Фестиваль-презентація "Космічна мандрівка"

Про матеріал

У всі часи люди мріють про подорож у космос. Саме за допомогою цього сценарію я дала дітям можливість відчути себе справжніми астронавтами. Учням сподобалась мандрівка.

Перегляд файлу

Космічна подорож

Мета.

  •                   спонукати свідомо ставитися до оточуючої природи, формувати екологічний світогляд;
  •                   закріпити знання дітей про природу космосу, підтримувати цікавість до зірок, планет;
  •                   удосконалювати вміння давати відповіді на запитання;
  •                   підтримувати бажання спостерігати за зорями, небом, бачити в ньому незвичне, привабливе;
  •                   підтримувати рухову активність дітей, продовжувати залучати дітей до рухових ігрових вправ;
  •                   розвивати уяву, фантазію, уміння передавати свої враження про космос;
  •                   виховувати колективізм, любов до природи.

Обладнання:: презентація, наочний матеріал у вигляді планет та ракети,  назви планет, смайли, свистки, плакати, прапорці, космічні окуляри”, ватман, пазл ракети, куби, реактиви для дослідів, контури України,

Рослини і тварини світу, мікрофон, дипломи.

 

Хід заняття

Організація класу

 

Сьогодні у нас заняття незвичайне. Чи всі ви мріяли коли - небудь побувати у космосі?

От сьогодні ми з вами спробуємо там побувати. Нехай ця подорож принесе вам багато нових знань, приємні несподіванки. І зватимемось ми не учнями,а астронавтами.

А хто ж такі астронавти? (Люди, які вивчають космос)

Отже, ми – астронавти.

 

А спостерігати за нашою подоріжжю буде журі, у складі: заступник директора з навч. Вих. Процесу Кисленко Тетяна Миколаївна та вчитель початкових класів Рафальська Олена Олегівна.

 

Перед тим, як розпочати наше заняття я пропоную вам вдумливо прочитати наш сьогоднішній девіз.

Діяти- активно!                          

Думати- оперативно!                          

Сперечатись-доказово!                          

Для всіх обов’язково!
 

Оскільки ми з вами побуваємо на всіх планетах, я пропоную вам досить легкий спосіб запамятовування їх. Наприклад, зараз ми на Землі. Це – 3 планета від Сонця. Погляньте, цифра 3 схожа на літерубукву ЗЕ, з якої починається назва нашої планети – Земля.

 

Як ви всі бачите, у нас є 2 команди: Метеорит та Комета.

А чи знає хтось з вас що називають метеоритом, а що – кометою?

 

У кожній команді є командир, якого ми обрали попередньо, У командирів є сигнальний свиток та прапорець.

Коли ви виконаєте завдання, або дасте відповідь на запитання в команді, то командир сигналізує про це.

 

Перед вильотом виберіть смайл, з яким настроєм ми починаємо. Покажіть.

Вітаю вас на борту нашої ракети. Сідайте зручно. Ми вилітаємо.

 

 

МЕРКУРІЙ

Ось наша перша плнета, на якій ми побуваємо. А називається вона – Меркурій.

Щоб легше було запамятати назву, дайте відповідь на запитання:

Хто в нашому місті головний? (мер).

Слово мер- є початком назви першої планети від Сонця – Меркурій.

 

І одразу ж по прильоту на цю планету нас очікує перша небезпека. Тут настільки гаряче, що наша ракета почала плавитись. Для включення щитів вам необхідно швидко відповідати на запитання

 

Метод Блискавка

1. Він здалеку прилітає, Оболонку чорну має То його надійний щит. Звуть же як … ( Метеорит)

2. Має величезний зріст, Має голову і хвіст, Це не тигр і не ракета. Натякну вам по секрету це (Комета)

3. З якого ковша не п’ють, не їдять, а тільки на нього дивляться? (Велика Ведмедиця)

4. Через яку трубу можна побачити цілий всесвіт — зірки та планети? (Телескоп)

5. Як упакована їжа космонавтів. (В тюбиках )

6. Одяг космонавтів. ( Скафандр )

7. Головне світило нашої сонячної системи. (Сонце)

8. Небесне світило , прекрасно видиме з Землі на нічному небі. (Місяць )

9. Транспортний засіб, що літає в космос. ( Космічний корабель , ракета )

10. Людина, що літає в космос . ( Космонавт, астронавт )

ВЕНЕРА

Зоряні художники

 

Друга планета Сонячної Системи – верера. Погляньте, якщо до цифри 2 домалювати дзеркальну їй фігуру, то вийде серце. А символом Венери – є серце

 

Ви тільки погляньте! Справжній інопланетянин!

 

Привіт! Я – інотланетянин. Я побачила вашу ракету і вирішила подивитисьближче. Адже сюди ще ніхто ніколи не прилітав. Знаєте, на нашій планеті дуже люблять малювати. Але не звичайним способом, а в зоряних окулярах. Давайте і ви спробуєте.

Сонце, зірка

 

Молодці! Космічні малюнки вийшли чудові .

Я дуже хочу полетіти з вами, адже моя мрія побачити весь космос!

 

 

 

МАРС

Наступна наша планета – МАРС.

 

Якщо з цифри 4 зробити прямокутник і домалювати йому обгортку, то вийде батончик “Марс”.

 

Під час приземлення на планету деякі деталі нашого космічного корабля переплутались. Щоб відремонтувати ракету ви повинні зібрати пазл, який вам запропонує наша інопланетянка.

 

Молодці! Ми можемо вирушати далі.

 

 

 

ЮПІТЕР

Космічний танок

 

Зараз ми з вами на Юпітері.

 

Якщо у цифри 5 завершити овал і перевернути її, то вийде буква Ю. А це – перша буква у назві нашої планети.

 

Погляньте-погляньте, наша інопланетянка хоче вам дещо сказати.

 

Всім, хто знаходиться на цій планеті потрібно знати національний танок Юпітера. І я зараз покажу вам його. Слідкуйте уважно і повторюйне за мною.

 

Дуже добре. Все правильно. А нам час вирушати далі.

 

 

 

САТУРН

Ось ми з вами на Сатурні.

 

Якщо ми не будемо дописувати цифру 6 до кінця. То вийде літера ЕС. Це – перша буква назви планети – Сатурн.

 

А чи знаєте ви, що більша частина кілець Сатурна складається з часточок льоду? Погляньте, 2 кубики летать в нашу сторону!

 

Щоб вирушити далі ми повинні відповісти на їхні запитання. Подумайте гарненько.

 

Молодці! Прямуємо далі. Наступна наша планета – Уран.

 

 

 

УРАН

 

Якщо цифру 7 продовжити внизу заокругленням вліво, то вона буде схожа на букву У – початок назви планети Уран.

 

Погода на цій планеті дуже мінлива. Давайте ж поглянемо, якою вона буває. А допоможе нам в цьому наша інопланетянка. Вона буде показувати, а ви повинні відгадати.

 

 

Розумнички! Ви впорались чудово!

 

 

 

 

НЕПТУН

Нептун є 8 планетою соня,чної системи.

 

Якщо цифрі 8 намалювати корону і тризубця, то вона буде схожа на Нептуна.

 

Настав час заправитись. Та нашоій ракеті потрібне незвичайне паливо. Робити його ми будемо самостійно.

 

 

 

ПЛУТОН

Плутон – карликова планета сонячної системи.

Спершу Плутон називали планетою, потім – ні, адже він не відповідав розмірам. Був занадто маленьким.  Врешті вирішили, що Плутон – карликова планета.

Запамятати його легко. Ця планета – Плутон, плутається. Адже сама не знає, є планетою, чи ні.

 

Час повертатися на Землю, А щоб повернутися саме в Україну ми повинні пригадати, які ж рослини і тварини населяють наш край.

 

Та перед цим давайте пригадаємо, які державні символи України ви знаєте?

А народні символи? Добре.

Назвіть столицю нашої країни.

А чи всі знають назву нашого міста?

Чи може хтось назвати мені область, у якій ми живемо? Молодці. Ви гарно відповіли на запитання.

 

Наша інопланетянка змішала рослин і тварин світу. Ви повинні обрати правильні малюнки та подати сигнал готовності.

Прошу команди Метеорит та Комета показати свої зображення.

 

 

 

ЗЕМЛЯ

І ось ми з вами знову на Землі в нашій країні.

Чи сподобалась вам мандрівка?

Що нового ви дізнались?

Покажіть один одному смайли з вашим настроєм. Чи змінився він на краще?

 

Журі підбило підсумки нашого змагання. Прошу вас до слова.

 

Тільки погляньте, що підготувала нам інопланетянка! За нашу винахідливість, спритність, увагу вона хоче дати нам ось такі космічні дипломи на згадку про цю чудесну подорож!

 

На цьому наше заняття закінчене. Дякую за увагу.

doc
Пов’язані теми
Природознавство, Сценарії
Додано
5 грудня 2018
Переглядів
1437
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку