Урок математики для 2 класу з елементами iнтеграцii (математика +природознавство)до пiдручника М.В.Богданович
Тема: Додавання суми до числа. Знаходження виразів різними способами.
Мета: формування предметних компетентностей:
пояснити спосіб додавання суми до числа, ознайомити зі сполучним законом додавання;
вдосконалювати вміння розв'язувати задачі різними способами ; актуалізувати знання учнів з теми «Додавання в межах 100 з переходом через розряд»; обговорити з учнями, які осінні турботи людей, як тварини готуються до зими ;пригадати, що таке гриби, їхню будову а класифікацію ;розвивати пізнавальний інтерес; розширювати світогляд;
формування ключових компетентностей:
уміння вчитися – розвивати вміння організовувати своє робоче місце, планувати власні дії;
комунікативної- розвивати математичне мовлення, вміння формулювати висловлювання, доводити свої думки;
соціальної- розвивати вміння працювати в парі, в групі.
Хід уроку:
І. Організаційний момент.
Математика – наука
Точна і серйозна.
І прожить без неї нам
Навіть дня не можна.
-Отож часу не гаймо, наш урок розпочинаймо!
-Щоб урок у нас пройшов плідно, давайте встановимо правила:
1. Не варто викрикувати.
2. Не крутись та не заважай іншим.
3. Не перебивай .
4. Поважай думки однокласників.
5. Будь активним,працюй швидко.
-Працювати ми будемо за таким девізом:
Навчайся, щоб знати,
Знай, щоб уміти.
Вмій, щоб робити.
-Намалюйте на полях смайлик з відповідним настроєм.
ІІ. Опрацювання навчального матеріалу.
1) Робота в зошиті
1. Каліграфічна хвилинка
- Яку цифру будемо повторювати , ви дізнаєтесь розв'язавши задачку.
А. Білочка знайшла 3 білих гриба і 6 лисичок. Скільки грибів знайшла білочка?
9 99 999 9999 99999 999999
- Прочитайе друге число, третє, четверте.
Б. Установити закономірність і продовжити ряд.
24,34,44,…
- Отож, яка закономірність числового ряду? ( кожне наступне число збільшується на 10) Які числа записали?
-Що ви можете про них сказати? (двоцифрові, парні).
- Назвіть найбільше число? Найменше?
В.( Усно ) Які числа треба закреслити, щоб кожне наступне число було на дві одиниці менше за попереднє
14, 13, 12, 11, 10, 9, 8,7, 6, 5, 4.
-Що ви можете сказати про закреслені числа?(непарні)
-Назвіть сусідів числа 14. ( 13, 15)
-Охарактеризуйте число 5 ( одноцифрове, непарне, сусіди 4 і 6)
2. Проблемне завдання ( робота в групах) - Складіть вираз для розв'язання задачі.
8 грибів 8+2+3=13 8 грибів 8+5=13
8 грибів 8+3+2=13
3. Опрацювання підручника с. 52 № 312 (перевірка правильності складання виразів.)
4. Засвоєння правила с 52. ( Щоб додати суму до числа, можна послідовно додати до числа кожний доданок) (а+ b)+c = a+(b+c)- сполучний закон додавання ми можемо по-різному сполучати доданки, а відповідь все одно виходить однакова.
5. Бесіда про осінь, осінні турботи людей та тварин.
- Яка пора року дарує нам гриби? Пригадайте що таке гриби? ( окрема група організмів)
- Яка будова гриба? Назвіть отруйні гриби.
- Молодці, але осінь приносить нам не лише свої дари, а ще й осінні турботи.
- Які турботи восени у тварин? ( готуються до зими) У людей? ( збирають урожай, згрібають листя)
- Наступне завдання осінь принесла нам на листочках.
6. Фронтальна робота з використанням прийому «Коментування»
( вибірково даю окремим учням листочок, вони зачитують приклад)
- Коментуючи , зачитуйте приклади по-різному.
6 + (3+4)= 7+(3+8)= 9+(6+1)=
5+(3+2)= (5+4) +10 = (6+3)+4=
7. Робота в групі – Складіть задачу про осінні дари ( шишки, горішки, калину, жолуді, моркву,капусту,) щоб вона розв'язувалась одним із виразів.
8.Фізхвилинка ( про хом'ячка)
- Які ж осінні турботи у хом'ячків, як вони готуються до зими?
Зимовий час мабуть, найбільш напружений і відповідальний час в житті дрібних гризунів. Щоб уникнути голодної та холодної смерті багато дрібні звірки запасаються значними запасами кормів. Наприклад, звичайний хом'як, до зими готується наступним чином: гризун за осінь набирає кілька кілограмів (!) добірних зерен і коренеплодів. Робить він це старанно і поступливо: хом'як цілими днями переправляє урожай з полів у свої «засіки», перетягуючи зерна в защічних мішках.
9. Розв'язування задачі різними способами № 313 (двоє учнів біля дошки)
- А що ж люди запасають на зиму, щоб не голодувати?
-Розв'яжемо про це задачу.
Було- 36кг
Привезли – 14 кг і 15 кг
Стало- ?
І - 36+ (14+15)= 65 (кг)
ІІ – (36+14) +15=65 (кг)
10. Усні обчислення № 316
43+ (38+7)= 43+7+38=50+38=88
52+(14+26)= 14+26+52=40+52=92
64+(16+15)=64+16+15=80+15=95
-Обчислюючи ці приклади ви скористалися сполучним законом.Ви сполучали доданки які було зручно і швидко обчислювати.
11. Геометричний матеріал.
№ 317 - Накресліть прямокутник і знайдіть периметр.
- Що таке периметр? 8+3+8+3=22 (см)
- Уявіть , що вам потрібно загородити ділянку городу дротом. Якою мірою довжини буде зручно вимірювати дріт? (метрами)
- Якщо ділянка має такі самі розміри, як наш прямокутник тільки в метрах. Скільки нам потрібно метрів дроту?
ІІІ. Підбиття підсумків, рефлексія.
-Як додати суму до числа? ( Щоб додати суму до числа, можна послідовно додати до числа кожний доданок)
-Що нового ви дізнались з уроку?
-Що сподобалось робити? Що було найважче?
-Як ви будете використовувати ці знання в житті?
-Як ви можете допомагати батькам восени?
- Як ви можете допомогти тваринам?
- Чи сподобався вам урок? Чи змінився ваш настрій від того смайлика, що був на початку уроку?