ДОДАВАННЯ СУМИ ДО ЧИСЛА. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ РІЗНИМИ СПОСОБАМИ
Мета: формувати компетентності:
ключові:
уміння вчитися – своєчасно готуватися до уроку, правильно сидіти під час письма;
соціальна – виявляти зацікавленість у подальшій навчально-пізнавальній діяльності та демонструвати позитивну спрямованість особистості;
загальнокультурна – діяти згідно з прийнятими правилами поведінки на уроці;
здоров’язбережувальна – слухати пояснення вчителя, у разі необхідності звертатися з проханням про індивідуальне консультування;
предметні: пояснити учням спосіб додавання суми до числа; вчити розв'язувати задачі різними способами;
розвивати пізнавальний інтерес;
виховувати патріотичні почуття до рідного міста.
I.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Пролунав уже дзвінок
Розпочнімо наш урок.
Доброго ранку, діти.
Доброго ранку: зичимо гостям.
Один на одного привітно подивімося.
Один одному посміхнімося.
Тихесенько сідаймо,
Урок розпочинаймо.
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Запис дати та назви роботи.
Запрошую Вас у подорож вулицями рідного міста. Назва міста зміниться, але у ньому багато цікавих місць.
Туристичні агентства пропонують різноманітні маршрути.
2. Гра «Який маршрут кращий?» (робота в парах)(«Маленький Париж», «Металеве мереживо вуличок», «Найвідоміші місця нашого міста»
Ми обрали маршрут «Найвідоміші місця нашого міста»
На партах у вас маршрутні листи. Після кожного завдання ви поруч у квадратику поставте +, якщо виконали все правильно, +- , якщо виконали, але з помилками, - якщо не виконали.
|
|||
1 |
Хвилинка каліграфії |
|
|
2 |
Розв`язування задачі |
|
|
3 |
Правило |
|
|
4 |
Задача |
|
|
5 |
Приклади |
|
|
6 |
Завдання |
|
|
7 |
Завдання |
|
|
8 |
Задача |
|
|
9 |
Завдання |
|
|
10 |
Фізкультхвилинка |
|
|
11 |
Завдання на картках |
|
|
Вирушимо з вулиці В. Чорновола де НВО «СЗНЗ І ступеня «Гармонія» - Гімназія імені Тараса Шевченка – ЦПВ «Контакт».
Яке свято відмічає наша школа? День гімназії.
3. Хвилинка каліграфії
17 11
Що означає 17, 11. Наскільки 17 більше за 11?
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
Після сьогоднішньої мандрівки ви дізнаєтеся, як додавати суму до числа та ще раз пригадаєте цікаві місця нашого рідного міста.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Розв`язування задачі.
Робота з предметними малюнками на дошці
Ми дізнаємося яким транспортом їхатимемо, коли розв’яжемо задачу.
В гаражі стояло 6 автомобілів. До гаража під`їхали 2 автобуси та 3 автомобілі. Скільки всього транспортних засобів?
6+(2+3)=6+5=11
6+(2+3)=6+2+3=11
6+(2+3)=6+3+2=11
Який закон додавання ми використали? (переставний)
Їдемо автобусом.
2. Формулювання правила
— Щоб додати суму до числа, можна послідовно додати до числа кожний доданок.
Що зображено на малюнках?
Запам`ятовування правила за малюнками з ілюстраціями рідного міста.
3. Робота над задачею
Під`їжджаємо до дендропарку. Зараз там тихо та трохи сумно, але навесні буяли тюльпани.
На центральній алеї парку було 36 сортів тюльпанів. Посадили ще 14 сортів жовтого кольору та 15 – червоного. Скільки всього сортів тюльпанів стало ?
Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та самостійно розв’язують різними способами.
Було |
Посадили |
Стало |
36 с. |
14с |
? |
15с. |
1 спосіб
1) 14 + 15 = 29 (с.) — привезли;
2) 29 + 36 = 65 (с.) — стало.
2 спосіб
1) 36 + 14 = 50 (с.) — привезли спочатку;
2) 50 + 15 = 65 (с.) — стало.
Який спосіб зручніший? Чому?
Ми під`їхали до фортеці Св. Єлисавети. Ми вирушимо на екскурсію, якщо розв’яжемо приклади.
4.Розвязування прикладів 314
Як ви думаєте, навіщо нам потрібно правило додавання суми до числа?
Оберемо зручний спосіб.
Якщо розв’яжемо приклади, потрапимо до Художнього музею.
5.Завдання 316
Учні «ланцюжком» розв’язують приклади зручним способом.
Ось і театр ім. М. Кропивницького.
6.Завдання 317
Учні креслять прямокутник, довжина якого 8 см, а ширина 3 см. Обчислюють його периметр.
На яку річ у театрі схожий прямокутник?
Ми зустріли автобус з екскурсією, який їхав з музею Ельворті.
7.Завдання 318. Фронтальне вивчення змісту задачі
Під час відтворення змісту учні на дошці зображують умову задачі.
Їхало — 16 ч. і 13 ж.
Вийшло — ?
Залишилося — 17 п.
Після цього учні працюють самостійно, один учень — за закритою дошкою.
Чий пам’ятник на цій площі, ми дізнаємось, якщо виконаємо завдання. Площа Богдана Хмельницького
8.Завдання 319*. Самостійне виконання завдання Один учень працює біля дошки.
Щоб відпочити вирушимо до спортивної школи
9. Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
До якого пам’ятного знака приїхали, ми дізнаємось, якщо виконаємо завдання на картках.
Інд. диф. завдання на картках
1. Складання і розв'язування задачі за коротким записом
Було — 8 ...
Приїхало — 2 ... і 7 ...
Стало — ?
Задачу можна розв’язати різними способами.
— Обчислимо зручним способом: 8 + (2 + 7) = (8 + 2) + 7 = 10 + 7 = 17.
15 + (5 + 7)
64 + (8 + 6)
13 + (7 + 5)
8 + (6 + 2)
3. Розв'язування логічних задач
• Біля будинку ростуть 2 липи, 5 яблунь і 8 груш. Скільки всього плодових дерев ростуть біля будинку?
• Записано числа від 1 до 50. Скільки разів у записах зустрічається цифра 3? (3; 13; 23; 30; 31; 32; 33; 34; 35; 36; 37; 38; 39; 43 — 15 разів)
VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
— То яке правило вивчали на уроці?Навіщо?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 53, завдання 320; 321.
Додатково
Графічний диктант
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|