ДЖЕРЕЛА ОРГАНІЧНОГО ЗАБРУДНЕННЯ ТЕРИТОРІЇ МІКРОРАЙОНУ
Номер слайду 2
Забруднення ґрунтів — вид антропогенної трансформації ґрунтів, при якій вміст хімічних речовин у ґрунтах, які піддаються антропогенному впливу, перевищує природний регіональний рівень їх вмісту у ґрунтах.
Номер слайду 3
Вплив людини В результаті розвитку господарської діяльності людини відбувається: У нормальних природних у мовах усі процеси, що відбуваються в ґрунті, знаходяться в рівновазі. Але нерідко в порушенні рівноважного стан ґрунту винна людина.
Номер слайду 4
Сільськогосподарська земля. В даний час на кожного жителя нашої планети припадає менше одного гектара орної землі І ці незначні площі продовжують скорочуватися через недотепну господарську діяльність людини. Величезні площі родючих земель гинуть при гірничопромислових роботах, при будівництві підприємстві міст. 1 людинунаменше1 га орної землі
Номер слайду 5
Ерозія. Ерозія ґрунту — руйнація і змив родючого прошарку водою і вітром. Ерозія в даний час стала всесвітнім злом. Підраховано, що тільки за останнє століття в результаті водяної і вітрової ерозій на планеті втрачено 2млрд га родючих земель активного сільськогосподарського користування.
Номер слайду 6
Причини ерозії
Номер слайду 7
Забруднювачі ґрунтів. Одним із наслідків посилення виробничої діяльності людини є інтенсивне забруднення ґрунтового покриву. У ролі основних забруднювачів ґрунтів виступають:
Номер слайду 8
Забруднення свинцем. Ще більш масовий і небезпечний характер носить забруднення ґрунтів свинцем. Відомо, що при виплавці однієї тонни свинцю в навколишнє середовище з відходами викидається його до 25 кг. З'єднання свинцю використовують в якості добавок до бензину, тому автотранспорт є серйозним джерелом свинцевого забруднення. Особливо багато свинцю в ґрунтах уздовж значних автострад.
Номер слайду 9
Забруднення добривами. Особливо небезпечні стійкі органічні сполуки, застосовувані в якості отрутохімікатів. Вони накопичуються в ґрунті, у воді. Але найголовніше — вони включаються в екологічні харчові ланцюги, переходять із ґрунту і води в рослини, потім у тварини, а в остаточному підсумку потрапляють із їжею в організм людини.