трикутник
Коло
Весь дім
Прямокутник -п`ятику-
тник.
Що ви знаєте про ?
ІV. Підсумок уроку.
Ви добре попрацювали, звірям дійти до « Лісової школи». А перед тим, як повернутися додому, пограємо у гру
«Ніч-день?». Відгадай «- «Ніч»-діти відпочивають , а вчитель переставляє фігури. «День»- відгадають. Кольори фігур можна міняти, що змінилося в них.