Елеонора Портер "Полліанна"

Про матеріал
Елеонора Портер "Полліанна" . Коротка біографія авторки, історія написання і знайомство з героїнею твору
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

Проблемне питання - Чи відома вам дитяча гра, у яку б із однаковим задоволенням грали як діти, так і дорослі?

Номер слайду 3

Елеанор Портер «Полліанна» Популярність образів серед дітей.

Номер слайду 4

Буктрейлер

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Знайомство з Елеонор Портер Елеонор Портер (19 грудня 1868 р. – 21 травня 1920 р.) Народилася письменниця 19 грудня 1868 року в місті Літтлтон у родині перших переселенців до Америки. Росла у християнській сім'ї, була членом місцевої церковної общини, співала в церковному хорі. Сім'я Ходжман була невеликою: мама, батько і всього дві дитини – Елеанор і її старший брат Фред. Жили вони в достатку, батько займався аптечним бізнесом, мама була художницею, на жаль, важко хворіла. Сама Елеонор була теж дуже хворобливою, в початкових класах навіть не ходила до школи, до неї запрошували вчителів додому.

Номер слайду 7

Елеонор мала талант до співу, після закінчення школи вона їде в Бостон і вступає на вокальне відділення в консерваторію. Елеонор стає солісткою Бостонського хорового ансамблю. В той час вона знайомиться з бізнесменом із Вермонта Джоном Лайманом Портером. Вони листувалися протягом п'яти років, в результаті чого у 1892 році одружилися. Відразу після весілля Портери переїжджають в Чаттанугу (Массачусетс), а потім - в Нью-Йорк. Справи чоловіка ідуть вгору, скоро він стає президентом однієї з американських машинобудівних компаній.

Номер слайду 8

Кар'єра співачки для Елеанор завершилася, але її бог нагородив іншим талантом. Стан здоров'я не дозволив Елеанор стати мамою, та вона знайшла розраду в тому, що почала придумувати різні історії для дітей. В останні роки свого життя вона з чоловіком переїхала в невелике містечко Кембрідж; там писала по книзі в рік. Померла Елеанор Портер у 1920 році від туберкульозу.

Номер слайду 9

У 1890-х роках на сторінках американських журналів з'являються її перші оповідання, написані під псевдонімом Елеонор Стюарт, а в 1907 році побачив світ її перший роман «Зустрічі течії». Елеонор Портер створила 4 томи коротких оповідань і 14 романів для дітей та дорослих. Найвідоміший твір «Полліанна» вийшов у світ у 1913 році і відразу став шалено популярним. Описуючи в свої романах дітей-сиріт, Портер доказує: «Не стільки ми потрібні цим нещасним дітям, скільки вони нам. Щоб, дивлячись на те, як вміють радіти життю діти, обділені всім, ми самі би захотіли змінитися».

Номер слайду 10

Книга відразу ж зустріла захоплений прийом у читачів різного віку, і попит на неї не могли задовольнити мільйонні тиражі ( вже у 1920 р. книга була перевидана 47 разів!). По всій Америці створювалися " Клуби Полліанни “. На адресу Елеанор Портер посипався шквал листів з проханням розповісти, що сталося з головною героїнею роману далі. Тому вже в 1915 р. письменниця видала друком наступну повість –«Юність Полліанни».

Номер слайду 11

Портер продовжувала писати до самої смерті, і її нові твори викликали чималий інтерес публіки. Три письменниці (Вірджинія Моффат, Харрієт Сміт і Елізабет Бортон ) по черзі створювали все нові книги, об'єднані образом головної героїні. Так з'явилася ціла серія – «Радісні книги Полліанни»

Номер слайду 12

Номер слайду 13

Номер слайду 14

Номер слайду 15

Номер слайду 16

Номер слайду 17

Рік видання – 1913 Жанр – Роман Тема «Полліанна». Розповідь про життя дитини-сироти, яка твердо запам’ятала науку добра від своїх покійних батьків. Ідея «Полліанна». У житті завжди є привід для радості, навіть у найскрутнішу хвилину можна знайти для себе розраду, головне — мати для цього бажання Головна думка – у всьому можна знайти позитив, навіть в найгіршому. Паспорт твору «Полліанна»

Номер слайду 18

Полліанна Уіттіер – головна героїня. Їй 11 років. Вона весела, добра, товариська, оптимістка., міс Поллі Харрінгтон – тітка Поліанни. Сувора, спокійна, врівноважена. Навчилася радіти. кухарка Ненсі – служниця в домі тітки Поллі. Добра і чуйна. садівник Том – добрий, працьовитий, чуйний. хлопчик – Джиммі Бін – 10-річний сирота. Гордий, чесний, вдячний. містер – Джон Пендлтон. Відлюдний, серйозний, замкнутий. Закоханий в матір Поліанни. лікар Чілтон- одинокий, добрий і чуйний. Закоханий в тітку Поллі. А також, водій Тімоті, місіс Сноу-інвалід, її донька, пастор – Пол Форд, удова – місіс Бентон, місіс Пейсон, місіс Тарбел. Головні герої «Полліанна»

Номер слайду 19

Роман – жанр епічного роду, прозовий твір, великий за обсягом, складний за будовою, в якому широко охоплено важливі проблеми, життєві події, розкрито історії багатьох персонажів протягом значного проміжку часу. Жанри роману: пригодницький, історичний, фантастичний, автобіографічний, детективний

Номер слайду 20

Руханка «Пантоміма» За допомогою одних лише жестів, міміки, рухів та поз потрібно показати: Спортсмена-легкоатлета. Млина з вітряками. Зайченя. Дерево, гілля якого гойдає вітер. Людину, що збирає камінчики біля самого моря та кладе їх у відерце. Веселого клоуна.

Номер слайду 21

Сюжетно-рольова гра “Лист”

Номер слайду 22

Вправа «Центр зайнятості» Знайди пару і з’єднай (ім’я героя — рід діяльності). Полліанна кухарка Тітка Поллі хвора жінка Ненсі господиня садиби Тімоті хлопчик-сирота Том водій Містер Пендлтон садівник Місіс Сноу весела дівчинка Джиммі Боб лікар Чилтон священик Пол Форд одинокий багатій

Номер слайду 23

Інтерактивна вправа «Продовж речення» Елеонор Портер народилась … Країна, де вона жила, це – …. Майбутня письменниця спочатку здобула професію …. Елеонор Стюарт – це псевдонім …. У 1913 р. світ побачила повість …. У 1920 р. книгу «Полліанна» перевидавали … разів. Полліанна переплутала тітоньку Поллі з …. Жіноча допомога – це …. Бути багатим – мати в кожній кімнаті … та їсти щонеділі …. Полліанна раділа з того, що не мала раніше гарних речей, тому що ….

Номер слайду 24

Домашнє завдання Для всіх: читати у підручнику ст. 191-202 Для групи художників: оформити обкладинку до книги Е. Портер «Полліанна» (намалювати або придумати комп’ютерний варіант). Для групи акторів: підготувати інсценізацію де Полліанна розповідає про гру. Для групи дослідників: підготувати розповідь «Режим дня Поліанни».

ppt
Додано
9 лютого 2022
Переглядів
2221
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку