Дослідження 6 клас з географії
Тема: Розробка міні-проекту з утилізації побутових відходів
Мета: формувати бережливе ставлення до навколишнього середовища,підвищувати рівень культури поводження з твердими побутовими відходами, просування ідеї щодо надання другого життя (рециклінг) непотрібним предметам (речам).
Обладнання(засоби): різні джерела географічної інформації(довідники, Інтернет, ЗМІ, розповіді очевидців, олівці, лінійка, гаджети, які допоможуть зафіксувати факт присутності сміттєзвалища,його об’єми, пакети для сміття, план населеного пункту )
Хід роботи:
Учні за допомогою Інтернету шукають інформацію:
Проскануй!!!
Якщо ви візьмете участь у цьому проекті, то ви дізнаєтесь відповіді на такі питання:
Шановні учні!
Серед глобальних проблем сучасності, проблема побутових відходів вирізняється тим, що кожен з нас щодня і щохвилини причетний до неї.
Отож, якщо ви…
Бажаєте, щоб ваше подвір'я і село було чистим?
Не хочете потонути у власних відходах?
Хочете покращити стан природи хоч на секунду?
Тоді цей проект саме для вас і ми на правильному шляху!
Тому я вам пропоную об’єднатися у 3 групи:
Завдання “Статистам»:
|
Завдання ”Екологам”:
|
Завдання “Дизайнерам”:
|
Оцінити ситуацію на ділянках «безвідповідальних рук» у селі за даним зйомок та фото. Розрахувати кількість відходів на кожного жителя, двір, село? Запропонувати шляхи виходу із ситуації місцевій владі.(Продемонструвати результати у вигляді інфографки на основі зібраних матеріалів за допомогою гаджетів).
|
Яке сміття накопичується у вас вдома/школі/класі? Поставте поряд із сміттєвим відром пакет для паперу і картону,пакет для пластмаси. Які типи відходів переважають? Встановити в школі «Папероїди» та оцінити їх використання учнями за призначенням. (Зробити висновок про проведений експеримент). |
Показати як непотрібні речі можуть отримати друге життя. Замість того, щоб викидати старі речі, варто придумати їм нове застосування. Носіть своє сміття на собі, робіть дитячі іграшки, прикраси для дому - закликають дизайнери. Приходьте на екологічну виставку дитячої творчості – «NEW LIFE» - друге життя відходів». Старі диски, лампочки, шматочки поролону та поліетилену – різноманітні побутові відходи, що отримали нове життя завдяки дитячій творчості.
|
Завдання!