Навчальний проект з фізики для 9-го класу на тему " Дитяча іграшка і фізичний прилад"

Про матеріал

Метою навчального проекту було, довести, що можливо зробити калейдоскоп в домашніх умовах.

Виготовлення власної речі несе мінімальні грошові витрати і приносить величезну користь, як під час роботи, так і в подальшому перегляді отриманих картинок. Адже калейдоскоп - це генератор позитивного поля.

Дослідження даної теми підштовхнуло на думку про можливість отримання заробітку при виготовленні калейдоскопів. Вигідність даного бізнесу полягає в різноманітності використання калейдоскопу.

Багато лікарів радять застосовувати калейдоскоп з метою профілактики деяких захворювань очей, і навіть лікування. Калейдоскопи служать відмінним способом позбавлення від зайвої дратівливості, перевтоми і приведення своєї нервової системи в норму.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Дитяча іграшка і фізичний прилад. Підготували учні 9 класу. Двірцівського НВК«ЗШ І-ІІІ ст-дитячий садок»ЛУЦКО БОГДАН, РАВЛИК ЮЛІЯ

Номер слайду 2

Проблема. Якщо калейдоскоп можна купити в магазині, то чому б його не виготовити самому ? Мета. Створити калейдоскоп своїми руками Завдання проекту.{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}Вивчити історію виникнення калейдоскопу. Вияснити, які фізичні явища використовуються в калейдоскопах. Розширити знання з теми «Оптичні явища»Вивчаючи оптичні властивості тіл і світла, виготовити власний калейдоскоп, та оцінити його вартість.

Номер слайду 3

Актуальність проекту У нашому сучасному світі, так хочеться відволіктися від повсякденних нудних і таких метушливих справ і розслабитися. Для цього ми пропонуємо, вашій увазі, іграшку - антидепресант - «калейдоскоп». Калейдоскоп - це джерело натхнення. Калейдоскоп - це генератор позитивного поля. 15 хвилин розглядання картинок у калейдоскопі порівнюють з 5 хвилинами здорового сміху. Калейдоскоп - це домашній терапевт. Він допомагає зняти втому зорового нерва, що особливо важливо в сучасному світі комп'ютерів та електроніки. А ще він поліпшує тонус при хворобі і прискорює процес одужання. Люди, які взяли його в руки, не розлучаються з ним.

Номер слайду 4

Практична значимість проектузбір інформації, її систематизація;1творча робота з виготовлення калейдоскопу;2проведення досліджень;33фотографування етапів роботи;44аналіз, оформлення результатів роботи.6перегляд комп'ютерних програм для створення електронного калейдоскопа;5 Методи і прийоми дослідження 1. Використання калейдоскопа для демонстрації оптичних явищ на уроках фізики2. Калейдоскоп може використовуватися як генератор емоцій3. Використання принципів калейдоскопа, в різних комп'ютерних прийомах для створення візерунків.4. Калейдоскоп можна подарувати у вигляді сувеніру, іграшки.

Номер слайду 5

Калейдоскоп як оптичний прилад. Калейдоскоп - це оптичний прилад у вигляді трубки, що містить усередині три поздовжніх, складених під кутом дзеркальних скла. У середині калейдоскопа може стояти від 2-3-х дзеркал до 4-х або більше. Різне взаємне розміщення дзеркал дозволяє отримати різну кількість зображень одного предмету: при кутах між дзеркалами 45 ° - 8 зображень, при 60 ° - 6 зображень, при 90 ° - 4 зображення.

Номер слайду 6

Будова та основні принципи калейдоскопу. Матове скло - основа, вона розсіює вхідне світло і діє як екран. Три основні принципи, що забезпечують максимально симетричний і чіткий візерунок. 1. Дзеркала повинні бути розташовані під кутом, що ділять коло на цілу кількість частин. Оптимально, щоб довжина дзеркал в п'ять-сім разів перевищувала їх ширину. 2. Об'єкт повинен бути розташований перед відбиваючими поверхнями. 3. Найкраща точка для спостереження орнаменту - максимально близька до стику дзеркал. Матове скло Прозоре скло Мішура Трикутна призма Корпус прозоре скло

Номер слайду 7

Типи калейдоскопів камернийрідкийколіснийталейдоскопбагаторазовийсвітлодіоднийелектроннийлазерний

Номер слайду 8

4https://www.imgonline.com.ua/kaleidoscope-effect.php1 https://helpsoft.ru/artscope/2http://www.prostomac.com/2013/02/kaleidacam-effekt-kalejdoskopa/3 Електронний калейдоскопhttp://www.zefrank.com/dtoy_vs_byokal/index.html.

Номер слайду 9

Нам потрібно:1. Рулон від кухонних рушників (33 см в довжину і близько 5,5 см в діаметрі)2. 3 дзеркала розміром 3,5 см на 30 см3. Дрібні прозорі намистини, гудзики, стеклярус різних кольорів і форм4. 3 прозорих пластикових або скляних диски (наприклад, їх можна зробити з кришок від пластикових баночок і т.п.)5. Ножиці6. Клей7. Скотч8. Лінійка9. Папір для прикраси. Наш калейдоскоп

Номер слайду 10

1) Перш за все ми склеюємо дзеркальні смужки у вигляді трикутної призми відбиваючою стороною всередину. Поміщаємо всередину рулону так, щоб з одного боку їх краї співпали.2) Потім вирізаємо 1 диск з пластику, а 2-ий зі скла. Кола мають діаметр 5,5 см. Поклавши один диск на призму всередині рулону закріплюємо його. Процес виготовлення калейдоскопу

Номер слайду 11

Процес виготовлення калейдоскопу3. Насипаємо бісер, скельця та інші скляні речі на прозорий диск в тубу, азверху кладемо інший диск і закріплюємо його його скотчем.4. Щоб закінчити калейдоскоп, потрібно взяти картонний диск діаметром 5,5 см вирізати невеликий отвір посередині і приклеїти його до скляного диску. Після чого приклеїти це все до корпусу.5. І останній крок - прикраса вже готового калейдоскопу ззовні. А ось, що видно всередині…

Номер слайду 12

Вартість іграшки{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A} № п/п. Назва використаних матеріалів Ціна (грн.)Розхідматеріалівна виріб. Загальні витрати(грн.)1 Трубка. Була вдома--2 Скотч. Був вдома --3 Бисер3грн (0.5 пачки)5 шт.15 грн4 Папір подарунковий10грн.(1 лист)1 лист10 грн5 Зеркала. Були вдома3 шт.- Всього:25грн. Висновок. Наш калейдоскоп коштує 25 грн, а в магазині вартість такого товару 100 - 130 грн. Ціна залежить від розміру калейдоскопу. Крім того, в нас залишилося матеріалу, ще на 4 – 5 шт. Це чудовий подарунок до Святого Миколая і Різдвяних свят.

Номер слайду 13

Дослідження на екологію. В процесі виконання проектної роботи використовувалися екологічно чисті матеріали, що не містять шкідливих хімічних речовин. Процес виготовлення виробів є також екологічно чистим, що не впливає на здоров'я людини. Калейдоскоп не шкодить навколишньому середовищу і здоров'ю людини, тому що виготовлений з картону, плоского дзеркала, сипучих декоративних матеріалів. Ззовні обгорнутий пакувальним папером. Всі ці матеріали абсолютно безпечні для застосування. Наше опитування{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}Чи подобається тобі така іграшка?Учні 1 – 3 класів. Учні 4-6 класів. Учні 9 класу. Так60%40%90%Ні30%30%10%Незнаю10%30%

Номер слайду 14

Висновок. Результат Метою дослідницької роботи було, довести, що можливо зробити калейдоскоп в домашніх умовах. Ми переконалися, що при зміні кута дзеркал, залежить кількість відбитих предметів. Виготовлення власної речі несе мінімальні грошові витрати і приносить користь, як під час роботи, так і під час перегляду візерунків. У процесі роботи були проведені:1. Аналіз літератури по темі «Калейдоскоп». 2. Вивчення принципу дії калейдоскопу.3. Виготовлення іграшки. Дослідження даної теми підштовхнуло нас на думку про можливість отримання заробітку при виготовленні калейдоскопів. Вигідність даного бізнесу полягає в різноманітності використання калейдоскопів лікарями з метою профілактики захворювань очей. Вони позбавляють від зайвої дратівливості, перевтоми і приведення нервової системи в норму. Багато людей їх навіть колекціонують. У таких країнах, як Англія, Канада, Америка, Нова Зеландія можна зустріти справжні музеї калейдоскопів. Нам вдалося виготовити улюблену іграшка раннього дитинства. Красива гра світла і візерунків всередині цієї трубки заворожує. Завжди хотіли дізнатися, як же робиться ця дивовижна іграшка. А тепер, зробили її самі в домашніх умовах. Реалізуючи цей проект, дізналися багато нового і цікавого. Обов'язково спробуйте зробити калейдоскоп самі своїми руками.        Таким чином, наша гіпотеза підтвердилася. Маючи під рукою матеріали і бажання, можна зробити хороший подарунок, виготовити калейдоскоп своїми руками.

Номер слайду 15

Використані джерела. Дякуємо за увагу!1. http://masterok.livejournal.com/517944.html2. https://wikipedia.org/wiki3. http://naukaveselo.ru/opyityi-s-zerkalami.html4. Гринчук А,В. Дослідник юного фізика.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 5
Оцінки та відгуки
  1. Моісєєв Михайло Сократович
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Дьєрі Беата
    Дякую за гарну розробку! Бажаю Вам мати ще більше таких учнів!
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  3. Скорич Тетяна Анатоліївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  4. Заблодська Алла Федорівна
    Дуже гарна й цікава робота! Беру собі , як зразок аналогічних проектів для моїх учнів. Дякую за ідею!
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  5. Солецька Ольга Станіславівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
Показати ще 2 відгука
pptx
До підручника
Фізика 9 клас (Сиротюк В.Д.)
Додано
25 грудня 2017
Переглядів
9131
Оцінка розробки
5.0 (5 відгуків)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку