Урок. 68
Тема. Додавання виду 48+22 та 39+15. Розв’язування задач.
Мета: пояснити прийоми додавання; формувати вміння застосовувати їх у процесі розв'язування виразів і задач; удосконалювати вміння розв'язувати задачі вивчених видів; розвивати пам’ять, логічне мислення; виховувати інтерес до вивчення математики.
Обладнання: фото мережi Iнстаграм, сердечка для результатiв обчислень виразiв.
Підручник: с.150-151.
Робочий зошит: ч. 3, с.27-28.
Хід уроку
І.Організаційний момент.
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
1.Перевірка домашнього завдання.
- Декiлька учiв читають свої задачi,пояснюють хiд розв’язання.
2. Гра «Калькулятор».
Учнi намагаються швидко обчислити вирази на картках.
25+25= 43-5= 15+17= 56-8= 100-10= 37+1= 44+33=
- Який вираз вам було найлегше обчислити? Який найважче? Чому?
3.Калiграфiчна хвилинка. (Усно обчислити суму i рiзницю поданих чисел.)
55 5 6 66 7 77
ІІІ. Повідомлення теми, мети і завдань уроку.
— Сьогодні навчимося додавати двоцифровi числа з переходом через десяток.
ІV. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу.
1.Робота за підручником, с.150-151.
Перший спосіб
1) Розкладаємо другий доданок на розряднi доданки.
2) До першого доданку спочатку додаємо десятки, потiм одиницi.
48+22=(48+20)+2=70
Другий спосіб
1) Розкладаємо другий доданок на розряднi доданки.
2) До першого доданку спочатку додаємо одиницi, потiм одиницi.
48+22=(48+2)+20=70
Третiй спосіб
1) Розкладаємо числа на розрядні доданки.
2) До десятків додаємо десятки.
3) До одиниць додаємо одиниці.
4) Отримані результати додай.
48+22=(40+20)+(8+2)=70
Пiсля пояснення вчителя, учні обирають один iз прийомiв, обчислюють вирази, коментують.
17+13=40 26+34=60 41+39=80 55+35=90
2.Фізкультхвилинка.
Треба м’язи розiм’яти,
Нумо, давайте крокувати.
1,2,3,4,5-будем кроки рахувать.
До парку недалеко нам iти,100 м маємо пройти.
Влiво,вправо подивись,
Один одному всміхнись.
1,2,3,4,5-знову треба працювать.
18+16=34 35+26=61 47+34=81 68+25=93
План розв’язання
1)Скiльки фотографiй у першому i другому альбомi разом?
26+24=50
2)Скiльки всього фотографiй у трьох альбомах?
50+50=100
Вiдповiдь: 100 фотографiй.
«Сiм’я»-35 фот.
«Дитсадок»- 18 фот.
«Школа»- ?,на 20 ˃
Розв’язання
1)35+18=53(ф.)- у перших двох разом.
2)53-20=33(ф.)
Вiдповiдь: в альбомi «Школа» -33 фотографiї.
70+20=90 35+55=90 13+77=90 82+8=90
V. Узагальнення i систематизацiя знань учнiв.Робота в зошитi, с.27-28.
Завд.1.Пiдкреслити тi непарнi числа,що стоять пiсля непарних.(3,5,5,9,1,7,5,3,1,9.) Завд.2.Коментоване обчислення виразiв.
Завд.3.Гра «Дiйди до фiнiшу».
Завд.4.Робота в парi.Розв’язування задачi за схемою.
1)45+15=60(м)-всього пробiг.
2)60-35=25(м)-опинився вiд дому.
Завд.5.Завдання на знаходження невiдомих доданкiв,якщо у сумi -100.
VI. Пiдбиття пiдсумкiв.
Тетянка |
Оля |
Наталя |
Степан |
Михайлик |
Iгор
|
54 |
56 |
25 |
42 |
55 |
43 |
26 |
37 |
18 |
17 |
36 |
48 |
|
|
|
|
|
|
Учнi обчислюють вирази, коментують.
VII. Домашнє завдання.
Зошит, с.10, урок 68.