КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
«ПОКРОВСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ»
КОНСПЕКТ
уроку з математики
Тема. Множення багатоцифрових чисел на круглі
4 клас
Студентки 4 курсу 41-ПО групи
Спеціальність 013
Початкова освіта
Соколенко Анастасії Олександрівни
2022 рік
Клас: 4 Дата: 23.02.22
Тема. Множення багатоцифрових чисел на круглі
Мета: вчити множити багатоцифрові числа на круглі числа; виховувати уміння слухати інших, активність, дисциплінованість; розвивати зорову та слухову пам'ять, увагу, логічне мислення.
Тип уроку: комбінований.
ХІД УРОКУ
І. Організація початку уроку
2. Перевірка готовності учнів до уроку
- Діти, а зараз ми з вами перевіримо чи усі готові до уроку. Подивіться, щоб на ваших партах були підручник, зошит, ручка та олівець. Чудово! Приберіть з своїх парт усі зайві речі до рюкзаків, ми розпочинаємо урок.
4. Емоційне налаштування на урок. Гра «Долонька»
ІІ. Актуалізація опорних знань і способів дій. Математичний диктант
- Діти, відкрийте робочі зошити та запишіть число, класна робота.
Двадцять третє лютого
Класна робота
Записати числами:
1) Яка довжина кордонів України? (6500 км)
2) З кількома країнами межує Україна? (7)
3) Довжина Дніпра на території України? (981 км)
4) Найвища гора в Кримських горах? (1545 м)
5) Найвища гора в Карпатських горах (2961 м)
6) Скільки річок в Україні? (73 000)
7) Скільки озер в Україні? (20 000)
8) Чисельність населення України? (42 000 000)
ІІІ. Повідомлення теми та завдань уроку
- Діти, на сьогоднішньому уроці нашою метою є - вчитися множити багатоцифрові числа на круглі числа; виховувати уміння слухати інших, активність, дисциплінованість; розвивати зорову та слухову пам'ять, увагу, логічне мислення.
ІV. Вивчення нового матеріалу
1. Пояснення матеріалу, ставлячи проблемні питання
- Самостійно опрацювати вправу 3 і пояснити хід розв’язування.
2. Фізкультхвилинка
- Діти, ми з вами трохи попрацювали, тому треба відпочити. Фізкультхвилинка!
V. Закріплення вивченого. Формування вмінь і навичок
1. Вправа 1 (усно)
- Пригадайте правила множення чисел на 10, 100, 1000. Обчисліть.
6 10 |
6 100 |
6 1000 |
18 10 |
18 100 |
18 1000 |
31 10 |
31 100 |
31 1000 |
45 100 |
2. Вправа 2
За зразком подайте круглі числа у вигляді добутку двох чисел.
60 = 6 10 |
2600 = 26 100 |
6000 = 6 1000 |
70, |
700, |
1700, |
4500, |
7000, |
350. |
3. Вправа 4
- Обчисліть із поясненням.
460 300 |
46 300 |
462 300 |
250 500 |
16 400 |
724 500 |
4. Пальчикова гімнастика
- Ми з вами багато писали сьогодні. Давайте виконаємо пальчикову гімнастику, щоб наші пальчики відпочили!
Моя сім’я
(Почергове згинання пальчиків починаючи з великого)
Цей пальчик – мій дідусь,
Цей пальчик – моя бабуся,
Цей пальчик – мій татусь,
А оцей - моя матуся,
Ну, а цей маленький – я,
Ось уся моя сім’я
5. Задача
- Розв’яжіть задачу. Обчислення виконайте письмово.
У передмісті для ведення дачного господарства виділили 40 ділянок землі по 660 м2 кожна. Яку площу землі виділили для дач у передмісті?
6. Вправа 8
- Знайдіть добутки зручним для себе способом.
24 000 30 |
600 70 |
8700 30 |
4000 50 |
VI. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів
- Що означає площа будь-якої фігури?
- Назвіть одиниці вимірювання площі.