Тема. Число і цифра 7. Поняття «сьомий». Склад числа 7. Порівняння кількості об’єктів. Дні тижня. Написання цифри 7
Мета: ознайомити з число і цифрою 7; вчити писати цифри 7 та порівнювати предмети; закріплювати вміння співвідносити кількість предметів і число; ввести поняття «сьомий»; ознайомити зі складом числа 7; розвивати навички усної лічби; логічне мислення; навички охайного письма; виховувати в учнів наполегливість, старанність.
Обладнання: мультимедійна дошка, лічильний матеріал, математичне віяло.
Перебіг уроку
I. Організаційний момент
II. Контроль, корекція та закріплення знань
-
Усний рахунок
У маленької Маринки
Є 5 ягідок малинки.
Їй бабуся Соня
Принесла одну.
Скільки у Маринки
Ягідок малинки? (6)
Наша Ірочка прийша
6 грибочків принесла.
А Андрійко, її братик,
Ще 4 їй віддав.
Скільки у Іринки стало всіх грибів? (10)
Валя, Таня і Андрій
Гралися у м’ячик.
А ще був Паша, Саша і Тарас.
Скільки всіх було хлоп’ят? (4)
Їхало 2 ведмеді
На велосипеді,
А на зустріч зайчик.
Скільки всіх звірят? (3)
-
Полічіть від 1 до 10.
-
Полічіть від 10 до 1.
-
Полічіть від 5 до 10.
-
Полічіть від 3 до 8.
-
Проведення гри «Попереднє – наступне»
-
Назвіть число, попереднє до числа 2.
-
Назвіть число, яке стоїть між числами 3 і 5.
-
Назвіть число, наступне до числа 3.
-
Назвіть число, попереднє до числа 6.
-
Назвіть число, наступне до числа 4.
-
Назвіть число, наступне до числа 5.
-
Назвіть число, наступне до числа 6.
-
Проведення гри «Відгадай слово»
1+1(О) 2+1 (Л) 2+2 (О) 3+2 (Д) 3+3 (Ц) 6+1 (І)
-
Робота в парах. Вправа «Порівняй кількість об’єктів»
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку (слайд)
-
Скільки грибів? (7) Скільки морквинок? (7) Скільки шишок? (7)
-
Що спільного для всіх цих предметів? (Кількість. Їх 7.)
-
Яке число ми будемо сьогодні вивчати?
ІV. Вивчення нового матеріалу
-
Ознайомлення з число і цифрою 7
-
Порахуйте, скільки трикутників?
-
Якщо додати ще один трикутник, скільки стало?
-
Як утворилося число 7?
-
Отже, щоб одержати число 7, потрібно до 6 додати 1. Число 7, як і всі інші, має свій знак, позначається цифрою 7.
-
Порахуйте, скільки на малюнку тварин.
-
Який ведмедик по порядку?
-
Який зайчик по порядку?
-
Після якої цифри ми заселимо цифро 7?
-
Який по порядку будинок цифри 7?
-
Перегляд мультфільму
https://www.youtube.com/watch?v=dXezDR9yL2o&t=168s
-
Робота в зошиті (написання цифри 7)
Цифра сім, як кочерга,
В неї, бач, одна нога.
-
На що схожа цифра 7?
-
Починають писати хвилясту лінію трохи нижче за середину верхньої сторони клітини, доводять її до верхнього правого кута клітини. Написання першого елементу цифри 7 схоже з написанням останнього елементу цифри 2 (рух ручки вгору, вниз, вгору), з тією різницею, що у двійки цей елемент розташований на нижній лінії клітини, а у сімки — під верхньою лінією клітини. З верхнього правого кута проводять похилу паличку до середини нижньої сторони клітини, як у цифри 1. Маленька горизонтальна паличка має перекреслювати довгу паличку приблизно посередині.
-
А зараз напишемо цифру в повітрі, на долоньці.
Фізкультхвилинка
-
Продовження роботи в зошиті з друкованою основою
V. Закріплення раніше вивченого
1. Робота з підручником
- Що зображено на кожному малюнку?
- Скільки всього квіточок у кожному глечику?
- Скільки ромашок?
- Скільки волошок?
- Порівняйте, чого більше?
- Назвіть дні тижня.
- Скільки всього днів тижня?
2. Порівняння кількості об’єктів (мультимедійна дошка)
VІ. Підсумок уроку. Рефлексія