Екологічні проблеми атомно енергетики

Про матеріал
Презентація на тему: Екологічні проблеми атомної енергетики. Розповідається про проблеми екгології, радіоктивні відходи, ядерна зброя, санітарна зброя.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Екологічні проблеми атомної енергетики

Номер слайду 2

Екологічні проблеми атомної енергетики. Проблеми екологіїРадіоактивні відходи. Ядерна зброя. Висновок Джерела. План

Номер слайду 3

Екологічні проблеми атомної енергетики Сьогодні не існує жодного безпечного атомного реактора. На багатьох АЕС світу в результаті технічного дефекту чи людської помилки трапляються інциденти, що можуть призвести до аварії. Наслідки аварії на атомній станції значно перевищуватимуть матеріальні чи людські втрати, спричинені аварією на будь-якому іншому енергетичному об’єкті.

Номер слайду 4

Сьогодні існує достатньо способів отримання енергії, які можуть забезпечити потреби у ній, не заподіюючи шкоди довкіллю. Але поряд із тим існує технології, які продовжують нав’язувати людству, подаючи її як альтернативу традиційним видам палива і потужним ресурсам, здатним вирушити ледь не усі енергетичні проблеми.

Номер слайду 5

На міжнародних переговорах зі зміни клімату представники ядерної промисловості намагаються довести, що саме ядерна енергетика спроможна вирішити проблему зміни клімату.

Номер слайду 6

До речі, атомні електростанції викидають набагато менше парникових газів, ніж теплові станції, які працюють на вугіллі, мазуті чи газі. Враховуючи повний цикл, включаючи виробництво ядерного палива, на одну вироблену к. Вт/годину атомна станція викидає тільки 2,5-5 разів менше СО2(в.г) ніж станція що працює на природному газі.

Номер слайду 7

Важливою проблемою залишається заховання радіоактивних відходів — впродовж роботи ядерного реактора в ньому накопичується велика кількість радіоактивних ізотопів із значним періодом напіврозпаду, які продовжуватимуть випромінювати ще тисячі років. Проблеми екології

Номер слайду 8

Ядерна енергетика належить до невідновлюваних джерел енергії — вона використовує ядерне пальне, в основному уран, запаси якого не безмежні

Номер слайду 9

Радіоактивні відходи. Численні дослідження стверджують що, атомна енергетика-найдорощий і найнебезпечніший з усіх видів отримання енергії. У процесі виробництва електроенергій на АЕС утворюються радіоактивні відходи, які залишатимуться небезпечними десятки тисяч років.

Номер слайду 10

Крім проблеми ядерних відходів, існує ще набагато поважніша проблема, а саме проблема витоку радіації з ядерного реактора.

Номер слайду 11

Ядерний реактор не може вибухнути, як ядерна бомба. Однак один середній реактор містить у собі таку кількість радіоактивних матеріалів, що вивільнення навіть незначної їх частини може завдати великої шкоди і людині, і навколишньому середовищу.

Номер слайду 12

Щоб відвернути таку небезпеку, реактори обладнають оболонкою нержавіючої сталі, а довкола тієї оболонки будують міцні залізобетонні споруди.

Номер слайду 13

Житомирська – 700 Київська – 400 Рівненська – 339 Черкаська – 248 Волинська – 168 Черкаська – 103 Вінницька – 89 Чернігівська-14 Сумська – 11 Тернопільська- 10 Хмельницька – 9Ів.-Франківська -3

Номер слайду 14

Одна з небезпек ядерної енергетики полягає в тому що технологію й сировину мирних атомних програм можна використати для створення ядерної зброї. Це становить небезпеку для всього світу. Ядерна зброя

Номер слайду 15

Екологічні проблеми атомної енергетики АТОМНА ЕНЕРГЕТИКА Є ДУЖЕ ВРАЗЛИВОЮ ДО ПОТЕПЛІННЯ, ЩО СТАВИТЬ ПІД ЗАГРОЗУ МОЖЛИВІСТЬ БЕЗПЕЧНОГО ФУНКЦІОНУВАННЯ РЕАКТОРІВ. АЕС потребує воду для охолодження реакторів. Зі зміною клімату і частішими випадками спекотних днів виникають проблеми для роботи АЕС. В 2003 році, коли в Європі температура повітря досягла 40°С, 17 реакторів працювали на знижених потужностях або були повністю вимкненні.

Номер слайду 16

Необхідність створення санітарної зони. У період експлуатації, а також після виробітки її ресурсу (через 20-30 років) навколо АЕС та могильників потрібно створювати санітарну зону, що приведе до безповоротного знищення земель, придатних для господарчої діяльності людини. Санітарна зона

Номер слайду 17

Висновок Розвиток людського суспільства нерозривно пов’язаний зі споживанням різних видів енергії. Сьогодні гостро стоїть проблема швидкого вичерпування запасів природних енергоресурсів – вугілля, нафти, газу. Теоретично ядерна енергія близька до ідеальної. Вона ефективна і недорога. Проте з виробництвом ядерної енергії пов’язано чимало проблем. Використання будь-якого виду енергії доводиться оплачувати грошима, людським життям, забрудненням навколишнього середовища. Не існує якогось універсального виду енергії, також не можна відмовитися від одного виду енергії, не замінивши його іншими видами. Доводиться балансувати між вигодами і ризиком, і проблеми ядерної енергетики повинні розв’язуватися в цьому контексті.

Номер слайду 18

Джерела https://www.br.com.ua/referats/Ecologiya/59333.htmhttp://atomfiz9.blogspot.com/2013/04/blog-post_796.htmlhttp://eco.com.ua/content/atomna-energetika-negativni-ta-pozitivni-naslidki-dlya-ekologiihttp://eco.com.ua/content/atomna-energetdhfikafh-negativni-ta-pozitivni-naslidki-dlya-ekologii

Номер слайду 19

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ

pptx
Пов’язані теми
Фізика, 9 клас, Інші матеріали
До підручника
Фізика 9 клас (Бар'яхтар В.Г., Довгий С.О., Божинова Ф.Я., Кирюхіна О.О. (за редакцією Баряхтара В.Г., Довгого С.О.))
Додано
22 лютого 2021
Переглядів
11904
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку