Матеріал допомагає сформувати поняття про оздоровчі системи, виокремити основні складові оздоровчих систем, розкрити вплив на здоров'я різних оздоровчих систем, розвиває розуміння причинно-наслідкових зв'язків, а також уміння спостерігати за власним організмом, систематизувати, моделювати, виховує уважне та відповідальне ставлення до власного здоров'я.
Тема: Оздоровчі системи.
Мета
основна: сформувати поняття про оздоровчі системи; виокремити основні складові оздоровчих систем, розкрити вплив на здоров’я різних оздоровчих систем;
Розвивальна: розвивати вміння обґрунтовувати, застосовувати самоконтроль; розвивати розуміння причинно-наслідкових зв’язків, а також уміння спостерігати за власним організмом, систематизувати, моделювати;
Виховна: виховувати уважне та відповідальне ставлення до власного здоров’я.
Наочність: плакат з девізом уроку, відео, презентація.
Плакат з девізом уроку: «Прислухайтесь до власного організму , вникайте в його процеси, пробуйте потроху впливати на них, набирайтесь усвідомленого досвіду – і у вас усе буде виходити.» (Г.П. Малахов)
ХІД УРОКУ
І. Організаційний етап.
Вітаю вас! Здрастуйте! Здорово! Здорові будьте!
Я навмисне привітала вас кілька разів. Так, тому що насправді хотіла побажати вам – здрастувати! Тобто здоровшати, бути здоровими!
ІІ. Підготовка учнів до активного й усвідомленого засвоєння навчального матеріалу.
Здоровий той, хто сам про себе дбає.
Немає в тім ні розуму, ні хисту
Нести до лікарів хвороб намисто.
Тож зрозумій, до чого ти спроможний,
Бо сам себе здоровим робить кожний.
О. Чеботарьов
Мозковий штурм.
Назвіть способи покращення фізичної форми.
Вправа «Коло здоров’я»
Порівнюю наше здоров’я із сонцем, яке живить своїм теплом усе живе. ( На плакаті намальоване сонце) Якщо сонце наше здоров’я то давайте замість промінців напишемо, що може його покращити. (Учні по черзі пишуть замість промінців, що на їхню думку покращує здоров’я)
ІІІ. Осмислення, узагальнення та систематизація знань.
1.Поняття оздоровчих систем. (Презентація)
2. Традиційні оздоровчі системи. (Презентація)
Рольова гра «Журналіст у гостях у людини, яка займається йогою.»
Уявіть ,що ви-журналісти. Ви маєте можливість побувати в гостях у людини, яка займається йогою і взяти в неї інтерв’ю. Ви можете запитати все, що вас цікавить. Сформулюйте блок запитань.(Учні пропонують варіанти запитань, які їм цікаві)
Перегляд відео « Тай чи»
Презентація «Сучасні оздоровчі системи»
3.Здоровий спосіб життя в традиціях українського народу.(Презентація)
Оздоровлювальна вправа .Руханка «Правильна постава»
Стати біля парт, зробити нахили тулуба назад, ліворуч, праворуч. Стоячи прямо, з’єднайте руки за спиною на рівні лопаток у «замок» різними способами : через плечі , поза спиною.
4.Традиційні системи харчування.(Додаток 1, додаток 2)
І V.Закріплення знань, самоперевірка знань.
Корекція знань учителем
1.Що об’єднує всі оздоровчі системи?
2.З якими традиційними системами ми ознайомилися?
3.Якими оздоровчими системами ви б хотіли займатися?
4.Зачитую вірш і пропоную виконати вправу «Мікрофон»
Від чого залежить здоров’я твоє?
Від чого залежить здоров'я твоє?
З цієї проблеми статистика є:
Найбільший відсоток — 50
Припадає
На спосіб життя.
Хто про себе не дбає;
Недовго здоров'я міцним збереже,
Принаймні таким, яке маєте вже.
Спадковість — також
Фактор дуже важливий:
Хто дуже міцним уродився — щасливий!
Так, 20 відсотків здоров’я твого
Спадковість дає, п'яту частку всього.
Ще 20 відсотків,
Теж п'ята частина,
Яка має вплив
На здоров'я людини, —
Це стан екології: моря, грунтів,
Повітря, питної води — й поготів!
А 10 відсотків здоров'я людини
Відносить статистика на медицину.
Це значить, якщо ти
На щось захворів,
То можеш звернутися до лікарів.
Якщо ця хвороба була випадкова,
Вона відступає —
Ти знову здоровий.
Статистику цю
Зрозуміє й дитя:
Що найважливіший
Спосіб життя!
Режим відпочинку,
Режим харчування,
Твій рух, гігієна
І запобігання
Інфекціям різним.
Девіз: чистота
І тіла, і духу твого, доброта.
Упевнене «ні» різним звичкам
Шкідливим —це понад усе
Для здоров'я важливе!
Усі зрозуміли, що здоров’я кожної людини, насамперед, залежить від способу життя.
— Що таке спосіб життя? (Вислови учнів.)
V. Узагальнення і систематизація знань.
«Мозковий штурм»
Робота в групах зі складання схем на тему «Приблизний варіант індивідуальної оздоровчої системи» Узагальнення результатів роботи груп . Група, яка першою виконала завдання , зачитаєте свою схему , інші групи доповнюють. (Додаток 3)
VI.Домашнє завдання
1.Опрацювати матеріал підручника щодо вивченої теми § ___ ст.___
2.Скласти поради товаришеві для його оздоровлення.