Значення дронів у військових цілях. У більшості випадків військовий дрон використовується як підтримки наземних підрозділів або як інструмент розвідки. За допомогою таких рішень військові можуть контролювати райони, до яких важко дістатися традиційними засобами, а також здійснювати високоточні удари по цілях, віддалених від безпосередньої лінії фронту.
Номер слайду 3
Значення дронів у цивільних цілях. Дрони, обладнані камерами, використовуються для сільськогосподарських цілей, картографії, геодезії, лісництва тощо.
Номер слайду 4
Історія розвитку дронів в Україні. Лінійка українських БПЛА надзвичайно широка. Тут і розвідувальні дрони літакового типу, великі ударні безпілотники і маленькі коптери-камікадзе. Серед українських готових розробок виділяють дрони-камікадзе і розвідувальні БПЛА. Вони є "конкурентоздатними" на світовому ринку.
Номер слайду 5
Розвідувальний безпілотник Shark. На першому місці – розвідник Shark, створений компанією "Укрспецсистемc". Його прийняли в експлуатацію минулого року. За даними виробника, цей БПЛА, стійкий до РЕБ, може вести розвідку територій на дальність до 80 км і на висоті до 3 км над землею.
Номер слайду 6
Розвідувальний безпілотник «Лелека-100». Розвідувальний дрон "Лелека-100". Цей безпілотник, відомий також як "Ciconia" створила фірма De. Vi. Ro ще 5 років тому. Основною перевагою БПЛА є просунута інерціальна навігація, яка дозволяє працювати в жорстких умовах і в умовах відсутності GPS. Апарат має електричний двигун, може летіти на 1,5 км у висоту і в довжину до 100 км. Перебувати в повітрі безпілотник може до 4 годин.
Номер слайду 7
Серед коптерів-бомберів представник Мінстратегпрому відзначає "Кажана" і "Вампіра". Кажан – це доволі великий дрон з шістьма гвинтами (гексадрон), що здіймають його в повітря. Він може нести боєприпаси вагою до 20 кг, наприклад артилерійські чи протитанкові міни, щоб скидати їх на голови противника, чи техніку. Має тепловізор для роботи в темряві, а також розвиває високу швидкість, а тому є складною мішенню для ворога.
Номер слайду 8
Аналогічно діє і "Вампір", який може нести до 15 кг боєприпасів плюс також вдало працює в темряві, бо має високоякісний тепловізор.
Номер слайду 9
Також до "топових" БПЛА відносять PD-2 ("People's Drone" тобто "Народний дрон"), що одночасно може бути і розвідником і бомбером, а також "Валькірію" - невеличкий, малопомітний для радарів і легкий в користуванні безпілотник для розвідки тактичного рівня.
Номер слайду 10
Морський дрон Magura V5 має дальність ходу до 800 кілометрів і спроможність нести бойове навантаження до 200 кілограмів, максимальна швидкість 80 км/год, довжина 5,5 м.
Номер слайду 11
Роль дронів у війні з росією. Роль дронів у цій війні величезна. БПЛА проводять розвідувальну роботу, стежать за кожним рухом ворогів-росіян, вдень і вночі. БПЛА коригують постріли нашої артилерії, дають в реальному часі координати точнішої роботи артилеристів.