Тема уроку. Досліджуємо склад чисел першого десятка з песиком Патроном.
Мета: формувати поняття про число як про кількісну характеристику класу скінченних еквівалентних множин, формувати уявлення про зміст арифметичних дій додавання і віднімання.
Дидактична задача: формувати поняття про склад чисел 2–10; учити подавати числа у вигляді суми двох доданків; пов’язувати практичну дію об’єднання елементів двох множин з додаванням, вилучення частини елементів множини — з відніманням; користуватися знаками додавання і віднімання, термінами вираз, значення виразу; формувати вміння порівнювати числа. Пропедевтика переставного закону додавання та взаємозв’язку арифметичних дій додавання і віднімання за допомогою складання рівностей до малюнка.
Розвивальна задача: розвивати логічне мислення учнів шляхом формування прийомів розумових дій.
Виховна задача:безпечна поведінка під час виявлення вибухонебезпечних предметів
Хід уроку
І. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів
На цьому уроці ми підсумуємо вивчення складу чисел першого десятка.
Головне наше завдання старанно вчитися і не забувати про небезпеку. У нас сьогодні на уроці буде помічник. Він нам допоможе на уроці і розкаже як вберегтися від небезпеки.
ІІ. Актуалізація опорних знань і способів дії
1. Хвилинка каліграфії цифра 4
- Де ми зустрічаємо цифру і число 4?
«Шифрувальники»
Математичний диктант.
2+3=5 9+1 = 10 7 + 1 = 8
6-2= 4 8 – 1= 7 10 – 9 = 1
Інформація про Патрона
https://youtu.be/CNHmm4MYnPs
2. Усне опитування.
ІІІ. Закріплення вивченого. Формування вмінь і навичок
Відео « Правила поводження на замінованих територіях» https://youtu.be/cR0rXKcfDt4
Робота з підручником
1.«Тренування в тирі»
Завдання 2 . Виконується коментовано усно
2. « Допомога білочці»
Опрацювання вмінь добирати схему та вираз до сюжетного малюнка.
Завдання № 3.
3. Допомагаємо відновити сили Патрончику
Завдання 4 Виконується коментовано в робочих зошитах
Фізкультхвилинка з Патроном https://youtu.be/foFUavVgKg4
4. Завдання від гусочок.
Працюємо комбіновано
Формування вмінь порівнювати числа
5. «Будочка»
Формування знань складу числа.
Завдання № 4. Самостійна робота учнів в парах. Засели будиночки
ІV. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів
«Інтерв`ю Патрону»
Про що цікаве ви дізналися на уроці?
Що навчилися робити? Що повторили?
Що ви тепер знаєте краще, ніж до цього уроку?
Як можна встановити склад числа?