Дослідження за темою:«Сучасні вимоги до будівництва в районах з високою сейсмічністю»

Про матеріал
Дослідження за темою:«Сучасні вимоги до будівництва в районах з високою сейсмічністю»
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Дослідження за темою:«Сучасні вимоги до будівництва в районах з високою сейсмічністю»

Номер слайду 2

Говорячи про сейсмічність, неможливо не звернути увагу на прогресуючу Японію, яка вже декілька десятків років будує спеціальні будинки, аби наслідки після землетрусів не були фатальними. Пропоную провести дослідження за прикладом саме цієї країни. 1. ЯПОНСЬКІ КУПОЛЬНІ БУДИНКИ З ПІНОПЛАСТУ: ОРИГІНАЛЬНО, ШВИДКО І ДУЖЕ ДЕШЕВОПоки любителі класики продовжують будувати будинки з цегли або бетону, прогресивні японці освоюють технологію будівництва оригінальних купольних будинків, на спорудження яких йде всього 2 години.

Номер слайду 3

Незважаючи на гадану крихкість, товщини стін цілком достатньо для того, щоб витримувати снігове і вітрове навантаження. Крім того, купольна конструкція будинків більш стійка у разі землетрусів, які в Японії трапляються досить часто. Нині таких будинків у Японії настільки багато, що вони об’єднуються в селища або райони міського типу. У спорудженому будинку може проживати родина із 3-5 осіб. Основним матеріалом будівництва є пінопласт. Зовнішню сторону покривають штукатуркою, спеціальною смолою, металізованим покриттям або іншим засобом, щоб захистити будинок від потрапляння сонячного ультрафіолету й впливу опадів.

Номер слайду 4

2. БУДИНКи, що парять у повітріВ Японії створили будинки здатні на кілька сантиметрів підніматися над поверхнею землі в разі початку землетрусу і перебувати в такому положенні аж до закінчення підземних поштовхів. Ця технологія була розроблена ще в минулому десятилітті - проте звернули на неї увагу в Японії тільки після руйнівного землетрусу 2011 року.

Номер слайду 5

Чутливий датчик здатний завчасно зафіксувати початок сейсмічної активності. Він подає сигнал, що активує повітряний компресор. Останньому потрібні лічені секунди, щоб наповнити повітрям спеціальну подушку між самим будинком і його фундаментом. Після закінчення поштовхів будинок сідає на спеціальну раму по периметру фундаменту. За новою технологією в Японії побудовано вже близько сотні будинків. Частина з них - це не дуже великі будівлі, зруйновані землетрусом сім років тому і потім відновлені згідно з новою технологією, без жорсткого зчеплення з фундаментом.

Номер слайду 6

3. Дерев’яні будинки. Часті землетруси змусили японців задуматися про будівництво будинків, які, навіть будучи зруйнованими, представляли б меншу небезпеку для мешканців. Каркасний будинок, завдяки гнучкості деревини та міцності вузлів з'єднання з більшою часткою ймовірності «переживе» землетрус. І навіть якщо зруйнується, у мешканців буде більше шансів вижити під легкої каркасної стіною, ніж під цеглою або блоками. Крім того, нагадаємо, що в Японії взимку досить холодно, теплоносії дуже дорогі, а каркасні будівлі завдяки якісним утеплителям відрізняються високою енергоефективністю. Та й вартість будівництва доступна. З цих причин в Японії каркасне домобудівництво розвинене і популярно донині.

Номер слайду 7

4. «Сейсмостійкий будинок»Багато хто вважає це геніальним винаходом людства: легкий каркас при землетрусі просто складається, як курінь, що дозволяє уникнути людських жертв; розсувні стіни замість вікон дозволяють провітрювати будинок влітку, а взимку - створювати маленькі кімнатки, які зручно опалювати. Час безжально руйнує національний побут будь-якої країни, і в ХІХ - ХХ століттях великі міста перестали забудовувати традиційними будинками. А після Другої світової війни, яка програла Японія буквально лежала в руїнах. Необхідно було швидко зводити доступне і надійне житло

Номер слайду 8

Отже, ми розглянули, які будинки зводять японці, які будують свою країну, звертаючи увагу на всі особливості природного клімату своєї держави. Тільки уявіть, на що б перетворилась Японія, якщо якість її будівель була такою ж, як наші. Страшно уявити. Порівнюючи з нашою державою, можна сказати, що в нас бузліч потенціалів, які треба розвивати. Однак нам, українцям, постійно хтось заважає, а інколи.. ми й самі того не хочемо Токіо Київ. Визначте, на якому зображенні типовий спальний район Японії й Києва 

pptx
Пов’язані теми
Географія, 11 клас, Презентації
Додано
15 жовтня
Переглядів
1437
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку