ТЕМА: Числа 11-20 Узагальнення і систематизація знань учнів Мета: узагальнити і систематизувати знання і вміння з теми. Розвивати творче мислення, увагу, пам`ять школярів. Виховувати любов до математики, уміння працювати у парі, бажання допомагати герою української народної казки, дружні стосунки між однокласниками.
Очікувані результати:учень відтворює послідовність чисел у межах 20; читає, записує, утворює числа; порівнює числа; виконує додавання та віднімання на основі нумерації чисел; розуміє сутність арифметичних дій додавання і віднімання; володіє навичками додавання і віднімання в межах 20; коментує виконання обчислень; встановлює взаємозв’язок між діями додавання і віднімання; розв’язує прості сюжетні задачі, які є моделями реальних ситуацій; вимірює та порівнює відрізки заданої довжини
Обладнання: хатка, герої казки «Колобок, квіточки з цифрами, картки з буквами, прикладами, математичні планшети, LEGO, килимки, магнітна цифра 0, печива-колобки, кошик, запис «Пісні Колобка»
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент.
Сьогодні до класу завітали гості. Поверніться до гостей, посміхніться і привітайтеся.
Ми вам раді, любі гості,
І вітаєм щиро Вас.
Та запрошуєм ласкаво
На урок у перший клас!
Класна робота
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Наш урок незвичним буде!
Казку люблять усі люди!
І дорослі і малі,
Тобто й наші школярі.
А чи хочете ви довідатись, яка казка завітала сьогодні до нас на урок? Тоді виконайте завдання з другом: - розташуйте квіточки з цифрами в порядку зростання і ОТРИМАЙТЕ БУКВИ.
11 |
12 |
14 |
15 |
18 |
19 |
20 |
- Викладіть букви, щоб утворити назву казки Коло бок.
- О’бєднайте слова вашої групи і прочитайте назву казки, яка завітала до нас на урок
ІІІ. Повідомлення теми урока Молодці, виконали завдання, тож вирушаємо у казку, під час якої ми будемо виконувати різноманітні завдання, щоб повторювати вивчене про числа 11-20
ІV. Узагальнення і систематизація знань учнів
Розповім вам, дітлахи,
Давню казку, ось яку…
Не в болоті, ні в ліску,
Край села стояла хата.
Там жили дідусь, та баба.
Якось спекла баба увечері Колобка і поклала на вікно, щоб прохолонув. Колобок, на диво, вийшов незвичайний. Непосидючий, допитливий. Лежить Колобок на вікні, заснути не може, і вирішив він порахувати.
1. Усний рахунок.
Рахував, рахував Колобок і не помітив, як настав ранок, і сонечко засяяло на небі. Він стрибнув з вікна і помандрував у ліс. Але не сам, а з своєю улюбленим другом.
- Хочете дізнатися, хто його друг?
2. Гра з LEGO та килимком «Впізнай цифру» (рухаючи цеглинки за командою вчителя, діти викладають цифру 0)
3. Каліграфічна хвилинка Пропишемо його улюблену цифру 0.
- Які знаєте числа, у запису яких пишемо 0?
Колобок біжить і біжить. Аж ось назустріч йому Зайчик.
Зайчик. Ой, а хто ти такий?
Зайчик. Я тебе мабуть з’їм,
але якщо розв`яжеш ти мої завдання,
Я тебе без покарання,
Колобочок, відпущу
Колобок Але що ж мені робити? Треба все це полічити.
А я в школу не ходив. Й математику не вчив.
4. Утворення і запис чисел.
Колобок просить нас допомогти вирішити Зайчикові завдання:
( Запис у зошитах: 16, 11, 18, 19)
5. Порівняння чисел 16, 11, 18, 19 (самостійно, потім – взаємоперевірка)
ФІЗХВИЛИНКА «Пісенька Колобка»
Втік від Зайця Колобок,
Аж тут назустріч сірий Вовк.
КОЛОБОК. Не їж мене, Вовчику!
ВОВК. Тоді допоможи мені розв`язати приклади, бо
Я до школи не ходив, І уроки не учив,
Не читав і не писав, Тож нічого не пізнав.
6. Утворення прикладів на віднімання з прикладу на додавання
10+3=… 15+ 2=…
ВОВК. Спасибі, Колобочку, подякуй діточкам.
А я тепер віднині учитись буду сам.
Покотився Колобок далі, а тут назустріч волохатий Ведмідь.
КОЛОБОК. Не їж мене, Ведмедику, я тобі у пригоді стану.
ВЕДМЕДИК. Ну тоді, Колобочку, допоможи мені задачі розв`язати.
7. Веселі задачі (відповідь на математичному планшеті) 14, 17, 10
Наш ведмедик в ліс зайшов,
10 грушок там знайшов.
Ще 4 Зайчик дав.
Скільки груш, порахував? 14
Посадив ведмідь в лісочку
Шістнадцять берізок і дубочок
Рахувати сам не вмів
І зозулю попросив.
Почала вона літати
І дерева рахувати,
Та не може полічить.
Просять вас, допоможіть 17
Хитра лиска рибку їла,
На пеньок хутенько сіла.
Було 20 карасів,
Аж тут Вовчик ще підсів.
Разом з` їли 10 штук.
Скільки залишилось риб? 10
Колобочок знов біжить і пісні співає, а поблизу, десь за горбком, Лисичка з наступним завданням чекає.
Колобочка виручаєм, зараз відрізки виміряєм і порівняєм.
8. Вимірювання та порівняння відрізків (87, завдання 5)
ІV. ПІДСУМОК у колі
Молодці, діти, допомогли Колобку. Ви показали, що вмієте розв`язувати приклади, задачі, а головне – що були не байдужими і своїми знаннями готові допомогти тому, хто потребує вашої допомоги. Допомагайте одне одному так, як ви це робили на уроці!
Поки ми працювали, бабуся передала вам з вдячністю про допомогу Колобку гостинці.
Тож, мерщій, часу не гайте,
Що робили – пригадайте?
І гостинці розбирайте. ( учні підводять підсумок уроку і отримують печиво)
- Діти, а чому навчає ця казка?
- Пам’ятайте їх завжди, будьте слухняними, щоб з вами ніколи не трапилося ніякої біди.