Документ "Урок. Логічне слідування "Якщо, то, інакше. Аналіз тексту задачі"

Про матеріал
Документ "Урок. Логічне слідування "Якщо, то, інакше. Аналіз тексту задачі"Документ "Урок. Логічне слідування "Якщо, то, інакше. Аналіз тексту задачі"Документ "Урок. Логічне слідування "Якщо, то, інакше. Аналіз тексту задачі"
Перегляд файлу

Клас: 4                                                                                                                    Дата: 02.02.22

Тема. Логічне слідування "Якщо - то - інакше". Аналіз тексту задачі

Мета. Дати поняття про висловлювання з логічним слідуванням. Навчати школярів формулювати висловлювання з логічним слідуванням. Удосконалювати вміння розв’язувати логічні задачі, складати алгоритми для виконавця. Формувати ІКТ-компетентності учнів та ключові компетентності для реалізації творчого потенціалу дітей. Розвивати увагу, пам’ять і логічне мислення. Розвивати інтерес до здобуття знань. Виховувати інтерес до вивчення предмета, культуру роботи за комп’ютером.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань, навичок та вмінь.

Обладнання: підручники, робочі зошити, ручки, олівці, проектор, комп'ютери, кубик.

Література:дhttps://pidruchnyk.com.ua/662-nformatika-lomakovska-procenko-rivknd-4-klas.html

Хід уроку

I. Організаційна частина

1. Привітання

  • Люблю я свій розум,
  • увагу та пам’ять.
  • Працює мій мозок,
  • і вчусь я старанно.
  • Сприймаю все нове
  • і мислю логічно.
  • Учителя слово
  • здійсню я практично.

2. Розвивальні завдання. Робота в зошиті

- Учні виконують завдання 2, З «Для кмітливих» (підручник, с. 107).

3. Актуалізація опорних знань. Гра «Розумний кубик»

  • — Завітав сьогодні в клас
  • знову на урок до нас
  • кубик, діти, не простий,
  • кубик, діти, чарівний.
  • Він доріжку прокладає
  • і знання перевіряє.

Учні підкидають кубик і дають відповідь на запитання вчителя.

— Що таке висловлювання? (Висловлювання — це думка, висловлена розповідним реченням, у якій щось стверджується чи заперечується про предмети дійсності, про їх ознаки, дії, взаємозв'язки.)

— Яке висловлювання називається істинним? (Істинним називають правильне висловлювання.)

— Яке висловлювання називається хибними? (Хибним називають неправильне висловлювання.)

— Визначте істинні та хибні висловлювання.

  • Місто Київ — столиця України. (Істинне.)
  • Україна знаходиться в Європі. (Істинне.)
  • Картину пише художник. (Істинне.)
  • Пральна машина плете павутиння. (Хибне.)
  • Павук має вісім лапок. (Істинне.)
  • У грудні 30 днів. (Хибне.)

— За допомогою якого слова можна перебудувати істинне висловлювання в хибне чи навпаки? (За допомогою частки «не».)

— Утворіть заперечення до поданих висловлювань.

  • Узимку в Карпатах іде сніг. (Узимку в Карпатах не йде сніг.)
  • Грудень — осінній місяць. (Грудень — не осінній місяць.)
  • У листопаді 30 днів. (У листопаді не 30 днів.)
  • Слово «стіл» — прикметник. (Слово «стіл» — не прикметник.)
  • Мені подобається вчитися. (Мені не подобається вчитися.)

II. Повідомлення теми та мети уроку. Мотивація навчальної діяльності

А чи можна утворити нове висловлювання з двох? Відповідь на це та інші запитання ви дізнаєтесь на сьогоднішньому уроці.

III. Вивчення нового матеріалу

1. Розповідь вчителя. Робота з підручником (с. 103—104)

— Чи можна утворити нове висловлювання з двох? (Так.)

— Як це зробити? (За допомогою слів якщо й то.)

— Як називають таке висловлювання? (Логічним слідуванням.)

IV. Закріплення знань, формування вмінь та навичок

1. Робота з підручником (с. 107)

1) Завдання 5

— Наведіть приклади істинних і хибних висловлювань — логічних слідувань.

2) Завдання 6

— Поміняйте місцями висловлювання, з яких ви склали логічні слідування. Визначте, істинними чи хибними є нові логічні слідування.

2. Фізкультхвилинка

  • З інформатикою дружимо,
  • але й вправи любим дуже.
  • Підборіддя вверх підняли,
  • головою похитали —
  • сонце й друзів привітали!
  • Плечі вгору, плечі вниз,
  • на сусідів подивись.
  • Добру справу ми утнемо
  • і кущі всі підстрижемо.
  • Руки, як ножі в нас гострі
  • і працюють дуже просто.
  • Руки вгору всі підняли,
  • ними дружно заплескали.
  • Виконали вправи вміло,
  • а тепер за парти сіли.

 V. Практична робота за комп’ютером

Попрацюємо за комп’ютером. Сьогодні ви будете керувати рухами Рудого кота. Та для початку пригадаємо правила техніки безпеки.

— Але, перш ніж розпочати роботу за комп’ютером, пригадаємо правила техніки безпеки.

А) Повторення правил безпечної роботи за комп'ютером. Робота в зошиті. Завдання 2

— Доповніть висловлювання, щоб воно було істинним.

  • Якщо сидіти за комп’ютером неправильно, то... (це викличе втому, знизить працездатність, призведе до порушення постави.)
  • Якщо відстань від очей до екрана монітора буде більшою чи меншою від 50 см, то... (це призведе до погіршення зору.)
  • Якщо руки брудні, то... (комп'ютери забрудняться, зістаряться і просто вийдуть з ладу.)
  • Якщо торкатися монітора пальцями, то... (на ньому залишаються сліди.) Якщо крихти їжі потраплять між клавіші, то... (це може зіпсувати клавіатуру.)
  • Якщо торкатися кнопок і клавіш, призначення яких невідоме, то... (можна стерти матеріали підготовлені вчителем до уроку, зламати комп’ютер.)
  • Якщо барабанити по клавіатурі, то... (вона швидко вийде з ладу.)
  • Якщо торкатися дротів і задньої панелі монітора та системного блока, то... (це може бути небезпечно для життя.)

Б) Інструктаж учителя щодо роботи з комп’ютерною програмою

— Запустіть на виконання програму Scratch. Навчимо Рудого кота рухатися при натисненні клавіш https://subject.com.ua/lesson/informatics/4klas/4klas.files/image099.jpg (підручник, с. 105—106).

В) Робота з комп'ютерною програмою

Г) Релаксація (зняття зорової втоми). Вправи для очей — «Піжмурки»

— На вдиху якомога щільніше заплющіть очі, щоб відчувалося напруження в м’язах шиї і обличчя. Затримайте дихання на 3—5 секунд. На видиху розплющіть очі і швидко-швидко моргніть для зняття втоми. Виконайте вправу 5 разів.

Ґ) Продовження роботи з комп’ютерною програмою

— Збережіть проект з іменем Керування.

IV. Підсумок уроку. Рефлексія. Гра «Роз’єднай і прочитай»

  • Продовжте висловлювання.
  • Сьогодні на уроці я дізнався... .
  • Сьогодні на уроці я навчився... .
  • Мені сподобалося . .
  • Я не зрозумів... .

— Позначте правильне визначення терміна.

Логічне слідування — це... (висловлювання, яке утворюється з двох висловлювань за допомогою слів якщо й то).

Лиштим, хтодоводить, міркує, шукає—логікадверіусвітвідкриває! (Лиш тим, хто доводить, міркує, шукає — логіка двері у світ відкриває!)

— Молодці! Гарного дня вам, діти! До побачення!

 

docx
Пов’язані теми
Інформатика, 4 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
2 липня 2022
Переглядів
294
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку