19 квітня о 18:00Вебінар: Як організувати якісний урок літератури для учнів із кліповим мисленням

Урок презентація 11 клас . "Різноманітність екосистем".

Про матеріал

Матеріал допоможе цікаво провести урок.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Різноманітність екосистем. Розвиток і зміни екосистем

Номер слайду 2

Загальна площа поверхні Землі 510 млн кв. км, з них 70 %, тобто 361 млн кв. км, припадає на Світовий океан, суходіл — 150 млн кв. км, у тому числі: гори — 30 %, пустелі — 20 %, савани й рідколісся — 30 %, льодовики — 10 %, і тільки 10 % території суходолу займають сільськогосподарські угіддя.

Номер слайду 3

Світовий океан

Номер слайду 4

Гори

Номер слайду 5

Савани й рідколісся

Номер слайду 6

Льодовики

Номер слайду 7

Пустелі

Номер слайду 8

Сільськогосподарські угіддя

Номер слайду 9

Ліс

Номер слайду 10

Поле

Номер слайду 11

Океан

Номер слайду 12

Сукцесія (від лат. succesio — наступність, спадкування) — послідовна необоротна й закономірна зміна одного біоценозу іншим на певній ділянці середовища. За походженням сукцесії поділяють на первинні та вторинні. Первинні сукцесії розвиваються паралельно з ґрунтоутворенням під впливом постійного потрапляння ззовні насіння, відмирання нестійких до екстремальних умов сіянців і лише з певного часу — під впливом міжвидової конкуренції. Вторинна сукцесія розвивається в тому випадку, коли на зайнятій ним території зберігся ґрунт і насіння попереднього біоценозу.Через це із самого початку вторинної сукцесії міжвидова конкуренція відіграє значну роль.

Номер слайду 13

Узагальнення, систематизація й контроль знань і вмінь учнів Дати відповіді на питання: 1. Які приклади екосистем вам відомі? 2. Чи можуть екосистеми залишатися незмінними? 3. Які фактори впливають на розвиток екосистем? 4. Що таке сукцесія і в яких умовах вона відбувається?

ppt
Додано
26 грудня 2017
Переглядів
2062
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку