Основи загальновійськового бою. Види вогню та маневрів

Про матеріал
Поняття про тактику та тактичну підготовку. Загальновійськовий бій: риси та принципи сучасного бою; види бою. Маневр. Види маневрів. Удар. Вогонь. Види вогню. Тактична підготовка – основа польового виучування підрозділів і частин збройних сил. Військова стратегія – наука про закони ведення війн збройними силами та військовими формуваннями держав і коаліцій держав. Військове мистецтво – наука про закони ведення бойових операцій військовими з’єднаннями (армія, фронт…). Військова тактика – наука про правила, теорію та практику ведення бойових дій підрозділами та військовими частинами. Фактори, що впливають на розвиток тактики, як науки: Поява високоточної зброї великої дальності та потужності; Ефективне управління військами; Розробка способів розвідки; Зростання ролі інформаційного впливу воюючих сторін; Постійне вдосконалення зброї та військової техніки.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Тактична підготовка. Основи загальновійськового бою. Види вогню та маневрів. ДПТНЗ «Козятинське МВПУЗТ»Холковський А. П.

Номер слайду 2

Поняття про тактику та тактичну підготовку. Загальновійськовий бій: риси та принципи сучасного бою; види бою. Маневр. Види маневрів. Удар. Вогонь. Види вогню. Основні питання

Номер слайду 3

Тактична підготовка – основа польового виучування підрозділів і частин збройних сил. Військова стратегія – наука про закони ведення війн збройними силами та військовими формуваннями держав і коаліцій держав. Військове мистецтво – наука про закони ведення бойових операцій військовими з’єднаннями (армія, фронт…). Військова тактика – наука про правила, теорію та практику ведення бойових дій підрозділами та військовими частинами. Фактори, що впливають на розвиток тактики, як науки: Поява високоточної зброї великої дальності та потужності;Ефективне управління військами;Розробка способів розвідки;Зростання ролі інформаційного впливу воюючих сторін;Постійне вдосконалення зброї та військової техніки.

Номер слайду 4

Бій - це основна форма воєнних дій військ (підрозділів) яка являє собою сукупність взаємопов’язаних і узгоджених за метою , завданнями, місцем і часом, ударами, вогнем і маневрами дій військ Збройних Сил, формувань бойового, тилового та технічного забезпечення з метою знищення (розгромлення) противника та виконання інших тактичних завдань у визначеному районі протягом короткого часу. Бій може вестись на землі на воді (під водою), в повітрі . Бій буває: - загальновійськовим- протиповітряним- повітряним- морським.

Номер слайду 5

Загальновійськовий бій – це бій, в якому беруть участь загальновійськові формування (піхота, танки), формування вогневого ураження (артилерія, ракетні війська , авіація) , формування протиповітряної оборони (зенітні підрозділи ) , формування бойового тилового та технічного забезпечення.

Номер слайду 6

Риси загальновійськового бою. Основні риси бою рішучістьдинамічність. Швидкий перехід від одних дій до інших. Напруженість та швидкоплив-ність. Вогневі дії на велику глибину. Повітряно-наземний характер

Номер слайду 7

Основні принципи загальновійськового бою. Постійна висока бойова готовність з’єднань, частин, підрозділів. Відповідність бойових завдань підрозділів їх бойовим можливостям. Висока активність, рішучість та безперервність ведення бою. Узгоджене сумісне застосування родів військ і спеціальних військ у бою та підтримання безперервної взаємодії між ними. Раптовість дій і застосування військової хитрості (введення противника в оману). Рішуче зосередження основних зусиль військ на головному напрямку і в потрібний час. Маневр частинами і підрозділами, ударами і вогнем. Напруга моральних і фізичних сил, використання морального та психологічного факторів для виконання поставленого завдання. Всебічне забезпечення бою. Тверде і безперервне управління військами, наполегливість у досягненні мети, виконанні прийнятих рішень і поставлених завдань. Підтримання і своєчасне відновлення боєздатності військ.

Номер слайду 8

Види загальновійськового бою. Оборона - вид бою, який має на меті відбити наступ переважаючих сил противника, завдати йому максимальних втрат, утримати важливі райони місцевості і тим самим створити сприятливі умови для переходу своїх військ в наступ. В залежності від бойового завдання, наявності сил і засобів, а також характеру місцевості оборона може бути: позиційною; маневреною. Оборона може застосовуватися: - навмисно, коли більш активні і рішучі дії недоцільні; - вимушено, внаслідок несприятливої обстановки. Оборона може готуватися: - завчасно до початку бойових дій; - організовуватися під час бою. Перехід до оборони може здійснюватися в умовах: - відсутності зіткнення з противником; - безпосереднього зіткнення з ним. .

Номер слайду 9

Види загальновійськового бою. Наступ проводиться з метою повного розгрому (знищення) противника, оволодіння важливими районами (рубежами, об’єктами) місцевості. Сутність наступу полягає в ураженні противника всіма наявними засобами, в тому числі: рішучій атаці;стрімкому просуванні підрозділів в глибину його бойового порядку;знищенні та полоненні живої сили;захопленні зброї, озброєння, техніки та намічених рубежів Вид бою коли обидві сторони вирішують завдання наступом називається зустрічний бій

Номер слайду 10

Маневр це організоване пересування військ під час бою з метою зайняття вигідного положення відносно противника на створення необхідного угрупування сил та засобів, а також перенесення або перенацілювання ударів та вогню для найбільш ефективного ураження противника. «…Кожен солдат повинен знати свій маневр…» Види маневрів: охоплення обхід відхід маневр вогнем

Номер слайду 11

Охоплення вихід на фланг противнику з метою нанесення йому удару

Номер слайду 12

Обхід це більш глибокий маневр, вихід в тил противнику та нанесення йому несподіваного удару.

Номер слайду 13

Відхід це маневр, що застосовується з метою виведення своїх підрозділів з під удару противника та зайняття більш вигідних тактичних позицій по відношенню до противника

Номер слайду 14

Маневр вогнемце перенесення в певний момент напряму вогню, або його зосередження у необхідному напрямі з метою більш ефективного ураження противника

Номер слайду 15

Вогонь це ураження противника стрільбою з різних видів озброєння з метою знищення живої сили противника або зруйнування його об’єктів. У сучасному бою солдат повинен вміти вести вогонь з особистої зброї як самостійно, так і в складі підрозділу по окремих, групових і повітряних цілях, вдень і вночі, з різних положень. Удар. Одночасне короткочасне ураження угрупувань противника шляхом могутнього впливу усіма наявними засобами. Удари розрізняють: За видом озброєння та способом доставки: ракетні, авіаційні, артилерійські. За кількістю засобів та об’єктів, що уражаються: одиночні, групові, масовані.

Номер слайду 16

Вогонь розрізняють: За тактичними завданнямина знищення, придушення, виснаження За видами зброїзі стрілецької зброї, гранатометів, зброї бойових машин піхоти, танків, артилерії, мінометів, протитанкових керованих ракет, зенітних засобів За напруженістю стрільбиодиночними пострілами, чергами, безперервний, кинджальний, залповий

Номер слайду 17

Вогонь розрізняють: За напрямками стрільбифронтальний, фланговий, перехресний За способами ведення стрільбиз місця, із зупинки, з ходу, з борту, із закритих позицій За видами стрільбипрямою або напівпрямою наводкою, з розсіюванням по фронту, з розсіюванням у глибину, по площинах або по окремих цілях; по окремих цілях, зосереджений, загороджувальний, багатошаровий та ін.

Номер слайду 18

Військова тактика – наука про закони ведення війн збройними силами і військовими формуваннями держав та коаліцій держав. До видів загальновійськового бою відносяться: оборона, наступ, удар, зустрічний бій. Знайдіть неточності (помилки) в представлених твердженнях. Одночасне та короткочасне ураження угрупувань та об’єктів противника шляхом могутнього впливу на них усіма наявними засобами називається – маневр вогнем.

Номер слайду 19

Маневр, який здійснюється з метою нанесення удару з флангу, називається обходом. Знайдіть неточності (помилки) в представлених твердженнях. За тактичним завданням, що вирішується вогонь розрізняють: по окремій цілі, зосереджений, загороджувальний, багатошаровий…

pptx
Пов’язані теми
Захист України, Презентації
Додано
9 січня
Переглядів
12
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку