"Дрогобицька солеварня"

Про матеріал
Презентація створена з метою ознайомлення учнів з добуванням солі методом випарювання розчину, а також діти краще розумітимуть роботу місцевого сільзаводу, тобто ведеться краєзнавча робота
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Сотні років тому древнє місто, що постало завдяки виробництву солі, стало відомим на всю Україну. Саме дрогобицьку сіль брав з собою на Січ кошовий отаман Війська Запорізького Петро Конашевич-Сагайдачний. Збираючись в дорогу, козаки дрогобицьких сіл, окрім хліба і сала, клали у свій клунок й дрогобицьку сіль.

Номер слайду 2

Сьогодні на гербі нашого міста – дев’ять соляних топок – свідчення витоків виникнення міста.

Номер слайду 3

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Номер слайду 7

На даний час сировинною базою підприємства служить шурф №1(szyb Krolewski № 1), який введений в експлуатацію ще в 1473 році. Поперечий розріз цього шурфа 3,5 х 2,5 м , глибина 48,0 м, а насос для викачки розсолу встановлений на глибину 47,7 м.

Номер слайду 8

Дебіт шурфа складає 55 м3/добу, середня мінералізація розсолу 300 г/л.

Номер слайду 9

Розсіл з шурфа №1 подається по розсолопроводу в дерев'яні розсолозбірники (побудовані відповідно в 1873-1878 роках), а з них один раз в зміну самопливом подається на два черені для випарки солі.

Номер слайду 10

Випарні установки складаються із черенів , які нагадують ванну чотирикутної форми звареної з листової сталі товщиною 8-10 мм. Висота бортів кожного череня складає 0,7 м , довжина 12 м і ширина 8 м.

Номер слайду 11

Черінь розміщується над газоходами топок і зверху перекритий по всій довжині і ширині дерев'яним ковпаком від центру якого відходить паровитяжна труба чотирикутної форми

Номер слайду 12

Механічний вигріб розміщений під вигрібним ковпаком і приводиться в рух електродвигуном через редуктор при допомозі ланцюга Галля.

Номер слайду 13

Розсіл в черенях нагрівається до температури кипіння 105-108° С. При такій температурі добре йде процес випарювання.

Номер слайду 14

Внаслідок випаровування води проходить перенасищення розсолу і виділення кристалічної солі, яка осідає на дні черенів. Сіль, яка випала, вигрібається з днища череня при допомозі скребкового механізму в лоток транспортера. Із лотка сіль з вмістом вологи до 12 % подається в центрифугу, в якій вона обезводнюється.

Номер слайду 15

Для сушіння солі, як сипучого матеріалу , використовується сушильний барабан, який обігрівається повітрям нагрітим до 260-300° С топковими газами в особливому теплообміннику, який називається калорифером.

Номер слайду 16

Сіль з бункерів подається в фасувально-пакувальний автомат. Фасування солі в поліетиленову плівку проводиться на автоматі з продуктивністю 50 пакетів /хвилину, масою 0,75 кг.

Номер слайду 17

В підсумку ми маємо готову дрогобицьку сіль

Номер слайду 18

За якістю і властивостями дрогобицька сіль є однією з найкращих як в Україні,так і в Європі.

Номер слайду 19

Купуйте йодовану сіль Біжить в магазини народ Вже коло прилавків тісно Бо в солі дрогобицькій-йод Від зобу ця сіль корисна. І діти, й дорослі – усі Для вас ми співаємо хором Купуйте йодовану сіль Вкраїнську, в ній йод з натрій хлором

Номер слайду 20

ppt
Додав(-ла)
Орищак Надія
Пов’язані теми
Хімія, Презентації
Інкл
Додано
16 лютого 2024
Переглядів
161
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку