Додавання та віднімання з переходом через розряд

Про матеріал
Ознайомлення учнів із загальним випадком додавання і віднімання двоцифрових чисел з переходом через десяток. Мандрівка в країну математики Складання і обчислення виразів Розв'язування логічних задач Гра з цеглинками Лего
Перегляд файлу

Тема. Додавання та віднімання  чисел з переходом через розряд.

 Мета: ознайомити учнів із загальним випадком  додавання і віднімання двоцифрових чисел з переходом через десяток; формувати вміння розв'язувати задачі;  виховувати інтерес до математики.

Хід уроку

  1.  ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ.

– Дiти, налаштуйтесь вci на робочий лад, сьогоднi працюємо пiд девізом:

Видумуй. Пробуй, твори!

Розум, фантазiю прояви!

Активним i уважним будь

І про кмiтливicть не забудь!

Нас чекає урок – мандрівка в країну Математики

- Щойно я отримала листа

Шановні друзі-ДРУГОКЛАСНИКИ !
Мене викрав злий чародій і замкнув у великому кам’яному замку.

 Благаю, допоможіть мені вибратись із пастки. Надсилаю карту, за якою ви зможете мене знайти.
Буду щиро вдячна. Королева Математика.    

-         Діти, щоб визволити Королеву Математики , ми будемо виконувати різні завдання, і тільки так ми зможемо визволити її. Ім’я Королеви Математики виникло дуже давно і означає «навчання чи знання, які отримані через роздуми» .

-         Допоможе нам карта

-        

-         Через які перешкоди нам доведеться пройти?

-         Цифрова стежинка

-         Струмочок нерозв’язаних прикладів

-         Галявина відпочинку

-         Високі гори Задач

-         Майданчик порівнянь

-         Місточок дружби

-         Починаємо нашу математичну мандрівку з Цифрової стежинки

-         Починаємо нашу математичну мандрівку з Цифрової стежинки

-        

-         Викладіть на парті по порядку (згори до низу) відповіді за допомогою цеглинок!  

-         II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ.

-         1. Усна лічба.

-         В нашому класі два Івана,     

-         Дві Тетяни, два Степана,       

-         Три Катрусі, три Поліни,

-         Вісім Львів, чотири Ніни,

-         П’ять Ірин і дві Наталі,

-         І всього один Віталій.

-         Скільки усіх ви налічили?

 

-         Карта вказує на те, що далі нам слід рухатись до Струмочка нерозв’язаних прикладів

-          

 

2. Математичний диктант.

1) На скільки потрібно збільшити число 32, щоб дістати 75?

2) Запишіть число, в якому 4 десятки і 8 одиниць. Зменшіть його на 2 десятки.

3) Зменшуване — 2 десятки, від’ємник — 7 одиниць. Знайдіть різницю.

4) Перший доданок 23, другий — 34. Знайдіть суму.

5) Знайдіть різницю чисел 57 і 35.

6) Збільшить 17 на 3.

7) Сума двох доданків дорівнює 90. Перший доданок — 40. Чому дорівнює другий доданок?

8) Яке число менше 15 на 7?

9) Яке число потрібно додати до 38, щоб отримати суму чисел 10 і 30?

3. Хвилинка каліграфії.

— Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.

2  4  6  8  ...

 III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ.

— Сьогодні на уроці ви ознайомитеся з прийомами додавання і віднімання двоцифрових чисел з переходом через десяток.

 IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.

Робота за підручником (с. 66).

Завдання 1. Колективне опрацювання матеріалу.

— За записами поясніть, як знайшли різницю 65 – 7. 

Від 65 потрібно відняти 7. Щоб знайти значення цього виразу, потрібно від 65 відняти 5 одиниць і від отриманого числа — інші 2 одиниці.

Або:

http://subject.com.ua/lesson/mathematics/mathematics2/mathematics2.files/image103.jpg

Учні розглядають два способи знаходження різниці і суми.

Правило

1. Одноцифрове число розклади на зручні доданки.

2. Від двоцифрового числа одноцифрове віднімай частинами.

Завдання 2. Письмове виконання.

Фізкультхвилинка.

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ.

1. Складання й обчислення виразів.

1) 74 зменшіть на суму чисел 8 і 4;

2) 30 збільшіть на суму чисел 9 і 8;

3) суму чисел 7 і 9 збільш на 52;

4) суму чисел 51 і 11 збільш на 7.

-         Струмочок нашепотів мені, що ви чудово спрвились із його завданнями, тому нам відкривається наступна зупинка

-        

-         Галявина відпочинку

-         2. Офтальмологічна пауза.

-         Отже, ви перепочили і карта вказує на те, що нас чекають високі гори задач

-          

 

3. Робота над задачею.

На озері плавало 17 качок, качурів — на 8 менше, ніж качок, а каченят — на 5 більше, ніж качурів. Скільки каченят плавало на озері?

Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та самостійно розв’язують.

4. Розв'язування логічних задач.

1) У дівчинки стільки сестер, скільки братів. А її брат сказав, що у нього 3 сестри. Скільки дітей в сім’ї? (2 брати і 3 сестер. Усього 5 дітей.)

2) Рік тому Саші було 6 років. Скільки років йому буде через 3 роки? (10 років.)

-         З високих гір задач, як показує карта, ми спускаємось до майданчика порівнянь

-            

-         Тільки дружба допоможе нам звільнити Королеву Математики

-         Отже, запрошую вас на місточок Дружби.

-          

-          

-         Робота в парі .

-         Обчисліть. Взаємоперевірка

 

VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ.

-         Запрошую вас об’єднатись в три групи

-        

-         Наші казкові герої, які теж бажають звільнення Королеви математики бажають перевірити як ви швидко обчислюєте.

Використовуючи цеглинки ЛЕГО пограємо в гру

1 група Гра «Так – ні».

55 + 7 = 61  48 + 2 = 50

73 + 6 = 80  38 + 3 = 40

99 + 1 = 100 22 + 8 = 20

2 група. Обчисліть кругові приклади

3 група. Математична задача з цеглинками.

— З якими прийомами додавання ознайомилися на уроці? Як оцінюєте свою роботу?

-         Малята, попереду палац, саме тут чаклун заховав Королеву Математики.

-         Але ми успішно подолали всі перешкоди і чари злого чаклуна більше не мають сили.

-         Королева вільна!!!

-          

-         За вашу допомогу, Королева дарує вам ось ці розмальовки.

-         Підсумкова вправа «Рюкзачок»

-          

-         На вашу думку: чи досягли ми з вами мети уроку?

-          

-         Рефлексія. Створимо пірамідку нашого настрою.

-          

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
17 березня
Переглядів
417
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку