Сьогодні роль учителя в освіті докорінно змінилась. Завтра не наступає. Воно вже настало. І це так природньо для сучасності. Як не дивно, та диктує нам перспективи молоде покоління, що підростає у школі. Це вони прагнуть нового, інноваційного. Вони вже потребують, а ми не повинні відставати, ми повинні випередити час, аби бути Вчителями…
Сьогодні інформаційні технології стали невід'ємною частиною сучасного світу, вони значною мірою визначають подальший економічний та суспільний розвиток людства. Учитель є ключовою фігурою в навчальному процесі, але не центральною, тому має створити гнучке навчальне середовище, організувати роботу так, щоб учні досягли результату самостійно, без явної участі вчителя. Тобто він «підтримує самостійність учнів, а не контролює їх дію», не веде урок за підручником, а конструює навчальну ситуацію, не передає готову інформацію, а домагається того, щоб засобом цієї інформації учні досягли певного навчального результату.
Якщо змінилась роль учителя, то потрібно змінювати і педагогічні технології.
Одним із пріоритетних напрямів державної політики щодо розвитку освіти є запровадження інформаційних технологій у навчанні й вихованні учнів. Тому навчально-виховний процес у школах має бути зорієнтований на використанні педагогічних інновацій, які ґрунтуються на інформаційних технологіях і сучасних засобах комунікації.
Однією з таких інноваційних педагогічних технологій, яка може успішно використовуватися при вивченні нового матеріалу учнями є технологія «перевернутого класу» і це є найвідоміша модель змішаного навчання.