Документ "Моніторинг стану розвитку та навчальних досягнень учня з ООП на кінець І семестру 3 класу"

Про матеріал
Зразок моніторингу стану розвитку та навчальних досягнень учня з ООП вкінці І семестру 3 класу
Перегляд файлу

Моніторинг стану розвитку та навчальних досягнень за І семестр 2024/25 р.

учня з ООП 3 класу

Мак Макара Макаровича

Сфери розвитку/ навчальні предмети

Строк проведення моніторингу

Протягом першого півріччя навчального року

Після закінчення першого півріччя навчального року

Емоційно-вольова

Здатність до вольового зусилля задовільна. Прояви волі залежать від ситуації, вимагають зовнішньої підтримки з боку вчителя, асистента вчителя. Знання власних психологічних особливостей, усвідомлення свого емоційного стану знаходиться у стані формування. Дружньо налаштований по відношенню до інших дітей.

 

Під кінець І семестру Макар частіше самостійно приймає рішення. Здатність до свідомого і цілеспрямованого регулювання своєї діяльності набуває сталих показників. Правила поведінки виконує як самостійно, так і на вимогу вчителя.

 

Фізична

Фізичний розвиток учня відповідає його віку. На уроках швидко виснажується, низький рівень працездатності. Спостерігається млявість на уроках, коли учню бракує кисню або руху. Працювати над дрібною моторикою пальців рук, бо учню важко дається ліплення пластиліном, робота з малими деталями, де потрібно більше точності й акуратності; тонус м`язів знижений.

Рівень працездатності поступово збільшується, підвищується ефективність навчальної діяльності. При заохоченні зі сторони вчителя чи асистента вчителя здатен працювати продуктивно протягом певного часу. Дещо покращилася моторика пальців: Макар краще робив дрібні елементи з пластиліну, краще мнув і розминав пластилін, краще працював з ножницями.

 

Когнітивна

Увага учня нестійка, не має здатності концентрувати її більше, ніж на 15 хв без сторонніх подразників. Самостійність у виконанні завдань спостерігається часткова. Включення в роботу повільне. На останніх уроках продуктивність і сприйняття матеріалу різко знижуються. Учню заважає шум на уроці під час виконання завдань.

 

Здатність концентрувати увагу збільшується до 20-25 хвилин за умови, якщо завдання викликають інтерес і якщо не буде сторонніх подразників. При раціональному використанні роздаткового матеріалу здатен працювати продуктивніше. Макар проявив кращу концентрацію і сприйняття матеріалу на останніх уроках.

 

Мовленнєва

Розуміє звернене мовлення. Закріплювати правильну вимову приголосних звуків, особливо шиплячих.

Вдосконалювати розвиток мовлення через практику діалогічного мовлення. Активний словник нижче вікової норми. У мовленні з дітьми переважає просте мовлення. Активність та зацікавленість в підтриманні розмови на уроці виявляє тоді, коли тема уроку цікава Макару.  На перерві з дітьми охоче розмовляє і грається.

 

Може описати свої вподобання, інтереси, бажання чи небажання щось робити. Здатність концентрувати увагу поступово збільшується до 20-25 хвилин за умови, що завдання викликають цікавість і що ніхто не буде відволікати. Відволікання від роботи дратує Макара. Спостерігається недостатня виразність мовлення, тихий невпевнений голос. Підвищення рівня слухання-розуміння (аудіювання), навичок говоріння, читання і письма, розширення словникового запасу.

Соціальна

З однолітками контактує охоче, легко іде на контакт із ними, з дорослими, вчителями, доброзичливо до них ставиться. Володіє навичками самообслуговування, хоча деколи лінується самостійно вдягатися, взуватися, складати свої речу у сумку; чекає, щоб за нього це зробили. Підвищувати і заохочувати самостійність у вчинках і діях Макара.

Спілкується з усіма однокласниками. Потрібно й надалі підвищувати рівень соціальної адаптації, набуття соціального досвіду та ціннісних орієнтацій, самостійності у діях, закріплення навичок ефективної взаємодії з оточенням, способів поведінки в конфліктних ситуаціях.

 

 

 

 

 

Математика

Має навчальні досягнення початкового рівня, виявляє недостатньо сформовані основні навчальні вміння та навички, потребує постійної допомоги з боку вчителя. Вміє рахувати до 100. Порівнювати числа у межах 100 з допомогою асистента вчителя. Зворотній відлік  знає погано, Макару важко вирішувати задачу на знаходження суми або різниці. Може додавати у межах 10 з зоровою опорою (використовує пальці) та у межах 20 з допомогою асист. вчителя. Гірше віднімає. Не знає табличку множення на пам’ять, але знає, як користуватися зоровою опорою. Частково знає іменовані числа; см, кг, м, год, хв. Має поняття, як записати розв’язок рівняння, задачі. Дії з двоцифровими і трицифровими числами обчислює на калькуляторі. Креслить відрізки, прямокутники, коло з допомогою асист.вчителя, деколи неохайно. Не вміє визначити периметр прямокутника.

 

Розв’язує прості задачі, обчислює вирази в межах 10 (з допомогою), виконує математичні дії з круглими числами, вміє помножити і поділити на 10, 1; знає послідовність дій: у дужках, множення, ділення, додавання і віднімання; записує двоцифрові і трицифрові числа. Вміє користуватися табличкою множення; калькулятором. Але не розуміє обчислень з переходом через десяток. Учень називає геометричні фігури, вимірює довжину відрізка, креслить їх неохайно. Самостійно вміє порівнювати числа, деколи з помилками.

Відтворити частково обсяг навчального матеріалу, пояснити спосіб розв’язку, виділити суттєве та другорядне учень без допомоги не може.

 

Читання

По прослуханому тексту відповідає на питання неоднозначно, не може скласти поширену відповідь самостійно. Читає дуже повільно, по складах, не завжди розуміє прочитане, особливо, коли довге слово. Читати не любить і швидко втомлюється від такого виду діяльності.  Часто не може правильно скласти докупи прочитане слово і зрозуміти прочитане ним без сторонньої допомоги.

Намагалися збагачувати  активний та пасивний словник учня, виховувати витривалість, вчити швидше читати і писати.

Продовжує вчитися  читати речення і багатоскладові слова. Потребує весь час стимулу до діяльності. Не переказує і не відтворює прочитане, віршований твір завчити на пам’ять дається дуже важко, але не боїться вийти перед класом і його розповісти. Знає про Лесю Українку, Івана Франка, Тараса Шевченка. Ознайомився з байкою, діалогом; вміє підтримати простий побутовий діалог. Робота учня з текстом вимагає додаткового роз’яснення асист.вчителя, оскільки учню важко виокремити головне, співставити чи порівняти події у тексті.

Українська мова

Письмові завдання виконує тільки з допомогою асист.вчителя, самостійно застосовувати вивчений на уроці матеріал не може.

Вміє списувати з дошки. Вчиться самостійно писати в зошиті, але без зорової опори губиться, що дуже сповільнює списування, виконання різних завдань. Тобто зорова опора є основою для роботи на уроці, без неї Макар не впевнений у своїх силах; у довгих словах робить помилки, пропускає літери або пише не ті. Знає розділові знаки. Пише неохайно, широко, деякі літери важко вирозуміти. Має поняття про антоніми, синоніми, іменник: вміє розрізнити однину і множину, істоту і неістоту. Важче із родами іменника.

Списує з дошки. Виявляє часткову самостійність у виконанні завдання. З труднощами може розрізнити іменники, дієслова і прикметники, вчиться ставити до них запитання. Робить помилки у написанні довгих слів, може пропустити літеру, склад. З допомогою асист. визначає і підкреслює головні члени речення. Потрібно продовжувати працювати над списуванням і написанням тексту, самостійним письмом. Писати букви, слова без зорової опори. Вчити самостійно виконувати завдання.

Я досліджую світ

Володіє недостатніми уявленнями про світ, що б відповідали його віковій нормі. Не може описати предмет, тему, що вивчається, не вміє виділити їх спільні й відмінні риси чи коротко описати якесь явище або предмет. Потрібне додаткове роз’яснення матеріалу, що вивчається.

Розширювати уявлення учня про навколишній світ, вміти розрізняти групи тварин (дикі, свійські), рослин (лікарські, отруйні, їстівні), пори року, явища природи (чому падає дощ, сніг), добові зміни, корисні копалини, поняття про джерела і види енергії, вміти назвати певні явища природи і вміти їх коротко описати з допомогою асистента вчителя.

Має часткові уявлення про навколишній світ, пори року, явища природи. Вміє розрізняти різні групи тварин, рослин. Має уявлення про явища природи: дощ, сніг, вітер. Вивчав про подорожі, транспорт, про минуле (динозаврів, козаків), про енергію, як її заощаджувати, гігієнічні норми. З допомогою асист.вчителя може виділити спільні й відмінні ознаки предметів і явищ. Зв’язки між предметами і явищами здебільшого описує одним словом після навідних запитань.

 

Іноземна мова (англійська)

Знає, як писати літери, списує друкований текст з дошки, підручника. Не завжди повторяє за вчителем слова вголос. Знає кольори, лічбу до 10, прості слова, поширені запитання. Не читає, слова розпізнає візуально, потребує постійної допомоги з боку асистента. Розширювати словниковий запас слів англійською мовою.

Виконує письмові вправи з допомогою асист.вчителя. Уміє списувати самостійно слова і речення. Розуміє, коли до нього звертаються англ.мовою, виконує прості інструкції вчителя на англ. Вивчав слова на різну побутову тематику, спорт, одяг, погоду, пори року, розуміє найпоширеніші звертання, запитання.

Візуально пам’ятає написання простих слів.

 

 

Образотворче мистецтво;

Інтегрований курс (Технології)

 

Прагне, щоб його робота була дуже схожа на зразок. Якщо є певні відмінності, це дуже засмучує Макара. Добре розрізняє кольори, вміє зафарбовувати олівцями, фарбами, фломастерами, але не завжди акуратно, часто виходить за лінії. Погано малює, має слабке уявлення про те, як зобразити певні предмети. Важче дається робота з пластиліном, учень не вміє розминати пластилін, ліпити з нього потрібні деталі. Має певні труднощі з акуратним вирізанням ножицями деталей.

 

Охочіше приступає до малювання і зафарбовування, виготовлення різних поробок з пластиліну чи паперу, листочків дерев. Учень став зосередженіше виконувати творчу роботу, без раптових перепадів настрою. Завжди закінчує її, аби отримати оцінку вкінці уроку. Краще мне і робить деталі з пластиліну, краще вирізає. Потрібно працювати над акуратністю роботи, не виходити за лінії, дрібною моторикою пальців.

Фізична культура

Прищеплювати учню любов до спорту, руху, фізичних вправ. Залучати учня до командних ігор і дотримання правил гри. Розвивати вміння працювати у команді.

Працювати над гнучкістю і спритністю. Учень дуже болісно сприймає поразку своєї команди.

Учень знає, що таке вирівнятися і вишикуватися, повертається праворуч, ліворуч, кругом. Вміє виконувати і повторяє за вчителем усі підготовчі вправи, бігає, бере участь у командних змаганнях з м’ячем на уроці. Не завжди з першого разу розуміє правила гри, потрібне додаткове пояснення. Має поняття, як грати у футбол. Дуже любить фізичну культуру. Вже не так болісно сприймає поразку своєї команди.

Інформатика

Формувати в учня комп’ютерну грамотність, знання і вміння користуватися панеллю задач, діями з файлами, папками, пошуком інформації в інтернеті, її копіюванням і збереженням, навчити учня працювати з гіперпосиланнями.

Знає усі частини комп’ютера, володіє мишкою, орієнтується на моніторі, може написати щось у Word, скопіювати потрібну інформацію, фото і вставити їх у файл, зберегти його. Вміє шукати інформацію у пошуковику. Завдання виконує самостійно і з допомогою асистента вчителя. Дотримується норм техніки безпеки.

Музика

Занурити учня у світ музики і різноманіття звуків, нотним станом. Макар має слабкі знання про музичне мистецтво. Не знає назв муз.інструментів. Не вміє визначити настрій пісні. Любить слухати і підспівувати прості слова у пісеньках з класом.

 

Учень любить слухати пісні, підспівувати, але не орієнтується у музичних термінах, не знає, як позначати ноти на нотному стані, важко визначає, який муз.інструмент грає, який настрій присутній у музичному творі. Любить відбивати такт, але не завжди влучно.

Основи християнської етики

Формувати в учня уважне і добре ставлення до ближнього, розрізняти добро і зло. 

Учень має уявлення про Бога, про погані і добрі вчинки у житті людини. Розширювати уявлення про основні свята, повагу до батьків, добро і зло, християнські цінності.

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додав(-ла)
Сушко Марія
Пов’язані теми
Педагогіка, Методичні рекомендації
Інкл
Додано
8 січня
Переглядів
1
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку