6 травня о 18:00Вебінар: Література: секрети організації ефективних підсумкових уроків вивчення творчості письменника

ЕКОЛОГІЧНИЙ МОНІТОРІНГ СТАНУ ҐРУНТІВ МІСТА ЧУГУЄВА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Про матеріал
Сьогодні, як ніколи, в мас-медіа гостро стоїть питання теми ґрунтів. Адже, найбільше природне багатство України – це чорноземи. Неможливо уявити нормальний ріст і розвиток рослин без ґрунту, бо це унікальне природне тіло, завдяки якому можливе існування. На сучасному етапі розвитку України стан ґрунтів є проблемою екологічної безпеки та здоров`я організмів, а не тільки аграрним питанням. Тому доцільним є популяризація дослідження родючості ґрунтів своєї місцевості за рослинами-індикаторами, що ростуть на них. Таким чином, дослідження екологічного моніторингу стану ґрунтів міста Чугуєва Харківської області є актуальною темою.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Чугуївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2 Чугуївської міської ради Харківської області ЕКОЛОГІЧНИЙ МОНІТОРІНГ СТАНУ ҐРУНТІВ МІСТА ЧУГУЄВА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ Роботу виконала: Реброва Катерина Василівна, учениця 11 класу Чугуївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Чугуївської міської ради Харківської області Науковий керівник: Сєрік Ольга Вадимівна, вчитель біології Чугуївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Чугуївської міської ради Харківської області, «спеціаліст І категорії» Кривонос Кристина Анатоліївна, к.мед.н., доцент кафедри гігієни та соціальної медицини медичного факультету ХНУ ім. В.Н. Каразіна Чугуїв - 2020

Номер слайду 2

Актуальність теми Сьогодні, як ніколи, в мас-медіа гостро стоїть питання теми ґрунтів. Адже, найбільше природне багатство України – це чорноземи. Неможливо уявити нормальний ріст і розвиток рослин без ґрунту, бо це унікальне природне тіло, завдяки якому можливе існування. На сучасному етапі розвитку України стан ґрунтів є проблемою екологічної безпеки та здоров`я організмів, а не тільки аграрним питанням. Тому доцільним є популяризація дослідження родючості ґрунтів своєї місцевості за рослинами-індикаторами, що ростуть на них. Таким чином, дослідження екологічного моніторингу стану ґрунтів міста Чугуєва Харківської області є актуальною темою.

Номер слайду 3

Науковий апарат . Мета екологічного проєкту: дослідження екологічного моніторингу стану ґрунтів міста Чугуєва Харківської області. Об'єкт дослідження: ґрунт. Предмет дослідження: екологічний моніторинг стану ґрунтів. Предмет дослідження є традиційним. Новизна роботи полягає в тому, що вперше досліджено родючість ґрунтів міста Чугуєва Харківської області за рослинами-індикаторами, що ростуть на них; розроблено онлайн-опитування «Вибір ґрунту при посадці насіння», буклет з рекомендаціями «Як ґрунти впливають на здоров`я» та тест «Екологічний стан ґрунтів»

Номер слайду 4

Завдання: 1. Проаналізувати літературні джерела та інтернет-ресурси з питання сучасного стану ґрунтів Харківської області . 2. Розглянути еколого-географічну характеристику міста Чугуєва Харківської області. 3. Розробити онлайн-опитування населення «Вибір ґрунту при посадці насіння» на основі технології Polls for Pages та провести соціометричне дослідження. 4. Дослідити родючість ґрунтів своєї місцевості за рослинами-індикаторами, що ростуть на них. 5. Розробити буклет з рекомендаціями «Як ґрунти впливають на здоров`я» та тест «Екологічний стан ґрунтів» як основу для екологічної освіти населення. 6. Здійснити апробацію результатів екологічного проєкту.

Номер слайду 5

Дослідження проводилися з 16.09.2020 – 18.11.2020 року на території міста Чугуєва Харківської області та на базі Чугуївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Чугуївської міської ради Харківської області. Матеріалом роботи є результати онлайн-опитування населення з питання вибору ґрунту при посадці насіння на основі технології Polls for Pages; проби ґрунту з різних ділянок міста Чугуєва Харківської області та ґрунтосуміш, придбана в магазині; насіння виду Валер’яна лікарська (Valeriana officinalis L.), яке придбано в магазині, що є біоіндикатором високої родючості.

Номер слайду 6

теоретичний: аналіз літературних джерел та інтернет-ресурсів з питання сучасного стану ґрунтів Харківської обасті та еколого-географічної характеристики міста Чугуєва Харківської області; соціометричний: онлайн-опитування населення «Вибір ґрунту при посадці насіння» на основі технології Polls for Pages; польовий: здійснювались маршрутно-екскурсійним методом; лабораторний: в 7 проб ґрунту посіяно по 10 насінин біоіндикатору та рівномірно зволожували субстрат протягом усього дослідження; практичний: розробка онлайн-опитування населення, буклету «Як ґрунти впливають на здоров`я» та тесту «Екологічний стан ґрунтів». Методи дослідження:

Номер слайду 7

Теоретичний аналіз наукової літератури та інтернет-ресурсів дозволив визначити зміст понять: ґрунт, ґрунтознавство, родючість ґрунту, забруднення ґрунтів, рекультивація земель. Розглянуто і підтверджено, що екологічний моніторинг стану ґрунтів є однією із найважливіших завдань нашої держави, бо 98 % продуктів харчування, які споживає людина, отримуються за рахунок обробітку землі Встановлено, що перспективними є методи біоіндикації, які допомагають порівняно швидко здобути інформацію про родючість ґрунтів. Теоретичний етап:

Номер слайду 8

Результати соціометричного дослідження «Вибір ґрунту при посадці насіння» Соціометричне дослідження:

Номер слайду 9

1 2 3 4 5 6 Польові дослідження:

Номер слайду 10

Відбір проб ґрунту 1 2 3 5 4 6 7

Номер слайду 11

Лабораторне дослідження

Номер слайду 12

Всходи насіння

Номер слайду 13

Результати екологічного моніторингу стану ґрунтів методом біоіндикації міста Чугуєва Харківської області

Номер слайду 14

Поширення результатів в мас-медіа: Розроблено буклет «Як ґрунти впливають на здоров’я»

Номер слайду 15

Чугуївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2 Чугуївської міської ради Харківської області Як ґрунти впливають на здоров’я Роботу виконала: Реброва Катерина Василівна, учениця 11 класу Чугуївської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 Чугуївської міської ради Харківської області Чугуїв – 2020 [email protected] Актуальність теми. Сьогодні, як ніколи, в мас-медіа гостро стоїть питання теми ґрунтів. Адже, найбільше природне багатство України – це чорноземи. На сучасному етапі розвитку України стан ґрунтів є проблемою екологічної безпеки та здоров`я організмів, а не тільки аграрним питанням. Доцільним є популяризація дослідження родючості ґрунтів своєї місцевості за рослинами-індикаторами, що ростуть на них. Таким чином, дослідження екологічного моніторингу стану ґрунтів міста Чугуєва Харківської області є актуальною темою. Мета екологічного проєкту: дослідження екологічного моніторингу стану ґрунтів міста Чугуєва Харківської області. Новизна екологічного проєкту: вперше досліджено родючість ґрунтів міста Чугуєва Харківської області за рослинами-індикаторами, що ростуть на них; розроблено онлайн-опитування «Вибір ґрунту при посадці насіння», буклет з рекомендаціями «Як ґрунти впливають на здоров`я» та тест «Екологічний стан ґрунтів».

Номер слайду 16

Висновки В екологічному проєкті досліджено екологічний моніторинг стану ґрунтів міста Чугуєва Харківської області. 1. Проаналізовано літературні джерела та інтернет-ресурси з питання сучасного стану ґрунтів Харківської області. 2. Розглянуто еколого-географічну характеристику міста Чугуєва Харківської області. 3. Розроблено онлайн-опитування населення «Вибір ґрунту при посадці насіння» на основі технології Polls for Pages та проведено соціометричне дослідження. 4. Досліджено родючість ґрунтів своєї місцевості за рослинами-індикаторами, що ростуть на них. 5. Розроблено буклет з рекомендаціями «Як ґрунти впливають на здоров`я» та тест «Екологічний стан ґрунтів» як основу для екологічної освіти населення. 6. Здійснено апробацію результатів екологічного проєкту. Лабораторне дослідження Практичний етап Пропоную пройти тест «Екологічний стан ґрунтів», на сайті освітнього проекту «На Урок», відкривши посилання https://naurok.com.ua/test/start/521585 і vseosvita.ua, відкривши посилання https://vseosvita.ua/test/start/jsf162 Результати роботи розміщені https://serikbiology.wordpress.com/ Теоретичний етап Розглянуто і підтверджено, що екологічний моніторинг стану ґрунтів є однією із найважливіших завдань нашої держави, бо 98 % продуктів харчування, які споживає людина, отримуються за рахунок обробітку землі. Польові дослідження Соціометричне дослідження Пропоную пройти онлайн-опитування «Вибір ґрунту при посадці насіння», що розміщене у соціальній мережі Facebook, відкривши посилання https://poll.app.do/2885424

Номер слайду 17

Instagram – 5 Facebook – 5 Сайт освітнього проекту «На Урок» – 1 vseosvita.ua – 1 Блог учителя біології Сєрік О.В. – 2 Поширення інформації в мас-медіа:

Номер слайду 18

Практичне значення проєкту: Використовуємо авторстктй буклет з рекомендаціями «Як ґрунти впливають на здоров’я» Використовуємо авторський тест «Біоіндикація – пріорітетний метод у дослідженні ґрунтів», відкривши посилання https://naurok.com.ua/test/start/521585

Номер слайду 19

Висновки: В екологічному проєкті досліджено екологічний моніторинг стану ґрунтів міста Чугуєва Харківської області. 1. Проаналізовано літературні джерела та інтернет-ресурси з питання сучасного стану ґрунтів Харківської області. 2. Розглянуто еколого-географічну характеристику міста Чугуєва Харківської області. 3. Розроблено онлайн-опитування населення «Вибір ґрунту при посадці насіння» на основі технології Polls for Pages та проведено соціометричне дослідження. 4. Досліджено родючість ґрунтів своєї місцевості за рослинами-індикаторами, що ростуть на них. 5. Розроблено буклет з рекомендаціями «Як ґрунти впливають на здоров’я» та тест «Екологічний стан ґрунтів» як основу для екологічної освіти населення. 6. Здійснено апробацію результатів екологічного проєкту.

Номер слайду 20

[email protected]

ppt
До підручника
Екологія (рівень стандарту, академічний рівень) 11 клас (Царик Л.П., Царик П.Л., Вітенко І.М.)
Додано
8 листопада 2020
Переглядів
188
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку