Документ "Урок. Алгоритм з розгалудженням"

Про матеріал
Документ "Урок. Алгоритм з розгалудженням"Документ "Урок. Алгоритм з розгалудженням"Документ "Урок. Алгоритм з розгалудженням"
Перегляд файлу

Клас: 4                                                                                                                    Дата: 09.03.22

Тема. Алгоритм з розгалудженням

Мета. Дати поняття про алгоритм з розгалуженням. Навчати школярів розрізняти алгоритмічні структури слідування та розгалуження, створювати та виконувати алгоритми з розгалуженням у визначеному середовищі. Вдосконалювати вміння розв’язувати логічні задачі, складати алгоритми для виконавця. Формувати ІКТ-компетентності учнів та ключові компетентності для реалізації творчого потенціалу дітей. Розвивати увагу, пам’ять і логічне мислення. Розвивати інтерес до здобуття знань. Виховувати інтерес до вивчення предмета, культуру роботи за комп’ютером.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань, навичок та вмінь.

Обладнання: підручники, робочі зошити, ручки, олівці, проектор, комп'ютери.

Література:дhttps://pidruchnyk.com.ua/662-nformatika-lomakovska-procenko-rivknd-4-klas.html

Хід уроку

I. Організаційна частина

1. Привітання

  • — Подивіться за віконце,
  • як блищить яскраве сонце!
  • Один одному всміхніться,
  • веселіше — не журіться!
  • А тепер часу не гаймо,
  • працювати починаймо.

2. Розвивальні завдання

Учні виконують завдання «Для кмітливих» (підручник, с. 112).

3. Актуалізація опорних знань. Гра «Склади слово»

— Із букв розрізної азбуки складіть слово.

https://subject.com.ua/lesson/informatics/4klas/4klas.files/image100.jpg

— Що таке алгоритм?

— Слово складається з букв, а з чого тоді складається алгоритм?

— Хто може бути виконавцем алгоритму?

— Які способи представлення алгоритмів ви знаєте?

— Що таке блок-схема?

— Що таке алгоритм слідування?

II. Повідомлення теми та мети уроку. Мотивація навчальної діяльності

- На жаль, у житті алгоритми слідування трапляються доволі рідко. Завжди з’являються якісь умови, які змінюють алгоритм. Наприклад, ви вмиваєтеся, чистите зуби і раптом перестала теїсти вода або закінчилася паста. Вранці, збираючись до ніколи, ми обов’язково подивимося у вікно: якщо йде дощ, то беремо з собою парасольку. (Учні продовжують наводити приклади). Залежно від того, чи виконується умова, доводиться приймати різні рішення або виконувати різні дії. Таку ситуацію називають розгалуженням. А самі алгоритми алгоритмами з розгалуженням. Про них і піде мова на сьогоднішньому уроці.

III. Вивчення нового матеріалу

1. Розповідь вчителя. Гра «Пошук інформації»

— Знайдіть у підручнику (с. 108 - 109) або пригадайте приклади ситуацій, де було використано розгалуження.

— Чим відрізняється алгоритм з розгалуженням від алгоритму слідування?

IV. Закріплення знань, формування вмінь та навичок

1. Робота в зошиті

https://subject.com.ua/lesson/informatics/4klas/4klas.files/image101.jpg1) Завдання 1

- Позначте (), яка з наведених блок-схем відповідає алгоритму з розгалуженням.

2) Завдання 2

- Ознайомтесь з алгоритмом написання префіксів с- або з- (підручник, с. 109). Виконайте алгоритм визначення префікса для слів спитай, знайди. Результат виконання запишіть.

  • Спитай
  • Перша літера кореня одна з: к, п, т, ф, х? Так.
  • Пиши префікс с-.
  • Знайди
  • Перша літера кореня одна з: к, п, т, ф, х? Ні.
  • Пиши префікс з-.

3) Завдання 3

- Складіть алгоритм переходу вулиці на пішохідному переході без світлофора.

https://subject.com.ua/lesson/informatics/4klas/4klas.files/image102.jpg

2. Фізкультхвилинка

  • Часу гаяти не варто,
  • руки кладемо на парти.
  • Сонце, діти, вже високо,
  • всі вдихаємо глибоко.
  • Руки разом опускаєм
  • і потужно видихаєм.
  • В другій вправі для дітей
  • руки ставим до плечей.
  • Руки вгору почергово —
  • вправу зробимо чудово.
  • Чітко руки піднімаєм,
  • пальці угорі стискаєм.
  • Руки вже над головою,
  • тож дивись перед собою.
  • Виправляємо хребет,
  • лікті зводимо вперед.

 V. Практична робота за комп’ютером

— Попрацюємо за комп'ютером. Сьогодні ми будемо керувати рухом Рудого кота і допоможемо йому створювати малюнки. Але спочатку пригадаємо правила безпечної роботи за комп’ютером.

— Але, перш ніж розпочати роботу за комп’ютером, пригадаємо правила техніки безпеки.

А) Повторення правил безпечної роботи за комп'ютером. Гра «Правила безпечної роботи за комп’ютером»

  • - Учні плетуть у долоні, якщо правило треба виконувати, і не плещуть, якщо в комп'ютерному класі цього робити не можна.
  • Можна чи не можна: бігати по класі і штовхатися.
  • Можна чи не можна: починати роботу без дозволу вчителя.
  • Можна чи не можна: працювати з мокрими руками.
  • Можна чи не можна: самостійно ремонтувати комп’ютер.
  • Можна чи не можна: повідомляти вчителя про неполадки комп’ютера.
  • Можна чи не можна: класти сторонні речі на клавіатуру чи системний блок.
  • Можна чи не можна: натискати клавіші, про призначення яких не знаєш.

Б) Інструктаж учителя щодо роботи з комп’ютерною програмою

— Запустіть на виконання програму Scratch. Відкрийте проект, створений на попередньому уроці. Навчимо Рудого кота малювати прямі лінії. Складіть фрагмент алгоритму, як показано на малюнку в підручнику (с. 111).

https://subject.com.ua/lesson/informatics/4klas/4klas.files/image103.jpg

— У лівій частині вікна виберіть групу Олівець. Перетягніть відповідні команди в область Скріпим. У лівій частині вікна виберіть групу Керувати та змініть алгоритм — додайте команду https://subject.com.ua/lesson/informatics/4klas/4klas.files/image104.jpg

Запустіть проект на виконання. Натисніть кілька разів на клавіші https://subject.com.ua/lesson/informatics/4klas/4klas.files/image105.jpg Який малюнок вийшов?

В) Робота з комп'ютерною програмою

Г) Релаксація (зняття зорової втоми). Вправи дія очей — «Крізь пальці»

- Широко розчепіривши пальці, піднесіть долоні до обличчя. Повертаючи голову вправо-вліво, дивіться крізь пальці вдалину. Стежте, щоб дихання було рівним, повторіть вправу 20-30 разів.

Ґ) Продовження роботи з комп’ютерною програмою

— Навчимо Рудого кота малювати лінії різного розміру та кольору. У лівій частині вікна виберіть групу Керувати та перетягніть команду коли натиснуто клавішу. У лівій частині вікна виберіть групу Олівець та додайте відповідні команди.

https://subject.com.ua/lesson/informatics/4klas/4klas.files/image106.jpg

— Запустіть проект на виконання в повноекранному режимі. Поспостерігайте за рухом виконавця. Не забувайте натискати різні клавіші. Що змінилося? — Збережіть проект для подальшого використання.

IV. Підсумок уроку. Рефлексія. Гра «Зайва буква»

  • Продовжте висловлювання.
  • Сьогодні на уроці я дізнався... .
  • Сьогодні на уроці я навчився... .
  • Мені сподобалося . .
  • https://subject.com.ua/lesson/informatics/4klas/4klas.files/image107.jpgЯ не зрозумів... .

— Випишіть з кожного рядка букву, яка трапляється в ньому один раз. Складіть із цих букв слово.

  • — Яке слово одержали? (Розгалуження.)
  • — Що таке розгалуження?
  • — У якому блоці записується умова?
  • — Для чого потрібна перевірка умови?
  • — Які відповіді на запитання умови ви можете дати?
  • — Де ви можете це використовувати у своєму житті?
  • — Молодці! Гарного дня вам, діти! До побачення!

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Інформатика, 4 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
2 липня 2022
Переглядів
1239
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку