Досліджуємо воду . Я досліджую світ

Про матеріал
Закріпити знання дітей про значення води в житті людини, ознайомити учнів з водними об’єктами та колообігом води в природі. Створити макет водного циклу. Дослідити властивості води, як розчинника. .
Перегляд файлу

                                                  Я досліджую світ

3 клас

Тема. Досліджуємо воду.

Мета. Закріпити знання дітей про значення води в житті людини, ознайомити учнів з водними об’єктами та  колообігом води в природі. Створити макет водного циклу. Дослідити властивості води, як  розчинника. .

Обладнання і матеріали

Комп’ютер, доступ до інтернету, клей,  фломастери; вода, прозорі склянки, , ложка, трубочка для коктейлів, фарба, розчинна кава, пісок, цукор,  сіль, роздруківки, картинки, папір А3.

Вид: урок змішанного навчання, «Перевернутий клас»

Перебіг уроку

І Ранкове коло

Формування кола

  • Прошу вас зайняти місця у колі. (Діти об’єднуються в групи за картинками водойм)

Вправа 1 «Щоденні новини»

  • Доброго ранку!
  • Сьогодні (понеділок, вівторок…)
  • Сьогодні (число, місяць, рік)
  • Погода….
  • Дитина дня…

     Вправа 2 «Вгадай об’єкт»

  • Я буду показувати малюнки, а ви будете називати їх.

Вправа 3 «Обмін інформацією»

  • Діти, на початку нашої зустрічі ви сіли у коло, обравши річку, море, озеро. Як ви думаєте, що їх об’єднує, чому вам подобаються ці водойми?

      -  Ви здогадалися про що ми будемо сьогодні говорити?

Вправа 4 «Обери настрій»

Перед тим як розпочати урок, оберіть смайлик, який відповідає вашому настрою на початку уроку.

ІІ Мотивація

Вода є майже всюди: у водоймах, у ґрунтах, у хмарах, у живих організмах. Частини довкілля, в яких зосереджено багато води, — це водні об’єкти».. Запропонуйте учням, в яких є картки з цими об’єктами, приклеїтиїх на фліпчарт.

(Озеро )— це замкнута природна впади-на на поверхні Землі, заповнена водою.

(Болото) — надмірно зволожена ділян-ка земної поверхні, вкрита вологолюбни-ми рослинами, наприклад, мохом.

(Рiчка) — природнийводнийпотiк, що рухається в заглибленнi, створеному його рухом.

(Водоспад) — падіння водного потоку річки з уступу.

(Море) — частина океану, яка відокрем-лена від нього суходолом, підвищеннямипідводного рельєфу або островами.

(Льодовик) — багаторічне природне на-копичення льоду на земній поверхні.

Бесіда.

-Якої водив світі більше: прісної чисолоної? (солоної)

-Які річки в Україні ви знаєте?

-Який найвищий водоспад у світі? (Анхель)

-Назвіть відомі вам річки і озера своєї місцевості.

-Хто живе у водоймах? (риби, кити, дельфіни, корали, водорості тощо)

  - Сьогодні ми будемо досліджувати воду.

ІІІ Актуалізація опорних знань

Гра з цеглинками ЛЕГО «Так чи ні?»

(ТАК – цеглинка синього кольору, НІ – червоного кольору)

                           Перелік тверджень:

Вода блакитного кольору. (Ні)

Вода не має запаху. (Так)

Вода безбарвна. (Так)

Вода має форму кулі. (Ні)

Вода текуча. (Так)

Вода не має смаку. (Так)

Вода прозора. (Так)

Вода не розчиняє цукор. (Ні)

Вода приймає форму посудини, в яку налита.(Так)

Вода на планеті є лише в одному стані— рідкому. (Ні)

ІV Руханка

(https://www.youtube.com/watch?v=VcsgjbPs_iI Baby Shark - Українська Версія)

V Закріплення вивченого

 Робота в групах

  1. Повторення правил роботи в групі
  2. Отримання і виконання завдань

Група 1

Колообіг води у природі. Наклеїти у певній послідовності картинки і підписати основні явища водного циклу.

Група 2

Роздати учням інструменти для дослідження властивостей води: вода, прозорі склянки різних об’ємів, апельсиновий сік або молоко, ложку, соломинку для коктейлів, фарбу цукор або сіль.

Попросіть учнів  2 групи  продемонструвати властивості води:

 

-прозорість (покласти соломинку або ложку в прозору склянку з водою, а потім у склянку з молоком або соком);

-текучість (спробувати взяти воду в руку або переливати зі склянки в склянку.

 

        Група 3

Попросіть учнів  2 групи  продемонструвати властивості води:

 

-форма (перелити воду з склянки більшого об’єму у менший, перелити в ложку тощо);

-запах, смак (спробувати на смак, понюхати);

-розчинник (насипати цукру або солі у воду, розмішати);

-колірводи  (капнути фарбу у воду — вода забарвиться, а сама по собі вона не має  кольору).

 

Група 4

Діти, які з будь-якої причини не опрацювали матеріал вдома, працюють в класі ( Перегляд відео за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=RmErh04ndGs Корисні підказки. Вода. читання статті  в підручнику (с.54-55, 58) Виконання роботу у роздруківці

 

  1. Презентація робіт

Доповідачі презентують свою роботу, відповідають на запитання.

     VІІ Рефлексія

           Розкажіть, що вам найбільше сподобалося?

           Що ви ще хочете дізнатися про воду?

           Які таємниці відкрили сьогодні для себе?

         

     Вправа «Обери настрій»

  •  З яким настроєм ви закінчуєте урок?
  • Якщо ваш настрій змінився, оберіть інший смайлик. Покажіть смайлика.

    VІІІ Домашнє завдання

 

docx
Додано
18 січня 2022
Переглядів
700
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку