Дослідження "Віртуальна подорож річкою"

Про матеріал
Мета: актуалізувати, конкретизувати та засвоїти знання про річки та штучні водойми; оволодіння уміннями використовувати різні джерела географічної інформації – картографічні, геоінформаційні ресурси – для пошуку і демонстрації різноманітних географічних даних, формування в учнів на цій основі ключових компетентностей; розвиток пізнавального інтересу, інтелектуальних і творчих здібностей учнів; розвиток просторового та географічного мислення; виховання екологічної свідомості учнів та дбайливого ставлення до природи.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Дослідження“Віртуальна подорож річкою”Вчитель географіїЛюботинського ліцею №2 Манько Оксана Віталіївна6 клас

Номер слайду 2

Мета:актуалізувати, конкретизувати та засвоїти знання про річки та штучні водойми;оволодіння уміннями використовувати різні джерела географічної інформації – картографічні, геоінформаційні ресурси – для пошуку і демонстрації різноманітних географічних даних, формування в учнів на цій основі ключових компетентностей; розвиток пізнавального інтересу, інтелектуальних і творчих здібностей учнів;розвиток просторового та географічного мислення;виховання екологічної свідомості учнів та дбайливого ставлення до природи.

Номер слайду 3

Засоби дослідження:підручники, атласи, електронні посібники та карти, енциклопедії, інтернет-джерела, власні спостереження. Методи дослідження:описовий, пошуковий, картографічний, історичний, дослідницький. Ключові компетентності та вміння:творчість, ініціативність, інформаціно-цифрова, краєзнавча, громадянська та екологічна компетентності.

Номер слайду 4

“Люботин давно вже зветься містом,Та над містом небо не міське”. С. Шумицький. Вступ у дослідження. Виконайте тренувальні вправи:https://wordwall.net/uk/resource/67128862 https://wordwall.net/uk/resource/67097244 Рядки вірша місцевого поета дуже гарно характеризують наше місто. У нас надзвичайна природа з великою кількістю ставків – це родзинка нашого міста. В межах території Люботинської міської ради знаходиться 30 ставків, які, переважно, збудовано на невеликих річках Люботинка та Мерефа.

Номер слайду 5

Завдання. Пригадайте, що таке річка та її будову, які бувають штучні водойми та їх використання. Оберіть річку та об’єкти, які ви б хотіли відвідати в першу чергу. Обґрунтуйте свій вибір. Зберіть докладну інформацію про ці об’єкти. Розробіть маршрут відвідування цих об’єктів природи і нанесіть його на карту. Складіть опис відвіданих об’єктів за планом. План опису. Назва об’єкту. Географічне положення. Компоненти природи. Вплив людської діяльності.Інші відомості (історична довідка, легенда тощо) - за бажанням. Представте результати вашого дослідження.

Номер слайду 6

РекомендаціїДля того, щоб зробити дослідження, зберіть докладну інформацію про об’єкти через які ви будете прокладати маршрут подорожі. В цьому вам допоможуть різноманітні джерела інформації. Вам необхідно прокласти маршрут за течією однієї з річок нашого міста (Люботинка або Мерефа). Для цього використайте фрагмент топографічної карти нашого міста або фрагмент карти з Google Earth. Додайте опис та ілюстрації природних об’єктів. Дане дослідження може бути виконане у формі опису карти маршруту заочної подорожі чи нотаток гіда. Можна зробити інтерактивну карту та відео-перегляд за допомогою Youtube. Можна створити буклети з ілюстраціями та описом відвіданих об’єктів, або у вигляді презентації.

Номер слайду 7

Інформація вам на допомогу Протяжність річки Люботинка становить всього 15 кілометрів. В середині ХVII століття на її берегах був заснований однойменний населений пункт - Люботин. Сама річка отримала назву від люботинського колодязя. Початок свій вона бере в селі Нестеренки і далі тече через місто Люботин. Є правою притокою річки Уди. У наш час на ній штучно створено понад десяток ставків, які повністю регулюють її стік.

Номер слайду 8

Мерефа — річка у Харківському районі Харківської області. Довжина 28 км. Має три витоки, що знаходяться у межах Люботинської територіальної громади, головний витік - на південно-західній околиці селища Караван. Тече переважно на південний схід і на південно-східній околиці міста Мерефа впадає в річку Мож, праву притоку Сіверського Донця. У межах Люботинської територіальної громади на річці побудовано декілька ставків.

Номер слайду 9

Інформація вам на допомогу (приклад)Опис карти туристичного маршруту “За течією річки Люботинка”. В описі потрібно вказати вид маршруту (піхошідний, велосипедний…),його протяжність, тривалість. Зазначити зупинки на маршруті та які об’єкти можна на них розглянути (з коротким описом). На карті позначити сам маршрут та зупинки. Бажано додавати зображення об’єктів, або посилання на відеофрагменти.

Номер слайду 10

Дякую за увагу!

pptx
Додано
12 лютого
Переглядів
271
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку