Проектна робота з екології на тему: "Утилізація батарейок"

Про матеріал

Екологія і людина.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

УТИЛІЗАЦІЇ БАТАРЕЙОК Вальчишина Анастасія НВК (ЗНЗ№17) М. Олександріянауковий керівник: Зайкіна Н. В2017 – 2018

Номер слайду 2

Мета роботи: Провести науково-просвітницьку роботу з жителями міста Олександрії щодо загрозливої екологічної ситуації, яка виникла на нашій планеті в результаті недбалого ставлення людей до утилізації відходів. Звернути увагу людей на шкідливість відпрацьованих елементів живлення в сміттєвих баках. Донести до них всю небезпеку та надати поради з цього питання.

Номер слайду 3

Номер слайду 4

Маленьке місто прагне бути екологічно чистим

Номер слайду 5

Одна ПАЛЬЧИКОВА БАТАРЕЙКА забруднює 400 літрів води або 20 м2 ґрунту

Номер слайду 6

Шкільний проект: “ Утилізація батарейок” 1)Розробили і розповсюдили агітаційні листівки “Утилізація використаних батарейок” та буклети “Велика біда від маленької батарейки”; -такі листівки є в кожній класній кімнаті нашої школи і навчальних закладах нашого міста;

Номер слайду 7

2)Співпрацюємо з міськими ЗМІ;“Олександрійський тиждень”

Номер слайду 8

3) Систематичне проведення еко-хвилинок про шкідливість використаних елементів живлення серед школярів;

Номер слайду 9

4)Заручилися підтримкою підприємців міста;

Номер слайду 10

5) Декілька простих порад споживачам;

Номер слайду 11

6)Пропонуємо міській владі долучитися до вирішення даної проблеми;

Номер слайду 12

Маючи специфічний склад,відходи залишаються в незмінному стані протягом багатьох століть. І можна лише уявити, яку шкоду завдають електронні відходи екології та здоров’ю людей, оскільки містять низку токсичних матеріалів: свинець, миш’як, ртуть тощо.

Номер слайду 13

Через воду токсичні метали потрапляють в живі організми, в яких викликають ураження живих організмів, погіршують репродуктивні здатності та викликають генетичні зміни і ракові захворювання.

Номер слайду 14

Вплив складу батарейок на живі організми. Нейротоксикація, головні болі, подразливість, ослаблення мозкової діяльності у дітей, ураження печінки; рак, ураження печінки і нирок. Порушеннях зору, слуху неврологічні розлади. У новонароджених дітей були зареєстровані вроджені вади серця.

Номер слайду 15

Викинуті батарейки рано чи пізно руйнуються, і їхній вміст потрапляє до повітря, ґрунту, ґрунтових вод та водойм. У деяких випадках може дістатися й до артезіанських вод. Подальший шлях важких металів з електроліту – на городи і в сади, а далі – на наші столи. Наслідок такої недбалості – мертві їжачки під парканами і високий рівень ранньої смертності серед українців. Ми традиційно звинувачуємо у цьому "погану екологію", яку самі ж і створюємо.

Номер слайду 16

У ЄВРОПІ Є ЛИШЕ ТРИ ЗАВОДИ З УТИЛІЗАЦІЇ БАТЕРЕЙОК. ОДИН ІЗ НИХ — В УКРАЇНІ,Франції та Німеччині

Номер слайду 17

З вересня 2011 року в Україні відкрилося— Львівське державне підприємство «Аргентум».

Номер слайду 18

Процес перероблення на «Аргентумі» виглядає так: спочатку батарейки сортують на групи. Нині це поки що роблять вручну. Промислову лінію, будувати невигідно через дуже малі об’єми переробки

Номер слайду 19

Далі сортовані батарейки перемелюють, роблять сепарацію (суху чи мокру) матеріалів, які є всередині. І на виході дістають метали — цинк, нікель, літій, хлоридні й марганцеві сполуки. 

Номер слайду 20

Проблема утилізації існує! Екологічна недосвідченість людей; нерентабельність; незацікавленість держави; відсутність фінансування екологічних проектів.

Номер слайду 21

Результати соціологічних опитувань

Номер слайду 22

12%80%Обізнаність учнів у небезпечності батарейок : На сьогодніПро наявність пунктів прийому батарейок: До пунктів прийому: В систематичному проведенні еко-хвилинок:

Номер слайду 23

Пропонується утилізація батарейок наступним чином: -Створити спеціальні умови для утилізації відходів.-На кожній батарейці можна виявити відповідний знак (перекреслена урна), який попереджає про те, що їх ні в якому разі не можна викидати у відро для сміття, так як це токсичні відходи. -По можливості перейдіть на використання акумуляторів-Проведення спеціальної акції.

Номер слайду 24

ЄВРО 2012 в рамках проекту "Еко-фан" у великих містах України проводяться регулярні еко-акції, які знайшли відлуння своєї мети і в маленьких містечках. Жителі міста Олександрії з 2012 року є активними учасниками екологічних проектів, один з яких «Утилізація батарейок»Утилізація батарейок в Україні

Номер слайду 25

Пункти прийому батарейок в нашому місті1. Центральний ринок, палатка прийому оголошень в газету "Городской курьер". Вона знаходиться на перехресті вулиць 50 років Жовтня і Семашка. Працює кожного дня, крім понеділка, з 8-ї до 12-ї години.

Номер слайду 26

2. Праворуч головного входу в центральний ринок з вулиці Семешка, магазин з продажу годинників, батарейок і сумок. Працює кожного дня, крім понеділка, з 8-ї до 14-ї години.

Номер слайду 27

3. Магазин «Славяночка», проспект Леніна, суміжно з будинком 107. Біля автобусної зупинки «Райбиткомбінат». Працює щодня з 7-ї до 21-ї години.

Номер слайду 28

4. Магазин «Славяночка», вулиця Червоноармійська, Працює щодня з 7-ї до 21-ї години.

Номер слайду 29

5. Магазин «Славяночка», біля автобусної зупинки «Фуршет». Працює щодня з 7-ї до 21-ї години.

Номер слайду 30

6. Магазин «СКС», пр. Соборний, 68 тел.: (05235) 9-11-20, 095 794-23-99.

Номер слайду 31

7.вул. Червоноармійська 47 Магазин “ Watsons”

Номер слайду 32

Поради споживачам -Варто один раз купити якісну зарядку для продовження «життя батарейок». -Можна купувати батарейки з маркуванням "без ртуті", "без кадмію".  -Давати відпочити батарейкам-Не варто використовувати в одному пристрої батарейки різних типів і з різним рівнем розрядженості.-Зберігати батарейки в скляній банці, а потім здавати у пункти переробки батарейок.

Номер слайду 33

Після нас, як після війни, можуть викопувати небезпечні речі. З тією різницею, що тоді це були патрони, а тепер сміття. Замість того, щоб вигадувати тисячу й один спосіб, як оправдатися перед собою й оточуючими за бездіяльність, чи не легше зробити один крок для покращення майбутнього і просто віднести накопичені батарейки до найближчого місця, де їх приймають? Тим паче, що у нас є свій завод, який відходити перетворює у цінні матеріали. Буде сировина – він розвиватиметься і покращуватиметься. А наслідки тут очевидні.

Номер слайду 34

Працюємо разом!!!Зробимо наше місто чистим!

pptx
До підручника
Екологія (рівень стандарту, академічний рівень) 11 клас (Царик Л.П., Царик П.Л., Вітенко І.М.)
Додано
25 грудня 2017
Переглядів
6654
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку