Електродвигуни. Електровимірювальні прилади. Гучномовець.

Про матеріал
Обертання рамки в магнітному полі.Електричний двигун.Принцип дії електродвигуна.Будова електродвигуна.Слід запам’ятати!.Будова промислового двигуна постійного струму.Будова промислового двигуна постійного струму.Переваги електричних двигунів.Застосування електродвигунів постійного струму.Електровимірювальні прилади.Будова електровимірювальних приладів.Будова електровимірювальних приладів.лектродинамічний гучномовець.Принцип роботи гучномовця.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Електродвигуни. Електровимірювальні прилади. Гучномовець.

Номер слайду 2

Обертання рамки в магнітному полі Візьмемо легку прямокутну рамку та розташуємо її між полюсами магніту так, щоб вона могла легко обертатися навколо вертикальної осі. Пропустимо по рамці електричний струм. За правилом лівої руки визначаємо напрямок сили Ампера, яка діє на сторону АД і відповідно на сторону ВС. Ці сили повертають рамку за ходом годинникової стрілки. Повернувшись на 90° рамка зупиняється в положенні рівноваги, а після цього починає рух в зворотному напрямку вже проти годинникової стрілки.

Номер слайду 3

Електричний двигун Електричний двигун – це пристрій, у якому електрична енергія перетворюється на механічну. Електричний двигун складається: 1.Постійного магніту або електромагніту 2.Провідної рамки 3.Джерела струму 4.Колектора

Номер слайду 4

Принцип дії електродвигуна Принцип дії електродвигуна зоснований на обертанні рамки зі струмом у магнітному полі. А саме, в момент проходження рамкою положення рівноваги напрямок струму в рамці змінюється на протилежний. Пристрій, який автоматично змінює напрямок струму в рамці, називають колектором.

Номер слайду 5

Будова електродвигуна 1 – ротор 2 – статор 3 – обмотка статора 4 – колектор Ротор – рухома частина двигуна, складається з осердя з обмоткою разом із півкльцями колектора. Статор – нерухома частина двигуна, складається з електромагніту, що є оним цілим з корпусом електродвигуна.

Номер слайду 6

Сили Ампера, які забезпечують обертання рамки, прямо пропорцйні довжині провідника. Тому для збільшення потужності електродвигуна його обмотку виготовляють із великої кількості витків дроту. Витки вкладають у спеціальні пази на бічній поверхні осердя – циліндра, виготовленого з листів магнітом’якої сталі (ротор). Обмотка статора підключена до того самого джерела струму, що й обмотка ротора. Коли в обмотках ротора й статора йде струм, ротор обертається в магнітному полі статора і двигун працює. Слід запам’ятати!

Номер слайду 7

Будова промислового двигуна постійного струму

Номер слайду 8

Переваги електричних двигунів Компактні Економічні (їх КПД сягає 98%) Зручні в застосуванні (їхню потужність легко регулювати) Не забруднюють довкілля

Номер слайду 9

Застосування електродвигунів постійного струму Трамваї Тролейбуси Електровози Електромобілі Стартери для запуску двигунів внутрішнього згоряння

Номер слайду 10

Електровимірювальні прилади Магнітоелектричної системи Електромагнітної системи

Номер слайду 11

Будова електровимірювальних приладів Магнітоелектричної системи 1 – постійний нерухомий магніт 2 – спіральні пружини 3 – півосі 4 – рамка, жорстко закріплена на півосях 5 – нерухоме осердя 6 – стрілка 7 – шкала Дія грунтується на повертанні рамки зі струмом у магнітному полі постійного магніту.

Номер слайду 12

Будова електровимірювальних приладів Електродинамічної системи: Замість постійного магніту використовують електромагніт. Електромагнітної системи: Робота базується на явищі втягування феромагнітного диска в проміжок нерухомої котушки зі струмом.

Номер слайду 13

Електродинамічний гучномовець Будова електродинамічного гучномовця 1 – звукова котушка 2 – дифузор 3 – постійний кільцевий магніт 4 – керн 5 – фланці Електродинамічний гучномовець (динамік) – це пристрій, який перетворює електричний сигнал на чутний звук.

Номер слайду 14

Принцип роботи гучномовця Магнітна система створює магнітне поле, напрямлене перпендикулярно до витків котушки. Якщо котушкою тече струм, на витки котушки діють сили Ампера, що змушують котушку рухатися вздовж керна - котушка втягується в зазор кільцевого магніту. Коли сила струму в котушці змінюється зі звуковою частотою, так само змінюються й сили Ампера, й котушка то сильніше, то слабше втягується в зазор (коливається в такт зміни сили струму). Разом із котушкою коливається і прикріплений до неї дифузор, який «штовхає» повітря, створюючи звукову хвилю – гучномовець випромінює звук.

Номер слайду 15

Електровимірювальні прилади Гучномовці Електродвигуни