емоції, типи поведінки

Про матеріал
Емоційні процеси є частиною психічних процесів, які надають якості пізнанню та діяльності суб'єкта і визначають значення, яке мають для нього предмети, явища, інші люди, а також власна особистість, які є джерелом емоцій, тобто оцінюють стимулювання.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

"Природа емоцій та психологічні типи поведінки людей"Виконала вчитель географії Дніпровської гімназії №109 ДМР

Номер слайду 2

Що таке емоції?Емоція — це загальна активна форма переживання організмом своєї життєдіяльності. Функції емоцій: сигнальна, регулювальна, комунікативна. За допомогою емоцій людина довідається, наскільки значимі пізнавані нею предмети або явища для задоволення її потреб. Емоції бувають позитивними (радість, захоплення), негативними (сум, страх, гнів) або змішаними (занепокоєння, ностальгія) і можуть впливати на наше мислення, поведінку та сприйняття навколишнього світу.

Номер слайду 3

Природа емоцій. Механізм виникнення емоцій тісно пов’язаний з потребами й мотивами. Усе, що сприяє задоволенню потреб і досягненню цілей, створює позитивні емоції: натхнення, радість, інтерес. Ситуації, що перешкоджають реалізації потреб і цілей, спричиняють негативні емоції: незадоволення, смуток, розачарування, тривогу. Емоційні переживання супроводжують нас у повсякденному житті в процесі стосунків з іншими людьми, спілкуванні, пізнанні. Існує навіть особлива сфера людської діяльності, що безпосередньо спрямована до емоцій і почуттів,— це мистецтво.

Номер слайду 4

Види емоцій. Емоції бувають позитивними (радість, захоплення), негативними (сум, страх, гнів) або змішаними (занепокоєння, ностальгія) і можуть впливати на наше мислення, поведінку та сприйняття навколишнього світу.

Номер слайду 5

Типи поведінки1. Екстроверт. Екстраверти орієнтовані на зовнішній світ, вони шукають соціальних контактів та взаємодії з іншими. Вони енергійні, комунікабельні та жваві. Екстраверти більше насолоджуються груповими активностями і можуть легко знайти спільну мову з будь-якими людьми.2. Інтроверт. Інтроверти, навпаки, віддають перевагу самоті та мають меншу потребу в соціальних контактах. Вони звичайно більше схильні до внутрішнього світу і потребують часу, щоб пережити й обробити інформацію. Інтроверти зазвичай воліють спокійні активності та мають кілька глибоких дружб.3. Сенсорний тип. Люди сенсорного типу орієнтовані на факти та конкретні деталі. Вони зосереджені на теперішньому моменті і не дуже замислюються про майбутнє. Вони шукають структуру, порядок та ясні інструкції. Сенсорні люди добре впораються зі світом зовнішніх справ і мають сильний практичний підхід.4. Інтуїтивний тип. Люди інтуїтивного типу зосереджені на можливостях, ідеях та уяві. Вони відчувають зв'язки між різними речами і бачать глибокий сенс у всьому. Інтуїтивні люди воліють пізнавати нове, сприймати абстрактну інформацію та розвивати свою творчість.5. Мислительний тип. Люди мислительного типу спираються на розум та логіку. Вони зазвичай аналітичні й об'єктивні та дають перевагу логіці перед емоціями. Вони ставлять аргументи на перше місце і більше схильні до критичного мислення.6. Відчуттєвий тип. Люди відчуттєвого типу більше сприймають світ за допомогою своїх почуттів та емоцій. Вони емоційно чутливі та спроможні співчувати іншим. Відчуттєві люди звертають увагу на настрій і енергію і переважно діють згідно власних почуттів.7. Життєрадісний тип. Люди життєрадісного типу завжди позитивно налаштовані та повні життєвої енергії. Вони люблять веселощі, жартують та дарять радість іншим. Вони бачать світ у рожевих кольорах та шукають можливості в усьому.

Номер слайду 6

Емоційний інтелект. Емоційний інтелект – це здатність розуміти, усвідомлювати і управляти власними емоціями, своєю мотивацією, думками і поведінкою, регулювати свій емоційний стан, а також це вміння управляти емоційними станами інших людей, помічати їхні актуальні потреби, співпереживати і розвивати їхні сильні сторони. Розвиваючи свій емоційний інтелект, ми стаємо уважніші до себе, своїх відчуттів, бажань і потреб, водночас, це дозволяє нам краще розуміти інших людей, відчувати їхні потреби, мотиви, поведінку.

Номер слайду 7

Коло емоційпід "керуванням емоціями", насправді мається на увазі керування собою (або іншою людиною), яка перебуває під впливом емоції. Неможливо просто взяти і перестати нудьгувати, а замість цього почати радіти, або перетворити злість на щастя. Але можна навчитись самому і допомогти іншим виражати свої емоці безпечно, без шкоди для себе та тих хто поруч.

Номер слайду 8

п’ять базових складових ЕQУсвідомлювати свої емоції (самопізнання), тобто могти назвати те, що ми почуваємо, ідентифікація свого емоційного стану, настрою. Вміння помічати свої емоції дозволяє краще пізнати нас самих, чому ті чи інші емоції виникають в певний момент, про що вони сигналізують, яка їхня функція в конкретний момент. Люди, котрі краще розуміють свої почуття, приймають швидкі рішення, менше вагаються, готові чути свої істинні потреби і бажання, легше досягають бажаного. Управляти своїми емоціями (саморегуляція) – тобто володіти собою в певних ситуаціях, вміти при потребі визначити рамки свого впливу, заспокоїти себе, справитися з тривогою чи гнівом. Таке вміння розвиває адаптивність і стресостійкість, що дозволяє простіше проживати життєві виклики, труднощі. Самомотивація – вміння управляти власними імпульсами, тобто при потребі, відкладати задоволення і приборкувати моментні бажання, щоб досягнути більшого в майбутньому. Це вміння самостійно себе надихати, знаходити особисті сенси, ставити досяжні цілі і поступово рухатися до їхньої реалізації. Емпатія, розпізнавання емоцій інших людей – здатність враховувати почуття інших людей при прийнятті рішень, навик слухати і чути, дивитися і бачити емоційні стани, потреби інших людей. Таке вміння дозволяє ефективно впливати на команди, управляти персоналом, співпереживати і підтримувати. Управління стосунками (соціальні навички) – побудова здорових стосунків, вміння зацікавити людей, привабити їх на свою сторону, працювати в команді, вирішувати конфлікти, бачити сильні сторони людей і допомагати їм у реалізації цілей і планів, вміння створити в команді атмосферу довіри, вислухати, прийняти різні точки зору, знайти спільні точки дотику, вміння будувати довготривалі, здорові стосунки в парі.

Номер слайду 9

https://psihologonline.pro/yakymy-buvayut-emotsiyi-emotsiyna-palitra/https://uahistory.co/pidruchniki/taglina-health-basics-9-class-2017/19.phphttps://www.sens.lviv.ua/shho-take-emoczijnyj-intelekt-ta-yak-jogo-rozvyvaty/

pptx
Пов’язані теми
Психологія, Презентації
Додано
8 листопада
Переглядів
339
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку