Екологічне виховання можливе не тільки на уроках природознавства, читання чи письма. Дуже цікаво я проводжу екологічні хвилинки і на уроках математики. У наступному матеріалі пропоную задачі на зменшення числа на кілька одиниць екологічного спрямування для 1 класу.
Екологічні задачі на уроках математики у 1 класі
Аналіз методичної та наукової літератури, екологічної ситуації в світі свідчить, що проблема формування екологічної культури школярів з метою становлення екологічного мислення у процесі навчання та виховання є досить актуальною. Її популярність та цінність визначається сьогоденною екологічною світовою кризою.
Тому особливі надії суспільство покладає на школу. Саме вона озброює особистість основами знань про навколишній світ, що є важливим компонентом екологічної культури особистості… Школа повинна потурбуватися також про вчасне виховання у дітей готовності до екологічної діяльності…
Одним із важливих завдань початкової школи на сучасному етапі є екологічне виховання молодших школярів — психолого-педагогічний процес, спрямований на формування в учнів шанобливого ставлення до природи та екологічної культури в цілому.
Екологічне виховання можливе не тільки на уроках природознавства, читання чи письма. Дуже цікаво я проводжу екологічні хвилинки і на уроках математики. Нижче пропоную задачі на зменшення числа на кілька одиниць для 1 класу.
Люди по-різному називають цей гриб: боровик, печура, коровик, біловик, коров’ятник, ведмежатник, струєнь, корівка. На Україні про нього кажуть: справжній гриб. І хай навіть як багато у лісі грибів, найбільш жаданим є саме білий гриб. Адже своїми поживними та смаковими якостями це найцінніший їстівний гриб. Недаремно ж його називають царем усіх грибів.
У літню спеку зайцям допомагають рятуватися від перегрівання вуха. Вони активно виводять тепло з організму. Під час дощу зайці підгинають вуха, щоб у них не потрапляла вода і вони не застудилися. Зуби у зайців ростуть все життя. Вони стираються, коли зайці гризуть їжу, але рости ніколи не припиняють.
Ведмідь — один з найбільш грізних хижаків в дикій природі.
Виявляється, що в тривалу сплячку впадають не всі представники цих тварин, а тільки ті, хто живе в місцевостях з перемінним кліматом. Жителі тропічних регіонів, а також білий ведмідь, в такий сон не впадають....
Людина вважається єдиною загрозою для оленів. Оленина та красиві роги - ось дві причина популярності полювання на оленів. Але тільки у самців є роги, які вони скидають навесні.
Сови — птахи, що налічують безліч видів, але всіх їх об’єднують хижа натура і нічний спосіб життя. У багатьох народів сова є символом мудрості. Цей птах дуже корисний, тому що знищує гризунів.
Слон — найбільший ссавець, який живе на планеті Земля. Існує всього два види цих тварин — азіатський (індійський) і африканський.
Існує 2 види бегемотів: звичайний і карликовий.
Носороги зустрічаються тільки в Африці і Азії. Зараз відомо 5 видів носорогів. Ці тварини знаходяться на межі вимирання і занесені до Червоної книги.
Лелеки — дивовижні птахи. Їх існує багато різних видів, деколи зовсім не схожих один на одного. Лелеки висиджують яйця по черзі — самка займається цим вночі, а самець — вдень. Чорні лелеки селяться подалі від людей, а білі, навпаки, як найближче. Чорний лелека занесений до Червоної книги .
Метелики народжуються, щоб померти, давши життя новому поколінню. Більшість метеликів живе всього кілька днів. Метелик Махаон занесений до Червоної книги України.
Змії поглинають свою здобич одним ковтком. Але вони можуть переносити сплячку в три роки, абсолютно не харчуючись при цьому.
Чи знаєте Ви, чому в давнину було прийнято кидати жабу у відро з молоком? Справа в тому, що холодильників в ту пору не було, а у жаби волога шкіра має бактерицидні властивості, саме тому молоко з жабою ніколи не скисало.
У світі існує багато видів жаб. Жаба зелена, яка мешкає на території України занесена до Червоної книги і потребує нашого захисту.
Гігантська жаба Голіаф є найбільшою представницею свого виду. Її максимальна довжина 36 см, а вага може перевищувати 3 кілограми.
Всім відомо, що ящірки здатні відкидати свій хвіст в разі небезпеки. Більшість ящірок відкладають яйця, які розвиваються окремо від тіла самки, і з яких згодом вилуплюються дитинчата. Однак деякі види рептилій здатні до яйцеживородження. Серед них і ящірка живородна(живородяща).
Використані джерела: