Урок-подорож з математики "Порівняння чисел у межах 10. Розв"язування задач"

Про матеріал

Цікавий урок у формі гри. Діти подорожують , розв"язують завдання казкових героїв, щоб зустрітися з Дідусем Морозом і прикрасити ялинку. Закріплюються навички обчислень у межах 10, порівняння чисел, розв"язування простих задач.

Перегляд файлу

Урок математики

Порівняння чисел у межах 10. Розв'язування задач та прикладів

Вчитель Трофименко Світлана Василівна

Шпитьківська ЗОШ

Мета: Закріплювати нумерацію чисел в межах 10.

Формування вміння складати й розв'язувати задачі та приклади за малюнками .Розвивати логічне мислення, виховувати любов до природи.

Обладнання: предметні картинки, малюнки Незнайка, Діда Мороза, лічильний матеріал, ялинка.

Хід уроку

І.    Організація класу до уроку.

 II.    Повторення і закріплення вивченого матеріалу. 1) Вступна бесіда.

  • Сьогодні в нас незвичайний урок. Ми вирушимо в
    подорож до зимового казкового лісу.
  •     Яке свято наближається? (Новий рік)
  •     Як ви готуєтесь до нього?
  • Без  якої лісової  гості   не  обходиться  свято?  (Без
    ялинки)Дорога до лісу далека. А найголовніше - у нас
    попереду багато цікавих зустрічей та випробувань.

2) А на чому будемо подорожувати?

- Ви повинні швиденько порахувати до 10 і назад.
Людей везуть по всій землі

Оці будиночки малі. Один за одним в даль біжать, Шляхи далекі їм лежать, (поїзд)

На дошці з'являється малюнок поїзда, в якому 10 вагонів.

- Діти, провідник забув пронумерувати вагони. Зробіть
це.(Цифри на кожен вагон прикріплюють діти по черзі
за допомогою магнітиків).

3) Чи можемо зробити посадку в поїзд? (Ні, бо нема квитків). Вчитель роздає квитки-квіти всім дітям.

- Назвіть   свій    номер    вагона      це    кількість
зафарбованих пелюсток у вашій квіточці.

III.    Подорож до  казкового  засніженого лісу,  до Діда Мороза.

1) Фізкультхвилинка.


Ось поїзд наш їде,

Колеса біжать.

 А в поїзді нашім

Всі діти сидять.

 Але ось зупинка –

Нам треба вставать. Вставайте всі дітки. Підемо гулять.

2) Зупинка "Березовий гайочок".

  • Щоб рухатися далі, вам необхідно порахувати берізки
    у гайочку (на дошці малюнки беріз).
  • Скільки великих беріз? А малих? Скільки разом їх? На
    скільки великих більше, ніж маленьких?

3) Сідаємо у вагони та поїдемо далі. Наступна станція
"Числова", тут живуть числа.

  •      Назвіть сусідів чисел 4 і 7.
  • Назвіть числа попередні до чисел 2 , 6, 9 і наступні до
    чисел 1, 5, 8.

4) Діти, на зупинці Незнайко сів до нашого поїзда. Він
теж поспішає в гості до ялинки, до лісу.

- Допоможіть Незнайкові виконати приклади:
8 +1= 5+3=

6+2= 4-2=

1+4= 7-2=

7+3= 10-2=

  •      Перевірка відповідей.
  •      Незнайку сподобалося, як ви вмієте рахувати й писати.

5) Поїзд зупиняється на станції "Спортивна". Зайчики
зробили для вас льодове поле, де ви пограєте в хокей.

  • Вибираєм 2 команди . У воротах 1 команди - число 7.
    На столі - картки з прикладами. Учасники беруть
    картку, де є відповідний приклад - шайба і закидають
    "гол" у ворота суперника.
  •      Подорож продовжується.
  •      Беремо зайчиків із собою до казкового лісу
  • Ну от нарешті, станція "Казковий ліс", де є і ялинка, і
    Дід Мороз, і ще багато казкових героїв та звірів.

  • Подивіться,  яка красуня  ялинка!   (На дошці  макет
    ялинки з картону)
  •      Скільки шишок на ній?
  •      А горішків?
  •      Чого більше? А чого менше?
  •      Скільки червоних кульок?
  •      А синіх?
  •      А скільки разом?
  •      Складіть задачу і запишіть розв'язання.

IV.    Діти, всі казкові герої задоволені вами та раді вас бачити на новорічному  святі у зимовому лісі.  У Дідуся Мороза в торбинці є подарунки не тільки для звірят, а й для вас. (Діти отримують подарунки) - Час повертатись додому!  (По дорозі назад діти розповідають про цікавинки, які були на уроці, про що   дізнались   та   про   те,   куди   б   хотіли   знову помандрувати)

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Максименко Ольга Олександрівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
doc
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
НУШ
Додано
26 грудня 2017
Переглядів
3385
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку