Широковідома презентація формату PowerPoint вже давно є допоміжним засобом візуалізації навчального матеріалу, але її можна віднести до більш стандартних. Є й інші сервіси. Хочу поділитися досвідом роботи у різних сервісах по створенню презентацій.
Сервіси для створення мультимедійних презентацій (з досвіду)
Найбільш доступним засобом для створення власних комп'ютерних навчальних продуктів є програма PowerPoint. Створену презентацію можна записати на диск, поділитися електронною поштою чи через соціальну мережу, завантажити на електронну дошку. Можна зберегти в іншому форматі, наприклад, відео.
Презентація дає можливість вчителю проявити творчість, індивідуальність, уникнути формального підходу до проведення уроків. Вона забезпечує вчителю можливість для: інформаційної підтримки; ілюстрування;
використання різноманітних вправ; економії часу і матеріальних засобів; побудови плану уроку; розширення освітнього простору.
Приклад презентації: https://drive.google.com/file/d/0Bw4b-Or0Tco3T2ZPcVNFZkhnT1E/view
Широковідома презентація формату PowerPoint вже давно є допоміжним засобом візуалізації навчального матеріалу, але її можна віднести до більш стандартних. Але є й інші сервіси.
Prezi.com – це сервіс, за допомогою якого можна створити інтерактивну презентацію онлайн. Можливості Prezi дозволяють створювати презентації нового виду з нелінійною структурою. Всю презентацію можна згорнути в одну картинку, і навпаки кожен елемент презентації може бути збільшений (акцентований) для більш детального вивчення та зосередження уваги. Prezi.com - це соціальний сервіс, а значить, створюватися презентації можуть колективно, і цю якість можна використовувати при роботі над спільними проектами.
Приклад презентації: https://prezi.com/qxvq-0yx1jp8/presentation/
Зовсім нещодавно в навчальному середовищі почали зустрічатися слова «скрайбінг», «скрайб», «скрайбер», «скрайб-технології». Виникає питання, що ж таке скрайбінг? Це мистецтво відображати своє мовлення в малюнках, причому процес відбувається в реальному часі паралельно з доповіддю мовця. Популярність технології забезпечується завдяки тому, що людський мозок мислить образами, мова малюнка є універсальною мовою. Крім того, проглядати скрайб (зображення, що з’являється з-під пера, ручки, маркера) набагато цікавіше, ніж звичайне відео.
PowToon. У сервісі можна створити відео з музикою на основі шаблону або з "чистого аркуша". У програмі передбачено кілька варіантів анімації тексту: написання від руки, послідовна поява літер. Є невеличка бібліотека анімованих зображень. Робоча область містить кнопки керування, таймлайн, вікно попереднього перегляду, список слайдів. Можна налаштувати час перебування об'єктів на екрані, різні варіанти їхньої появи та зникнення. Цікавими є й готові шаблони анімованих переходів між слайдами. Створені роботи можна безпосередньо завантажувати на YouTube (до 30 шт.). У безкоштовній версії не передбачено збереження презентації на свій комп'ютер, за шаблоном можна створити відео до 45 секунд, а без шаблону - до 5 хвилин.
Приклад презентації: https://www.youtube.com/watch?v=wUitYPVaoy0
VideoScribe – програма, що дозволяє створювати мальовані презентації навіть тим, хто малювати не вміє. Вся презентація розміщується на одному великому полі, а не на кількох слайдах. До відеоскрайбінгу можна записати свій голос. На виході отримуємо скоріше відео, ніж звичайну презентацію. Програму можна скачати безкоштовно і користуватися протягом тижня.
Приклад презентації: https://www.youtube.com/watch?v=bRbORKEK7yI
Безперечно, іноді складно використовувати нову технологію, адже простіше йти протореним шляхом. Проте нові технології мають багато переваг, що допоможе урізноманітнити уроки, зацікавить учнів, полегшить сприйняття нового матеріалу.